2010-03-25Grupa COLOREX

Zaczęło się w 1990 roku. Pierwsza była firma z branży budowlanej. Następnie powstało Centrum Technologii Proszkowej P.U.P.H. Colorex… Aż do dziś, gdzie Grupa  COLOREX liczy dziewięć podmiotów, z czego aż pięć jest ściśle związana z branżą stolarki budowlanej.

Mieliśmy okazję odwiedzić ich siedzibę i porozmawiać z Prezesami Jackiem Figiel  i Tomaszem Gajewskim, którzy przedstawili nam każdą z interesujących nas spółek. Oto co mieli do powiedzenia.


ABC COLOREX Sp. z o.o - Lakierowanie proszkowe oraz obróbka stali

Początki sięgają roku 1990. Wtedy to rozpoczęliśmy działalność jako firma z branży budowlanej. W roku 1992 w zakładzie przy ulicy Gryczanej 30a powstało pierwsze Centrum Technologii Proszkowej P.U.P.H. COLOREX z pierwszą linią lakierniczą. Obecnie możemy poszczycić się trzema profesjonalnymi zakładami mieszczącymi się na terenie Krakowa, spełniającymi najwyższe światowe standardy w zakresie procesu obróbki chemicznej i lakierowania proszkowego.

Dwadzieścia lat doświadczeń w dziedzinie lakierowania proszkowego oraz stała współpraca z instytucjami naukowymi, a także doskonalenie personelu, pozwoliły na wdrożenie najnowocześniejszych technologii na naszych liniach lakierniczych. Firma posiada europejski znak jakości QUALICOAT o numerze licencji 1505, który jest zarejestrowanym znakiem towarowym Stowarzyszenia Kontroli Jakości Przemysłu Lakierów, Farb i Powłok. Świadczy o najwyższej jakości wytwarzanych wyrobów, a w szczególności jakości powłok dekoracyjnych na elementach aluminiowych przeznaczonych do celów architektonicznych.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów w 2007 roku został uruchomiony nowy dział, który zajmuje się profesjonalną obróbką metalu, poczynając od prostych usług blacharskich, poprzez gięcie i spawanie, a na skomplikowanym wycinaniu laserowym kończąc.

ABC COLOREX Sp. z o.o specjalizuje się w usługach dla firm z branży budowlanej, motoryzacyjnej, elektromechanicznej, itp. Naszym klientom zapewniamy wysoką jakość świadczonych usług oraz miłą i profesjonalną obsługę - tłumaczą Jacek Figiel oraz Tomasz Gajewski.


COLOREX SYSTEM  od  1998 roku specjalizuje się w kompleksowej obsłudze rynku producentów  stolarki  aluminiowej, zapewniając swoim Klientom stałe zaopatrzenie w profile aluminiowe, akcesoria, okucia, blachę aluminiową i wypełnienia, a także oferując doradztwo techniczne w zakresie projektowania i kosztorysowania stolarki aluminiowej.

COLOREX SYSTEM w pełni zaspokaja wysokie i różnorodne  wymagania rynku dotyczące dostaw komponentów do produkcji stolarki aluminiowej poprzez dystrybucję  systemów  aluminiowych METRA,  okuć  okienno - drzwiowych  FAPIM i ISEO oraz innych renomowanych wyrobów i rozwiązań.

Dzięki  specjalistycznym urządzeniom i zapleczu magazynowemu, prowadząc dystrybucję samoprzylepnych, polietylenowych folii ochronnych  NITTO na terenie  Polski ,  COLOREX SYSTEM oferuje kontrahentom pomoc przy doborze  właściwego  typu folii, ekspresową obsługę, a także indywidualną logistykę dostaw folii ochronnych  w  dowolnym wymaganym wymiarze.


FABRYKA OGRODZEŃ COLOREX SP. z o.o. od 2007 roku funkcjonuje jako samodzielna jednostka. Przez pierwsze 4 lata swej działalności, dział ogrodzeń występował pod wspólną nazwą  Grupy COLOREX. Systematyczny rozwój przedsiębiorstwa pozwolił na stworzenie nowoczesnego zakładu produkcyjnego, zatrudniającego specjalistów i wykwalifikowaną kadrę. Prowadzimy stałą współpracę z renomowanymi firmami, dzięki czemu oferowane przez nas produkty cieszą się dużym uznaniem i zadowoleniem Klientów. W roku 2004 podczas prezentacji na Targach Budownictwa nasz produkt zdobył nagrodę za najlepszy wyrób produkowany w Polsce, w grupie tematycznej "Technologie i materiały wykończenia i wyposażenia wnętrz oraz otoczenia budowli". Nasza działalność ukierunkowana jest na produkcję kompletnych systemów ogrodzeniowych, ich profesjonalny transport oraz montaż.


CENTRUM TECHNOLOGII PROSZKOWEJ COLOREX rozpoczęło swoją działalność w 1992 roku w zakładzie przy ul. Gryczanej 30a w Krakowie. W grudniu 2007 roku zmieniła nazwę i obecnie występuje pod nazwą Colorex PLAY.
Nasza lakiernia zajmuje się lakierowaniem  stalowych i aluminiowych elementów. W zakładzie zajmujemy się także renowacją i lakierowaniem felg stalowych i aluminiowych. Jesteśmy nastawieni na świadczenie usług w zakresie lakierowania zarówno dla Klientów detalicznych i mniejszych producentów. 17-letnie doświadczenie w zakresie lakierowania proszkowego oraz dziesiątki tysięcy realizowanych zleceń zaowocowały wysoką jakością wykonywanych usług i zadowoleniem naszych Klientów. Indywidualne podejście do każdego kontrahenta, wykonywanie wielu nietypowych zleceń jest potwierdzeniem wysokiej jakości i fachowości naszych usług - tłumaczą Jacek Figiel oraz Tomasz Gajewski.


KOLTEX powstała jako jedna z pierwszych oklejarni, świadczących najwyższej jakości usługi uszlachetniania profili PVC, aluminiowych i stalowych drewnopodobnymi oraz kolorowymi, imitującymi strukturę drewna, oryginalnymi foliami Renolit MBAS, a także klejami renomowanej Kleiberit. Firma powstała jako jeden z członów Grupy Colorex, wspomagając lakiernie proszkowe w zakresie częściowego przygotowania powierzchni elementów stalowych i aluminiowych wykonywanego przed właściwym procesem technologicznym malowania.

Obecnie posiadamy 6 linii technologicznych, własny, stale powiększający się o nowe wzory magazyn folii. Ciągły rozwój oraz powiększenie parku maszynowego doprowadziło do nabycia nowego obiektu o powierzchni blisko 9 tys. m² w Krakowie przy ul. Rozrywka.


http://grupa.colorex.pl/

Red. Piotr Boczarski
oknonet.pl

HENSFORT opracowuje okno z systemem nawiewno-wywiewnym

HENSFORT opracowuje okno z systemem nawiewno-wywiewnym

HENSFORT prowadzi zaawansowane testy produkcyjne w ramach...

Genesis OUT – nowość w ofercie systemów Aliplast

Genesis OUT – nowość w ofercie systemów Aliplast

Nowy system od Aliplast przeznaczony jest do...

Związek Polskie Okna i Drzwi wznawia cykl szkoleń stacjonarnych

Związek Polskie Okna i Drzwi wznawia cykl szkoleń stacjonarnych

Związek Polskie Okna i Drzwi wraca, po dłuższej...

Leszek Gierszewski laureatem European Leadership Awards

Leszek Gierszewski laureatem European Leadership Awards

Prezes i twórca bytowskiego DRUTEKSU zdobył tytuł w...

Ekspert VETREX z europejskim certyfikatem Passive House Institute

Ekspert VETREX z europejskim certyfikatem Passive House Institute

Ekspert VETREX – Marcin Tomczyński uzyskał tytuł...» Więcej na subportalu Najnowsze wieści z branży