| Wyświetleń:3911

Szanse, zagrożenia i zrównoważony rozwój na XII Kongresie Stolarki Polskiej z udziałem Deceuninck

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Zakład recyklingu PVC w Diksmuide (Belgia)

fot. Deceuninck | Zakład recyklingu PVC w Diksmuide (Belgia)

Deceuninck, jako jeden z partnerów Kongresu Stolarki Polskiej, zaprasza na XII edycję tego wydarzenia, która poświęcona będzie szansom i zagrożeniom dla branży stolarki otworowej w kontekście obecnych przemian oraz celów zrównoważonego rozwoju ONZ. Wydarzenie organizowane jest 26. maja br. w Warszawie przez Związek POiD, z którym dostawca współpracuje również przy kampanii DOBRY MONTAŻ – BUDUJESZ DLA POKOLEŃ.


Najważniejsze wydarzenie dla branży stolarki – Kongres Stolarki Polskiej – odbędzie się pod koniec maja w stolicy, a jednym z partnerów wspierających tegoroczną edycję jest firma Deceuninck. Belgijski producent profili z PVC już w ubiegłym roku włączył się w trwającą obecnie kampanię Związku Polskie Okna i Drzwi DOBRY MONTAŻ – BUDUJESZ DLA POKOLEŃ, która promuje ekologiczne rozwiązania w budownictwie. 

Rozwiązaniom korzystnym dla klimatu poświęcony będzie również tegoroczny program kongresu. Został on podzielony na trzy bloki tematyczne, w których znajdują się zagadnienia ściśle związane z aktualnymi wydarzeniami politycznymi, ekonomicznymi i społecznymi, a także z celami zrównoważonego rozwoju ustalonymi w Agendzie 2030 ONZ. Wśród wątków, które omawiane będą na kongresie, znajdą się m.in. działania na rzecz tworzenia punktów odbioru zużytych materiałów budowlanych – w tym zakresie Deceuninck posiada ponad 10 lat doświadczenia, mając zbudowaną europejską sieć odbioru odpadów z PVC (poprodukcyjnych i pokonsumenckich) oraz własny zakład recyklingu PVC w Diksmuide (Belgia) o zdolności przetwórczej 45 000 ton odpadów rocznie. Już w lutym producent informował o toczących się rozmowach dotyczących jego rozbudowy lub budowy kolejnego zakładu recyklingowego w nowej lokalizacji.

Jako producent działający globalnie musimy myśleć o przyszłości i stawiać na przemyślane rozwiązania, które obniżają nasz wpływ na środowisko. Budownictwo jest jednym z sektorów gospodarki silnie oddziałujących na otoczenie przyrodnicze, tym bardziej wymagamy od siebie innowacyjności w zakresie zrównoważonych produktów – od lat rozwijamy produkcję w obiegu zamkniętym i udoskonalamy produkty z PVC pochodzącego z recyklingu, walcząc ze stereotypowym postrzeganiem tego surowca. Projektujemy ponadczasowo – zarówno pod względem estetyki, efektywności, jak i równowagi ekologicznej. Nasze produkty mogą służyć średnio nawet 35 lat, a następnie można poddać je recyklingowi i wykorzystać ponownie – i tak aż do dziesięciu razy – mówi Monika Hybza, Marketing Manager w Deceuninck Poland.


Agenda na rzecz zrównoważonego rozwoju zawiera 17 celów przyjętych na mocy rezolucji przez wszystkie państwa członkowskie ONZ w 2015 roku. Wśród celów znajdują się takie zagadnienia jak: innowacyjność, przemysł, infrastruktura (cel 9), zrównoważone miasta i społeczności (cel 11) czy wzrost gospodarczy i godna praca (cel 8) – i właśnie szansom na ich realizację przez firmy z branży stolarki będzie poświęcona jedna z dyskusji panelowych podczas kongresu.

Po ubiegłorocznej edycji, pierwszej w pełni cyfrowej, tegoroczny Kongres Stolarki Polskiej będzie okazją do spotkań na żywo z przedstawicielami branży stolarki budowlanej, świata biznesu, nauki oraz mediów. Wydarzenie odbędzie się w hotelu DoubleTree by Hilton przy ul. Skalnicowej 21 w Warszawie.

#systemypvc, #profilepvc, #oknapvc, #recyklingpvc, #Winspirator, #swarzedz

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY