| Wyświetleń:4826

Nowoczesne domy jednorodzinne – dobór drzwi

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Aluminiowe drzwi zewnętrzne pivot

fot. RK Aluminium | Aluminiowe drzwi zewnętrzne pivot

Czasy, kiedy na danym terenie i w określonym czasie dominuje jeden, konkretny trend architektoniczny, niemal już przeminęły. Najnowsze technologie dają współczesnym architektom duże pole do popisu i możliwość tworzenia coraz śmielszych projektów, z czego Ci skrzętnie korzystają. 


Choć wydawać by się mogło, że architekci prześcigają się w projektowaniu coraz bardziej spektakularnych budynków jednorodzinnych, to w gruncie rzeczy są oni obecnie wierni zasadzie, która mówi, że „mniej znaczy więcej”. Dziś nie ma już mowy o przeroście formy nad treścią, a wyznacznikami nowoczesnego stylu stały się prostota kształtu i stonowana kolorystyka. Dominują odcienie szarości, grafitu, beże oraz ponadczasowa biel. Nowoczesne budownictwo to przede wszystkim budynek energooszczędny, inteligentny, z ogromnymi otworami budowlanymi.

Poniżej kilka projektów nowoczesnych domów jednorodzinnych wykonanych przez krakowską pracownię architektoniczną LK&PROJEKT oraz propozycję drzwi wejściowych od RK Exclusive Doors, które idealnie wpisują się w obecne zasady obowiązujące w architekturze.  

Nowoczesna stodoła


Nowoczesna stodoła (z angielskiego „Modern barn”) to nowy trend nawiązujący do starych, wiejskich zabudowań gospodarczych. Budynek stanowi najczęściej jedna bryła pokryta dwuspadowym dachem i najczęściej wyposażone są w duże, panoramiczne przeszklenia.  

Czarne drzwi wejściowe pivot

Elewację w takiej konstrukcji stanowi zazwyczaj naturalne drewno, lamele drewnopodobne, blacha w pasach, cegła klinkierowa lub cegły pochodzące z rozbiórki starych budynków. Idealną propozycją drzwi do nowoczesnej stodoły są proste modele, pokryte kolorami drewnopodobnymi, dzięki czemu współgrającymi z elewacją, lub ponadczasowymi antracytem i czernią. Często wykorzystywane są też naturalne materiały.

Dom z elementami drewna


Nowoczesne drzwi wejściowe pivot

Drewno komponuje się idealnie nawet z najbardziej surowymi projektami. Doskonale łączy się zarówno z białymi, jak i bardzo ciemnymi kolorami, wnosząc ze sobą przytulność i ciepło. Nowoczesne domy z elementami drewna mogą posiadać ogromne szklenia, wstawki metalowe, kamienne bądź betonowe. 

Nowoczesne drzwi zewnętrzne pivot

Do projektów, bazujących na płynnym przejściu między materiałami i wyrazistych kontrastach, RK Pivot Doors poleca drzwi wejściowe w kolorze drewna, proste, ciemne modele, a także pokryte okładziną, która znajduje się na innym elemencie elewacji.  

Szklany dom


Szklane drzwi pivot pokryte szkłem

Nurt zbliżania się do natury i odchodzenia od grubych, betonowych murów przejawia się często pod postacią ogromnych paneli szklanych. Nie chcemy już odgradzać się od przyrody, dzięki czemu pełne słońca, spokoju i dobrej energii szklane domy zyskują na popularności. 

Drzwi zewnętrzne pokryte betonem i drzwi szklane pivot

Co nie może być zaskoczeniem, w przypadku takich budowli bardzo chętnie wybierane są drzwi szklane. Dużą popularnością cieszą się także bardzo duże modele z pełnym panelem. Drzwi RK Pivot Doors osiągają nawet 4 metry wysokości. Każde z nich można dodatkowo „wznieść”, poprzez zastosowanie naświetli górnych w formie szyb lub pełnych paneli.  

Nowoczesne domy geometryczne


Najmodniejsze drzwi zewnętrzne

Nie ma wątpliwości, że trend geometryczności jest jednym z dominujących nurtów we współczesnym budownictwie. Minimalistyczne, geometryczne kształty bez zaokrągleń w połączeniu ze stonowanymi kolorami wnoszą do architektury poczucie ładu i perfekcyjnego dopracowania projektu. 

Najmodniejsze drzwi wejściowe

Dzięki zastosowaniu subtelnych zestawień kolorów i prostych form budynek staje się ekskluzywny i bardzo stylowy. W tego typu geometryczne, minimalistyczne projekty wpisują się znakomicie nowoczesne drzwi o prostej stylistyce lub ostro cięte frezami, które podkreślają charakter całości.
 
#drzwialuminiowe, #drzwipivot, #drzwiprzeszklone, #drzwizewnetrzne, #pivotdoors, #szklanedrzwi, #bielskobiala

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY