| Wyświetleń:4396

OKNOPLAST stawia na wysokowydajne centrum obróbczo-tnące od Fimtec-Polska

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Od lewej: Andrzej Zając – Szef Zakładu Aluhaus, Jan Byrczek – Fimtec-Polska

fot. Fimtec-Polska | Od lewej: Andrzej Zając – Szef Zakładu Aluhaus, Jan Byrczek – Fimtec-Polska

OKNOPLAST Kraków wzbogacił swój park maszynowy do aluminium o kolejną maszynę od Fimtec-Polska. Tym razem wybór padł na w pełni zautomatyzowane i wysokowydajne centrum obróbczo-tnące LMT 65.


OKNOPLAST to międzynarodowa firma, należąca do ścisłej czołówki producentów okien i drzwi z PVC w Europie. Prowadzi działalność na 15 rynkach: Austrii, Belgii, Czech, Francji, Niemiec, Polski, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Szwecji, USA, Norwegii, Finlandii, Włoch i Węgier. W czerwcu 2013 roku ogłoszono utworzenie Grupy, w skład której wchodzą 4 marki: OKNOPLAST, WnD, Aluhaus i hiszpański Hermet 10, zapewniając tym jeszcze większe zróżnicowanie oferty produktowej i jej precyzyjne dopasowanie do potrzeb klientów. Trzonem działalności Aluhaus są aluminiowe okna, drzwi oraz wszelkiego rodzaju systemy przesuwne. 

Andrzej Zając Szef zakładu Aluhaus: Aby móc obiektywnie ocenić pracę maszyny, potrzebna jest większa perspektywa czasu – po okresie ponad pół roku Oknoplast potwierdza, że zakup spełnił wszelkie wymagania co do parametrów technicznych, funkcjonalności i stabilności, ale przede wszystkim deklarowaną bardzo wysoką wydajność maszyny, która została potwierdzona w rzeczywistości. Centrum obróbczo-tnące spełnia wysokie wymagania, a instalacja i profesjonalnie przeprowadzone szkolenia operatorów przez techników Fimtec-Polska zapewniły szybkie wdrożenie do produkcji. Serwis Fimtec jest zawsze pomocny i dostępny, co zapewnia komfort pracy i ciągłość produkcji. 


LMT 65 to bardzo szybka, wydajna i precyzyjna maszyna, co udowadniają symulacje czasowe oraz sama produkcja. Maszyna już w standardzie wyposażona jest m.in. w pełni zautomatyzowany magazyn załadunkowy, którego moduły pozwalają na obracanie i pełną stabilizację profili poprzez opatentowany system numerycznych rolek dociskowych. Ważnym punktem maszyny jest także zaawansowana jednostka tnąca z tarczą 650 mm z opatentowanym system docisków, które trzymają profil tuż przy miejscu cięcia – profil w razie konieczności może być trzymany nawet z 5 stron, co zapewnia doskonałą precyzję, szybkość, powtarzalność i jakość cięcia. A to tylko niektóre walory tej maszyny – dodaje Jan Byrczek z Fimtec-Polska.


Tendencje na rynku, nieustanny rozwój aluminium i ograniczony dostęp do  kadry pracowników, a przy tym dynamiczny rozwój sprzedaży produktów Aluhaus powodują zmianę podejścia do automatyzacji. Wybór padł na zakup urządzenia od Fimtec-Polska, czyli firmy, którą cechuje elastyczność w podejściu do potrzeb klienta oraz najwyższej jakości produkty. Korzyści płynące z zakupu maszyny to przede wszystkim efektywność, ale także aspekty jakościowe – dokładność frezowań, cięcia. Poczynione inwestycje w firmie znacznie zwiększyły moce produkcyjne, ale ponadprzeciętne wzrosty sprzedaży aluminium wymuszają konieczność dalszych inwestycji. LMT 65 od FOM INDUSTRIE to był bardzo dobry wybór, gdyż wydajność maszyny w stosunku do ceny daje szybki „payback”, co ma ogromne znaczenie, licząc koszt inwestycji oraz czas zwrotu. Zarząd myśli już o kolejnych zakupach, analizując aktualną dynamikę sprzedaży – stwierdza Andrzej Zając.


#produkcjastolarki, #automatyzacjaprodukcji, #obróbkastolarki, #Wysogotowo

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY