| Wyświetleń:3715

Kiedy potrzebujemy elektrozaczepu ze wzmocniona sprężyną?

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Modele elektrozaczepów ze wzmocniona sprężyną (XS-B)

fot. BIRA | Modele elektrozaczepów ze wzmocniona sprężyną (XS-B)

W ofercie firmy BIRA jest ponad 500 różnych modeli elektrozaczepów. Dzięki szerokiej gamie produktów dostawca jest w stanie dobrać rozwiązanie do najbardziej wyszukanych parametrów i wymagań Klientów. 


I tak na przykład w niezwykle popularnej wąskiej serii XS (wąskich elektrozaczepów z radialnym zaczepe) dostawca może zaproponować dodatkową opcję wzmocnionej sprężyny (model XS-B). Jest ona szczególnie ważna w przypadku, gdy występuje duży nacisk języka zamka klamkowego na zaczep. 

Wzmocniona sprężyna jest istotnym rozwiązaniem w drzwiach, w których występuje system podwójnych uszczelek,  a także w zdeformowanych, starych drewnianych drzwiach – w przypadku kiedy brakuje już regulacji. Odporność elektrozaczepów ze wzmocnioną sprężyną jest 2-3 razy większa w porównaniu do podstawowych modeli – oczywiście wiele zależy również od dostarczanego napięcia. 

Należy pamiętać, że w modelach ze wzmocnioną sprężyną zaczep trzyma drzwi z większą siłą i niezbędna jest większa siła nacisku do otwarcia drzwi. Dlatego też funkcja ta może utrudniać codzienne otwieranie drzwi, jeśli problem nie istnieje.

#elektrozaczepy, #okuciadrzwiowe, #janki

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY