ROZWIŃ ⇩ ZWIŃ ⇧
| Wyświetleń:3255

Potomstwo ptaków w ISO-CHEMIE

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Modraszka wysiadująca jaja w jednej z zawieszonych budek lęgowych ISO-Chemie

fot. ISO-Chemie | Modraszka wysiadująca jaja w jednej z zawieszonych budek lęgowych ISO-Chemie

We współpracy z organizacją ochrony ptaków NABU Aalen e.V. jesienią ubiegłego roku na terenie firmy ISO Chemie zawieszono dwanaście budek lęgowych. W międzyczasie pierwsze modraszki zwyczajne i kopciuszki wykluły tam swoje potomstwo.


W ramach ekspansji ISO-Chemie uruchomiła w siedzibie w Aalen latem 2019 r. lokalną inicjatywę ekologiczną. Jako odnoszący sukcesy specjalista w dziedzinie uszczelnień budynków i pianek technicznych firma wnosi istotny wkład w ochronę gatunków dzięki pomocy hodowlanej. Firma, działająca w sposób zrównoważony, zaangażowała się już w lokalną ochronę owadów dzięki kilku łąkom z dzikimi kwiatami, hotelowi dla owadów i dwóm własnym koloniom pszczół na zielonym dachu firmy (przeczytaj).


Patron projektu Stefan Volk zawiesza budki lęgowe

Za pomocą dwunastu budek lęgowych dla ptaków i skrzynce dla nietoperzy w siedzibie firmy w Aalen podjęto dalsze kroki w celu wzmocnienia różnorodności gatunków i bioróżnorodności. Przy tym ISO-Chemie jest wspierana poradą i działaniem nie tylko przez NABU Aalen e.V., ale także przez własnych pracowników, którzy podjęli się patronatów tych projektów zrównoważonego rozwoju.

Prezes firmy dr Martin Deiß podkreśla: Od momentu założenia ISO-Chemie ponad 40 lat temu jesteśmy zaangażowani w odpowiedzialne postępowanie z ludźmi i przyrodą. To nie są tylko puste słowa – my działamy! Dzięki budkom lęgowym dla ptaków, które zostały zainstalowane na terenie naszej firmy przy Röntgenstraße, stworzyliśmy ważną pomoc hodowlaną dla zagrożonych gatunków i jesteśmy bardzo zadowoleni, że pierwsze potomstwo już się wykluło i wyfrunęło. Jesteśmy już ciekawi, czy nasza skrzynka dla nietoperzy następnego lata zostanie również zaadoptowana jako miejsce wylęgu.


Niedawno ukończono budowę nowego trzykondygnacyjnego magazynu i hali produkcyjnej przy Röntgenstraße w Aalen. Tym samym kończy się pierwsza faza budowy planowanej rozbudowy firmy. 

Inwestycja w nowe budynki i obiekty o wartości 50 milionów euro wyznacza trendy pod względem zużycia energii i bilansu ekologicznego – mówi dr Martin Deiß, który kontynuuje: Poprzez projekty zrównoważonego rozwoju tutaj na terenie naszej firmy, chcemy stanowić dobry przykład i wziąć odpowiedzialność za wartościową życiowo przyszłość dla przyszłych pokoleń.


Dla producenta energooszczędnych rozwiązań uszczelniających, takiego jak ISO-Chemie, ważne jest stałe zmniejszanie zużycia energii. Przykładem są systemy fotowoltaiczne na dachu istniejących budynków pomagające znacznie zmniejszyć ślad CO2 działalności firmy. Dzięki tym instalacjom zakład wytwarza średnio około 1/5 własnego zużycia energii elektrycznej. Firma posiadająca certyfikaty ISO 14001 i ISO 9001, testuje również swoje produkty i procesy pod kątem ich zgodności z kompatybilności środowiskowej i zrównoważonego wpływu.

Artykuł promocyjny
#montaz, #montazstolarki, #tasmywielofunkcyjne, #CSR, #Aalen

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

ISO-Chemie GmbH

D-7343 Aalen, Germany
Röntgenstrasse 12
tel.: +4915142612977
tel.: +48718810048
Fax: +48718810049
e-mail: info@iso-chemie.pl
https://iso-chemie.pl/