ROZWIŃ ⇩ ZWIŃ ⇧
| Wyświetleń:4694

Fasady WICONA w nowej siedzibie Airbusa w Hiszpanii

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Airbus Futura Campus

fot. WICONA | Airbus Futura Campus

Do realizacji zewnętrznej części kampusu Airbus „Futura” w Madrycie zostały wybrane fasady WICONA. Model ten posiada nowy opatentowany system wodoszczelności WICONA i znaczną zdolność do absorbowania ruchu budynków.


Nowa siedziba kampusu hiszpańskiego oddziału samolotowego giganta w Getafe w Madrycie, zaprojektowana przez prestiżową firmę Estudio Lamela, ma stać się centrum innowacji i rozwoju firmy Airbus. Fabryka położona jest niecałe 30 kilometrów od Madrytu i zatrudnia ponad 2000 pracowników.

Nowoczesny projekt łączy pięć budynków kampusu w jedną zintegrowaną całość. Obejmuje łącznie 400 000 m², które zostały podzielone na kilka bloków.
Projekt kampusu to przykład integracji otwartej i zielonej przestrzeni z technologiami cyfrowymi, których zadaniem jest tworzenie przyjaznego środowiska pracy. Rozmieszczenie budynków w kształcie litery „H” ma ułatwić interakcję między budynkami, zachęcać do dialogu między różnymi zespołami oraz wpływać na samopoczucie pracowników. Projekt został opracowany w całości z wykorzystaniem BIM (Building Information Modelling), który umożliwia pracownikom pracę w czasie rzeczywistym, udostępniając informacje w chmurze oraz integrując wiele aspektów budynku. Każda z przestrzeni posiada cechy dostosowane do charakteru ich przeznaczenia. Duże nasłonecznione przestrzenie wykorzystuje się do pracy wymagającej naturalnego światła, podczas gdy przestrzenie na usługi nie wymagające naturalnego oświetlenia, są skupione centralnie.Systemy fasadowe WITEC EL evo wykorzystane w projekcie, spełniają najwyższe wymagania techniczne i środowiskowe, co w pełni odpowiada kluczowym celom projektu. Fasady posiadają certyfikat Cradle to Cradle na poziomie Silver oraz certyfikat BREEAM pre-approval na poziomie Very Good.

Certyfikacja znakiem BREEM ma na celu wprowadzenie szeregu ulepszeń w zakresie zrównoważonego rozwoju budynków, w tym zmniejszenie śladu węglowego budynków w okresie ich użytkowania. Ponadto certyfikat BREEM jest potwierdzeniem wysokich standardów jakości oraz rozwoju zrównoważonego budownictwa.

System fasadowy WITEC EL evo z certyfikatem Cradle to Cradle Silver wykorzystany na wyższych piętrach, został dostosowany do wymagań technicznych i estetycznych projektu. Ten model fasady posiada nowy opatentowany system wodoszczelności WICONA i znaczną zdolność do absorbcji ruchu samego budynku.Ta innowacyjna fasada może być dostosowana do konkretnych wymagań konstrukcyjnych. Innowacyjne połączenia nie naruszają oryginalnej konstrukcji profilu. Moduły do tego systemu są produkowane w kontrolowanych warunkach warsztatowych, wolnych od wpływu warunków atmosferycznych i innych czynników zewnętrznych, aby zapewnić najwyższą możliwą jakość i wydajność produktu. Jego wymiary wynoszą zaledwie 50 mm, a głębokość profilu od 50 mm do 260 mm, tworząc fasady o indywidualnym, niepowtarzalnym wyglądzie. W projekcie zastosowano przesuwne lub składane okna i drzwi. System ten nadaje się również do tworzenia elewacji pionowych lub pochyłych i można go łatwo modyfikować w szerokiej gamie wzorów profili.

#fasady, #WICONA, #Łódź, #Madryt, #Airbus

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY