| Wyświetleń:3668

Widok i światło dzienne przez cały rok

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Wariant drzwi LivIngSlide z panoramicznymi skrzydłami stałymi i przesuwnymi

fot. Schüco | Wariant drzwi LivIngSlide z panoramicznymi skrzydłami stałymi i przesuwnymi

Jesienią i zimą zwykle cierpimy na niedobór światła dziennego, a większość czasu spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach. Sposobem na rozjaśnienie wnętrz i zachowanie lepszego kontaktu z otoczeniem zewnętrznym są wielkoformatowe drzwi przesuwne o panoramicznym designie.


Naturalne światło jest niezbędne do poprawnego funkcjonowania organizmu. Jego niedobór w pochmurne, krótkie dni może powodować obniżenie nastroju, problemy ze skupieniem i senność. Co ważne, dobroczynnego wpływu światła dziennego nie da się zastąpić sztucznym oświetleniem. Dobowe zmiany natężenia naturalnego światła słonecznego regulują rytm ludzkiego organizmu. Dlatego, projektując dom, warto uwzględnić wielkoformatowe okna i drzwi przesuwne, które pozwolą jak najlepiej zużytkować dostępną dawkę światła, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. 

Wariant drzwi LivIngSlide ze stałym skrzydłem panoramicznym o widocznej szerokości 72 mm. Fot. Schüco

Z taką myślą powstały panoramiczne drzwi przesuwne Schüco LivingSlide o bardzo wąskich szerokościach czołowych ramy, które pozwalają uzyskać efekt maksymalnego doświetlenia wnętrz, co przekłada się także na zmniejszenie wykorzystania sztucznego oświetlenia.

Więcej światła nawet w pochmurne dni


W panoramicznej wersji drzwi podnoszono-przesuwnych LivIngSlide zredukowano widoczną szerokość ramy skrzydła z 99 do jedynie 72 mm, co przekłada się na zwiększenie udziału szyby. Ponadto w jednej ościeżnicy o imponujących wymiarach 6500 × 2582 mm można umieścić aż do czterech skrzydeł stałych i przesuwnych, uzyskując maksymalnie transparentny efekt i bardzo szeroki widok na otoczenie. Efekt płynnego przenikania się salonu z ogrodem można dodatkowo uwypuklić, stosując ciepły próg zero milimetrów. 

Harmonijnie zlicowana z posadzką konstrukcja progu bez barier jest zgodna z normą DIN 18040 i odpowiada najwyższej, 6 klasie przejezdności zgodnie z wytyczną ift BA-01/1. Dzięki temu nie tylko ułatwia przechodzenie na zewnątrz, lecz także nie stwarza żadnych barier dla przepływu światła do pomieszczenia, w odróżnieniu od tradycyjnych, wystających progów. Aby jeszcze lepiej doświetlić wnętrze, warto zastosować dodatkowo panoramiczne przeszklenie stałe np. na sąsiedniej ścianie, co zapewni widok na ogród w dwóch kierunkach.

Ciepło i przytulnie


Pomimo swojego lekkiego i przejrzystego wyglądu panoramiczna konstrukcja podnoszono-przesuwna LivIngSlide zapewnia doskonałą ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Dzięki zastosowaniu starannie przemyślanych stref izolacyjnych i wysokiej jakości zgrzewalnych uszczelnień z EPDM spełnia ona z nawiązką surowe kryteria ochrony cieplnej, jakie obowiązują od 2021 roku. Drzwi przesuwne z szybą Ug = 0,6 W/(m²K) mogą osiągać doskonały współczynnik przenikania ciepła poniżej Uw = 0,8 W/(m²K). Oznacza to, że spełniają one wymagania nowoczesnego budownictwa wysoko energooszczędnego. 

Solidnie wzmocnione panoramiczne skrzydła o zwiększonej głębokości zabudowy i ciężarze nawet do 300 kg umożliwiają stosowanie ciepłych pakietów szybowych o grubości do 54 mm. Ochronę przed chłodem i kondensacją pary wodnej w newralgicznej strefie naroży skrzydeł zapewnia wielokomorowy profil i izolowany cieplnie próg zero milimetrów. W rozwiązaniu zastosowano ponadto innowacyjne rozwiązanie odwodnienia i uszczelnienia, które gwarantuje doskonałą wodoszczelność. Wszystko to sprawia, że drzwi przesuwne LivIngSlide doskonale sprawdzają się nawet w trudnych warunkach pogodowych. 

#LivIngSlide, #drzwiprzesuwne, #drzwitarasowe, #siestrzen

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Schüco International Polska Sp. z o.o.

96-321 Siestrzeń, Gm. Żabia Wola.
ul. Żelechowska 2
tel.: +48 / 46 858 32 00
Fax: + 48 / 46 858 32 01
e-mail: schueco@schueco.pl
http://www.schueco.pl
https://www.facebook.com/schueco