| Wyświetleń:4189

Soudal buduje fabrykę w Belgii

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Soudal buduje fabrykę w Belgii

fot. Soudal | Soudal buduje fabrykę w Belgii

Koncern Soudal, ekspert ds. chemii budowlanej, rozpoczął budowę nowoczesnego, w pełni zautomatyzowanego zakładu produkcyjnego mieszczącego się w Turnhout w Belgii. Ta wysoko wyspecjalizowana fabryka pomoże zwiększyć moce w zakresie produkcji najwyższej jakości materiałów uszczelniających, specjalistycznych klejów oraz pian montażowych. 


Budowa fabryki w Belgii związana jest z rosnącym zapotrzebowaniem rynku na specjalistyczne materiały budowlane marki Soudal. Wiosną tego roku koncern ogłosił przejęcie specjalistycznej fabryki w Bergen op Zoom w Holandii, o powierzchni ponad 10 000 m², produkującej profesjonalne uszczelniacze i silikony na potrzeby sektora budowlanego. Niespełna trzy miesiące później rozpoczęła się budowa kolejnego zakładu produkcyjnego w Belgii, który ma zostać uruchomiony już w 2023 roku. Ta w pełni zautomatyzowana, nowoczesna fabryka zajmie powierzchnię ponad 20 000 m², a cały obszar inwestycji (łącznie z zapleczem logistycznym i magazynami) to ponad 5 hektarów. 

Dirk Coorevits, dyrektor zarządzający koncernu Soudal: Nasze motto „Budujemy przyszłość” w tym przypadku może być rozumiane dosłownie. Obecnie prowadzimy projekty budowlane w 12 spośród 23 naszych zakładów produkcyjnych na całym świecie. Fabryka w Turnhout jest projektem zdecydowanie wyróżniającym się pod względem inwestycji i innowacji. W pełni zautomatyzowany proces produkcyjny zapewni mniejsze zużycie energii i zredukowanie do minimum odpadów powstałych podczas wytwarzania produktów chemii budowlanej. 


W nowo budowanej fabryce zaprojektowaliśmy systemy przyjazne środowisku, które jeszcze przez wiele lat będą wyprzedzać rozwiązania obecnie wdrażane przy podobnych realizacjach. Chcemy także systematycznie rozszerzać nasze proekologiczne działania na istniejącą już infrastrukturę. Projekt fabryki w Turnhout otrzymał doskonałą ocenę zgodnie z systemem BREEAM, a tym samym stanie się wzorem dla kolejnych zakładów produkcyjnych, które z pewnością w niedalekiej przyszłości będą budowane przez Soudal.


Celem budowy nowej fabryki jest zwiększenie zdolności produkcyjnych koncernu Soudal, który od wielu lat odnotowuje wzrost o co najmniej 10% w skali roku. Szacuje się, że inwestycja będzie kosztować ponad 40 milionów EURO. W pierwszej kolejności zakład produkować będzie specjalistyczne kleje hybrydowe marki  Fix All.

#Soudal, #BREEAM, #chemiabudowlana, #czosnow

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY