Nagrodź nas za dobrą robotę,
wyłącz blokowanie reklam na oknonet.pl
Informacje i artykuły, które czytasz na oknonet.pl są bezpłatne, naszym źródłem utrzymania są reklamy. Wyłączając ich blokowanie wspomagasz serwis. Dziękujemy ;-)
Firma LEDO z Brzeska działa na rynku stolarki od 8 lat. Przez okres swojej działalności stworzyła szerokie portfolio produktów, gdzie może pochwalić się wieloma ciekawymi realizacjami. W związku ze zmieniającymi się trendami w architekturze i wzrostem wpływających zamówień firma LEDO postanowiła wzbogacić swój park maszynowy o dodatkowy sprzęt oferowany przez Fimtec.
Od początku istnienia firmy staramy się usatysfakcjonować naszych klientów we wszystkich aspektach rozwiązań elewacyjnych – nie tylko pod względem jakości i materiałów, ale także poszerzając naszą bazę produktową. Mamy pełną świadomość, że do spełnienia aktualnych, wysublimowanych potrzeb rynkowych potrzebny jest nowoczesny i zautomatyzowany park maszynowy. W roku 2017 zakupiliśmy pierwsze 4-osiowe centrum obróbcze, natomiast od niedawna jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami numerycznej zagniatarki do naroży DMC1 – urządzenie to pozwoliło nam wyeliminować „wąskie gardło” produkcyjne, zapewniło jeszcze lepszą jakość połączeń oraz niespotykaną wcześniej powtarzalność. Ilość profili, które aktualnie używa się w produkcji, cały czas wzrasta, a DCM1 potrafi się przezbrajać w kilka sekund z systemu na system, więc jest to nieocenione usprawnienie produkcji – Mateusz Skrzypiec, właściciel LEDO.
Zaskoczyła nas niezwykle intuicyjna i bardzo prosta obsługa tej z pozoru skomplikowanej i złożonej maszyny. Każda osoba z produkcji w przeciągu krótkiego czasu nauczyła się nie tylko obsługiwać, ale i programować maszynę. Jesteśmy także bardzo zadowolenia z obsługi serwisowej Fimtec-Polska, zaangażowanie pracowników tej firmy jest niespotykane – widać, że są to ludzie z pasją – mówi Paweł Piwowarski, kierownik produkcji LEDO.
Na tym jednak nie kończymy inwestycji w automatyzację – zamówiliśmy właśnie piłę BLITZ 60 z opcją cięcia automatycznego step-by-step ze specjalnym pasem wyładunkowym. Piła ta zapewnia nie tylko precyzję cięcia, ale i wydajność potwierdzoną empirycznie przez największych producentów w Polsce. Wydajność tej maszyny jest ponad dwukrotnie wyższa niż w przypadku zwykłej piły dwugłowicowej. Jesteśmy gotowi na nowe ambitne, wyzwania rynkowe – nasz „know-how” w połączeniu z takim parkiem maszynowym daje ogromne możliwości – informuje Mateusz Skrzypiec, właściciel LEDO.
Automatyzacja produkcji to realny kierunek, w którym podążają firmy, aby pozostać konkurencyjne i odpowiadać na wyzwania stawiane przez branże. Planując kolejne kroki rozwoju firmy, właściciel powinien określić cele, jakie chce osiągnąć i jaka jest jego dalsza wizja rozwoju przedsiębiorstwa. LEDO jest dobrym przykładem takiego działania i oby pozostało inspiracją do zmian dla innych producentów – dodaje Jan Byrczek, doradca techniczno-handlowy z Fimtec-Polska.