| Wyświetleń:3981

SmartWindow zrewolucjonizuje rynek przeszkleń?

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

SmartWindow

fot. | SmartWindow

SmartWindow – najnowocześniejsza technologia szklenia, ma zrewolucjonizować sposób, w jaki przyszłość łączy zrównoważony rozwój, ergonomię i wydajność w miejscu pracy.


Okna w biurach mają ogromny wpływ na zdrowie pracowników. Zapewniają im komfort, a jednocześnie pozwalają oszczędzić do 30% na rachunkach za energię. To nie jest science fiction, ale rzeczywistość. SmartWindow zestawia kluczowe elementy w łączeniu zrównoważonego rozwoju ze zwiększaniem produktywności w miejscu pracy. Powstało dzięki innowacyjnej współpracy pomiędzy NSG Group i ekspertami technologicznymi PHYSEE.

Szeroka wiedza techniczna i możliwości badawcze NSG Group oraz przełomowa technologia czujników dostarczana przez PHYSEE zaowocowała oknami, które generują energię i dostarczają danych. Technologia ta optymalizuje światło dzienne i przyczynia się do neutralności energetycznej budynków, zapewniając jednocześnie doskonały klimat w pomieszczeniach.

Smart Window


Opracowana przez PHYSEE technologia „SmartWindow” opiera się na czujnikach, które mierzą dane, takie jak światło, jakość powietrza i temperaturę. Informacje te służą do optymalizacji warunków wewnątrz budynku w zależności od potrzeb – chłodzenia, ogrzewania i/lub doświetlenia pomieszczeń. Po zintegrowaniu z szybami zespolonymi NSG Group, możliwości w zakresie kontroli komfortu, akustyki, bezpieczeństwa i ochrony są praktycznie nieograniczone.

Standardowe szyby zespolone jedno i dwukomorowe produkowane w wybranych zakładach przetwórczych NSG Group dla SmartWindow zostaną wyposażone w zintegrowane czujniki PHYSEE. Zapewni to elastyczność w stosowaniu wszelkiego rodzaju kombinacji szyb – naszego szkła o niskiej emisyjności dla lepszej izolacji termicznej, szkła chroniącego przed słońcem i hałasem, szkła bezpiecznego i/lub ochronnego oraz innych funkcjonalnych produktów do szklenia. Rezultatem jest zmniejszenie kosztów energii nawet o 30% i zwiększony poziom komfortu w budynku – wszystko to przyczynia się do satysfakcji, zdrowia i 18% wzrostu wydajności w środowisku pracy – wyjaśnia Alderlan Vitalino, Value Added Director Architectural Glass Europe NSG Group.


Współpraca ma na celu wyposażenie wielu biurowców w całej Europie w 15 000 okien SmartWindows.

#SmartWindow, #szybyzespolone, #warszawa

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Pilkington IGP Sp. z o.o.

02-675 Warszawa
ul. Wołoska 18 Curtis Plaza
tel.: 22 548 75 00
Fax: 22 548 75 22
e-mail: pilkington@pl.nsg.com
http://www.pilkington.pl