2006-06-23Godło "Teraz Polska" dla Aluron

Firma ALURON Sp. z o. o. rozpoczęła swoją działalność w roku 2002 i od momentu założenia nieustannie rozwija się i umacnia swoją pozycję na rynku stolarki otworowej na terenie Polski jak również na rynku międzynarodowym. Ta nowocześnie zorganizowana i prężna firma specjalizuje się w produkcji nowoczesnych systemów do okien aluminiowo-drewnianych. Wiodącym produktem w ofercie ALURON jest system do jednoramowych okien o konstrukcji aluminiowo-drewnianej o nazwie GEMINI.

"System okien aluminiowo - drewnianych ALURON GEMINI"

otrzymał w XVI edycji Konkursu Teraz Polska prowadzonym pod honorowym patronatem Prezydenta RP prestiżowe

Polskie Godło Promocyjne "TERAZ POLSKA"

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż ALURON jest pierwszym od dwóch lat laureatem tego szczególnie prestiżowego wyróżnienia związanym z branżą stolarki otworowej. Otrzymanie tak prestiżowego godła stanowi dla firmy ALURON wielkie wyróżnienie, które potwierdza fakt, że produkty ALURON cieszą się uznaniem klientów, jak również otrzymują dobrą ocenę w oczach ekspertów. Zarówno w przypadku weryfikacji produktów jak i usług, w trakcie ocen szczególny nacisk kładziony jest na poziom jakości przedmiotu zgłoszenia, jego nowoczesność i innowacyjność, niezawodność oraz efektywność działania firmy. Wszystkie oceny dokonywane są przez Branżowe Komisje Ekspertów, w oparciu o kryteria Konkursu "Teraz Polska", na podstawie przesłanych przez Uczestników Konkursu wniosków weryfikacyjnych.

W tegorocznym konkursie "TERAZ POLSKA" na Najlepsze Produkty i Usługi wzięły udział 93 firmy, z czego 77 uzyskało nominację do Godła "Teraz Polska", a laury zdobyło 26 produktów i usług. Finał każdej kolejnej edycji Konkursu "Teraz Polska" jest jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych, promujących jednocześnie osiągnięcia polskiej gospodarki

Nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne

Okna wykonane wg pomysłu ALURON składają się z dwóch niezależnych, trwale połączonych i solidnych ram, pomiędzy którymi umieszczona jest energooszczędna szyba zespolona.

Rama zewnętrzna - aluminiowa - stanowi gwarancję rzeczywistej trwałości.
Rama wewnętrzna - drewniana - zapewnia naturalne ciepło i przyjazną estetykę.

Firma Aluron wdrożyła do produkcji trzy wersje systemów do okien aluminiowo-drewnianych: Gemini Soft-Line, Gemini Classic i Gemini Linear. W każdym z nich za nowym pomysłem technicznym stoją też korzyści użytkowe. System ten posiada wszystkie pozytywne cechy okien drewnianych, zapewniając jednocześnie wieloletnią trwałość dzięki solidnej zewnętrznej ramie aluminiowej. 

Energooszczędność, ekonomiczność i trwałość

Zastosowanie systemu "GEMINI" ogranicza o ok. 20% przenikanie ciepła przez drewnianą część okna. Wpływa to znacząco na ograniczenie strat energii oraz chroni środowisko naturalne.

Doznaniowość

Dzięki charakterystycznej dla wyrobów twórcy systemu GEMINI - firmy Aluron - stylistyce soft-line, uzyskano wyrób przyjazny,  nowoczesny wzorniczo i trafiający w aktualną modę.

Pewność techniczna potwierdzona badaniami

Wraz z wprowadzeniem systemu Gemini do produkcji masowej został on poddany różnym testom i badaniom przez specjalistyczne placówki. Celem miało być podniesienie jego konkurencyjności wśród systemów okiennych nie tylko na krajowym rynku, ale też rynku europejskim.

W ubiegłym roku ALURON otrzymał Aprobatę Techniczną ITB z Warszawy na drewniano-aluminiowe okna i drzwi balkonowe, COBR PEWB Metalplast z Poznania na wszystkie elementy składowe systemu Gemini oraz IFT z Rosenheim. Wyniki tego ostatniego cieszą nas szczególnie, gdyż plasują system Gemini w czołówce europejskiej.

Rok 2005 był dla firmy Aluron rokiem wyjątkowym. Otrzymała ona Certyfikat PN-EN ISO 9001 a system Gemini otrzymał Złoty Medal MTP na targach Budma 2005. Za osiągnięcia i sposób kierowania firmą uhonorowano Aluron tytułem Przedsiębiorstwo Fair Play 2005 oraz Solidna Firma 2005.

Nie bez znaczenia jest fakt iż twórca systemu - firma ALURON Sp. z o.o. jest przedsiębiorstwem o 100% krajowym kapitale jak i również wszelkie prace analityczno-projektowe prowadzone były przez polskich inżynierów w Polsce.ML System otrzyma 88,5 mln zł od PARP na rozwój projektu Active Glass

ML System otrzyma 88,5 mln zł od PARP na rozwój projektu Active Glass

ML System otrzyma od Polskiej Agencji Rozwoju...

Gala Budowlana Marka Roku 2020 odwołana

Gala Budowlana Marka Roku 2020 odwołana

Z uwagi na dynamiczną sytuację epidemiologiczną i w...

Budowa roku 2019 ze stolarką marki DAKO

Budowa roku 2019 ze stolarką marki DAKO

Coroczny konkurs „Budowa roku” organizowany przez...

Ciąg dalszy inwestycji SALAMANDER Window & Door Systems SA. Nowy plac składowy oddany!

Ciąg dalszy inwestycji SALAMANDER Window & Door Systems SA. Nowy plac składowy oddany!

28 sierpnia 2020 zakończono kolejny etap, jakim było...

Niczym nieograniczony widok w drzwiach podnoszono-przesuwnych MB-77HS

Niczym nieograniczony widok w drzwiach podnoszono-przesuwnych MB-77HS

W ofercie Aluprof dostępne jest rozwiązanie wąskiego...» Więcej na subportalu Najnowsze wieści z branży