| Wyświetleń:3967

MTF SYSTEM – modułowy i prosty system montażu w warstwie ocieplenia

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Knelsen

fot. Knelsen |

MTF SYSTEM (Mounting Thermal Frame) montażowa rama termiczna to modułowy i bardzo prosty w zastosowaniu system montażu stolarki w warstwie ocieplenia.


System został oparty na modułach wykonanych z wysoce utwardzonego EPSu o gęstości minimum 150 kg/m³ oraz rewelacyjnym parametrze λ 0,039 - 0,041 W/(mK). MTF SYSTEM można stosować do każdego rodzaju stolarki okiennej i drzwiowej – zarówno aluminiowej, drewnianej, jak i wykonanej z tworzywa sztucznego.

Moduły podstawowe produkowane są w 3 różnych rozmiarach umożliwiających montaż w wysunięciem lica okna o 80, 100 lub 120 mm od muru nośnego. Długość produkowanych modułów została ustalona na 1200 mm, co umożliwia bezproblemowy transport oraz zapewnia łatwość obróbki bezpośrednio na budowie. 

Do montażu modułów oraz ich doszczelnienia stosowany jest klej konstrukcyjny FlexiAd na bazie polimerów. Dodatkowo produkowane są listwy podokienne, które zapewniają podparcie całej szerokości okna dla uzyskanie jak największej stabilności i szczelności. Zastosowanie takiego rozwiązania umożliwiło montaż dolnych ościeży stolarki bez konieczności dodatkowego połączenia śrubami ramowymi, które stosowane są jedynie po bokach oraz na górze ram okiennych.

MTF SYSTEM uzupełniony jest foliami montażowymi, które zapewniają uzyskanie maksymalnej szczelności połączenia i – niezależnie od warunków – zapewniają ukierunkowany przepływ ewentualnej wilgoci na zewnątrz budynku. Folia wewnętrzna – dzięki zastosowaniu warstwy czystego aluminium – zapewnia bardzo wysoki parametr Sd i całkowitą szczelność na przenikanie powietrza. Folia zewnętrzna wykonana jest z komponentów zapewniających niski parametr Sd, a więc maksymalnie szybko przepuszczająca ewentualną wilgoć oraz dodatki, które zwiększają jej UV odporność, wydłużając czas na końcową obróbkę połączenia.


MTF SYSTEM dedykowany jest dla budynków energooszczędnych i pasywnych, w których pozwala spełnić wygórowane wymagania zarówno szczelności powietrznej, jak i minimalnych wartości mostków termicznych występujących po obwodzie stolarki. Jeden z pierwszych budynków energooszczędnych, w którym zastosowano MTF SYSTEM, może pochwalić się świetnym wynikiem próby n50 na poziomie 0,35 wymiany na godzinę, co przewyższa aktualne wymaganie dla budynków pasywnych.

MTF SYSTEM został sprawdzony oraz otrzymał certyfikat instytutu IFT w Rosenheim. MTF SYSTEM dostępny jest w sieci sprzedaży GPMM, adresy dystrybutorów dostępne na stronie www.gpmm.eu

#montazstolarki, #cieplymontaz, #mtf, #mountingthermalframe, #osielsko

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY