| Wyświetleń:4351

Okmar-Plastik inwestuje w najnowsze centrum obróbcze Stürtz FC 2030

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Centrum FC 2030 w Fabryce Okmar-Plastik

fot. Stürtz | Centrum FC 2030 w Fabryce Okmar-Plastik

Firma „Okmar-Plastik” od prawie 30 lat jest doświadczonym producentem okien i drzwi z PVC  i aluminium. Stale poszerzana gama produkowanych wyrobów oraz ich wysoka jakość wpłynęły na dynamiczny rozwój firmy.  


Chcemy sprostać oczekiwaniom klientów, dlatego nieprzerwanie podnosimy jakość naszych usług w odpowiedzi na aktualnie panujące warunki. Jednym z fundamentów rozwoju są inwestycje w nowoczesne technologie, które usprawniają pracę, dlatego postawiliśmy na rozwiązanie zaproponowane przez Stürtz – centrum FC 2030. Do wyboru tej maszyny przekonała nas jej wszechstronność, gwarantowana wydajność oraz fachowe doradztwo. Jako przedsiębiorca dobrze wiem, jak trudno jest przy tak dużej konkurencji wprowadzić na rynek nowy produkt, a specjaliści ze Stürtz profesjonalnie i precyzyjnie przedstawili mi możliwości i zalety centrum obróbczego. Montaż przebiegł bardzo sprawnie. Kompaktowo zbudowana maszyna została szybko zainstalowana i uruchomiona, a sama obsługa centrum jest przyjazna i intuicyjna dla operatora –  wyjaśnił Pan Marek Szczypka, właściciel Okmar-Plastik.


Centrum FC 2030 w Fabryce Okmar-Plastik

FC 2030 pozwala na zoptymalizowanie i zautomatyzowanie wszystkich niezbędnych  procesów obróbczych. Centrum dysponuje magazynem załadunkowym i rozładunkowym na 10 profili – dla zapewnienia stałego przepływu produkcji. System wkręcania wzmocnień stalowych znajdujący się przed maszyną zapewnia krótkie czasy cykli. Profil dostarczany jest do 3-osiowego modułu obróbczego za pomocą chwytaka pchającego z szybkim liniowym napędem. Dodatkowo optymalne prowadzenie profilu zapewniają poziome i pionowe dociski. Uniwersalny system mocowania zapewnia dokładne pozycjonowanie profili i dba o odpowiednie szybkości obróbek. Dociski rolkowe idealnie mocują najróżniejsze profile nawet o skomplikowanych geometriach (dzięki możliwości ich regulacji w trakcie trwania obróbki.  

Ważnym elementem w maszynie Stürtz są punktowe odmuchy otworów wykonane po obróbce oraz dodatkowe odmuchiwanie docisków rolowych, chroniące powierzchnie profilu przed zarysowaniami, co pozwala na zachowanie najwyższej jakości i dokładności. Wszystkie narzędzia na module obróbczym przesuwane są na prowadnicach liniowych, co w połączeniu z automatycznym system centrowania i mocowania profili gwarantuje najwyższą precyzję obróbek takich jak: frezowanie otworów odpowietrzających, frezowanie otworów odwodnieniowych, frezowanie pod uszczelkę, wiercenie otworów pod klamkę okienną razem z kasetą zasuwnicy (obróbka przez PVC i stal), wiercenie otworów pod dyble montażowe (obróbka przez PCV i stal zbrojeniową), nawierty pod zawiasy nożycowe, frezowanie otworów pod nawietrzaki okienne, znakowanie pod zaczepy obwodowe, wiercenie otworów na skrzydle pod zawiasy okienne, wykonanie otworów pod łącznik słupka. 

System odmuchiwania docisków

Wrzeciona przeznaczone do obróbki PVC ze stalą posiadają czujniki nadzorujące ich pracę, co zabezpiecza silnik przed uszkodzeniem w przypadku zatrzymania narzędzia w obrabianym materiale. Ponadto centrum jest wyposażone w  czytnik kodów kreskowych, kartę sieciową do przesyłu danych praz posiada możliwość zdalnego łączenia w razie konieczności szybkiego wsparcia ze strony hotline. Intuicyjnie obsługiwany system łączy w sobie design i funkcjonalność, zapewniając jednocześnie wyjątkowy układ sterowania. Oferuje wizualizację wszystkich procesów produkcyjnych i przetwarzania danych, narzędzie diagnostyczne i raportowe oraz zarządzanie konserwacją, co w konsekwencji czyni go wysoce przyjaznym dla użytkownika.

System odmuchiwania narzędzia

Zawsze doradzamy naszym Partnerom rozwiązania „szyte na miarę” ich aktualnych i przyszłych potrzeb, zyskując tym ich zaufanie. Mam nadzieję, że nie tylko właściciele i pracownicy  Okmar-Plastik szybko odczują pozytywne zmiany, jakie niesie za sobą wdrożenie centrum FC 2030 do procesu produkcji, ale także klienci firmy, którzy otrzymają swoje wymarzone okna w wysokiej jakości i w szybkim czasie – nadmienił Pan Waldemar Lis, Członek Zarządu Stürtz Polska Sp. z o.o.


#automatyzacjaprodukcji, #produkcjastolarki, #dziecmierowo

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY