| Wyświetleń:4617

AXOR INDUSTRY: Biznes w czasach wojny

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

AXOR INDUSTRY: Biznes w czasach wojny

fot. AXOR INDUSTRY | AXOR INDUSTRY: Biznes w czasach wojny

Biznes w czasach wojny – rozmowa z Eugeniuszem Mazurem, dyrektorem handlowym Axor Industry EU.


Pandemia, zawirowania na rynku i niestabilność cen surowców były znamienne dla roku 2021. Rok 2022 – wojna w Ukrainie. Jak Axor Industry radzi sobie w obecnych, trudnych czasach i jakie są plany na przyszłość?


Paradoksalnie, pandemia i niestabilność rynku spowodowały, że zaczęliśmy się przygotowywać na ciężkie czasy. Plany są ambitne i dotyczą oczywiście zwiększenia naszego asortymentu i przychodów spółki na rynku polskim i krajach UE. Priorytetem na dzień dzisiejszy jest wzmacnianie naszej marki AXOR poprzez terminowe dostawy i wysokiej jakości produkty stolarki. Dotychczasowe osiągnięcia firmy i tendencja wzrostowa pozwalają patrzeć na wszystkie te cele z optymizmem.

Chce Pan powiedzieć, że wojna w Ukrainie nie wpłynęła na działalności AXOR INDUSTRY, pomimo faktu, że główny zakład produkcyjny okuć budowlanych znajduje się w Dnieprze?


Rzeczywiście sytuacja jest daleka od normalnej. Pierwsze trzy tygodnie wojny były dla nas bardzo ciężkie, a produkcja okuć została częściowo wstrzymana. Jednak nasza determinacja na polskim i europejskim rynku sprawiły, że zakład w Dnieprze działa i nie zamierza się poddawać, dostarczając nam kolejne partie towaru. Jest to wynik ciężkiej pracy całego zespołu, który nieprzerwanie dba o jakość obsługi i łańcuch dostaw do naszych partnerów.

Wielu klientów pyta o sytuację geopolityczną w Ukrainie i jej wpływ na terminowość waszych dostaw. Jest się czego obawiać?


Oczywiście na geopolitykę nie mamy wpływu, ale możemy zapewnić wszystkich naszych odbiorców, że z miesiąca na miesiąc zwiększamy swoje zasoby magazynowe i możliwości logistyczne. Ewentualne krótkotrwałe problemy z dostępnością mogą wynikać jedynie z dużych wzrostów zamówień wśród naszych klientów i stale rosnącego zainteresowania naszymi produktami. Przed kilkoma miesiącami nasza fabryka w Dnieprze wzbogaciła się o nową linię produkcyjną, nowe maszyny w dziale pras. Zwiększenie mocy produkcyjnych i przechodzenie na zautomatyzowane procesy daje komfort, że towar będzie dostępny dla klientów na czas. Strategia jest więc jedna – nie zwalniamy tempa rozwoju i szukamy nowych możliwości.

Jakie kierunki rozwoju firmy na rynku UE uważa pan za najważniejsze w tym roku?


Strategicznie działamy w obszarze trzech kierunków: wprowadzania nowatorskich produktów, rozwoju obsługi techniczno-serwisowej i zwiększania możliwości logistycznych. W pierwszym przypadku skupiamy się na wprowadzeniu okuć okiennych z zawiasem ukrytym ELITE+ 130 kg. Okucia te stosowane są zarówno do systemów PVC, jak i ALU. Obecnie do wszystkich systemów profilowych (PVC i ALU) posiadamy wszelkie niezbędne rozwiązania techniczne w zakresie funkcjonalności i bezpieczeństwa. W tym miejscu chciałbym się pochwalić naszym rozwiązaniem FIRST TILT z zawiasem ukrytym Elite+ i teleskopowymi zaczepami antywłamaniowymi do systemów ALU i PVC. 

Nasz zespół techników, we współpracy z przedstawicielami programów produkcyjnych okien i drzwi ALU i PVC, stworzył bazy danych produktów AXOR INDUSTRY. Obecnie jesteśmy obecni i stale rozwijamy bazy w większości programów dostępnych na rynku polskim. Zwiększone zainteresowanie naszymi okuciami wymaga także stałego inwestowania w większe możliwości magazynowe. Jesteśmy w trakcie rozbudowy przestrzeni magazynowej. Dziesięciokrotne zwiększenie przestrzeni składowania  pozwoli nam w przyszłości na stworzenie hubu logistycznego na całą Europę, Kaukaz i Azję Środkową.

Czy w takim razie mogę zapytać o pana wizję przyszłości Axor Industry w Polsce?


Axor Industry jest obecne w Polsce od 6 lat. W tak krótkim czasie udało nam się uzyskać opinię solidnego dostawcy wysokiej jakości produktów. Terminowość dostaw, obsługa techniczna i serwis są naszymi wyznacznikami na najbliższe lata. Obecna rzeczywistość i problemy z dostępnością stali weryfikują wielu dostawców w naszej branży. Jestem pewien, że nowe rozdanie na rynku, które właśnie obserwujemy, pozwoli pokazać AXOR INDUSTRY jako wiarygodnego i stabilnego producenta okuć, który w ciągu najbliższych 5 lat zajmie kluczowe miejsce wśród największych graczy na rynku dostawców w branży okiennej.

Artykuł promocyjny

#okuciaokienne, #okuciadrzwiowe, #krakow

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

AXOR INDUSTRY EU

30-384 Kraków
Przemiarki 23/8
tel.: +48 575 115 605
tel.: +48 575 145 885
e-mail: biuro@axorindustry.com
e-mail: e.mazur@axorindustry.com
https://pl.axorindustry.com/