OKPOL prezentuje Spherline – okno do dachu płaskiego z szybą sferyczną

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Rynek stolarki okiennej jest bogaty w innowacje. Producenci wyposażają domy swoich klientów w najnowocześniejsze rozwiązania,  z jednej strony z uwagi na co raz większe potrzeby wizualne i chęć podnoszenia estetyki, a z drugiej ze względu na unikanie strat energii cieplnej. Nie można jednak zapominać, że okna, także dachowe, mają przede wszystkim doświetlać pomieszczenia.


Budynki o płaskich dachach są nie tylko pozostałością po poprzedniej epoce, w której celebrowały lata świetności, ale także coraz śmielej wpisują się w nowoczesne trendy budownictwa. Prosta, estetyczna bryła o minimalistycznych dekoracjach zdecydowanie wyróżnia się z tła domów o dachach skośnych. Spherline PGX B6
– okno do dachu płaskiego produkowane przez firmę OKPOL – wyposażone jest w szybę sferyczną, uwypukloną w dwóch płaszczyznach. 

Dzięki kopule, którą formuje szyba, pomieszczenie jest doświetlone o wiele lepiej niż w przypadku typowych okien do dachów płaskich. Zaokrąglenie ułatwia także odprowadzenie wody i śniegu z powierzchni szyby – zdradza Benita Szymaniak, specjalista ds. marketingu Okpol Sp. z o.o.


Producent zapewnia, że jest to pierwsze na świecie okno z zespoloną szybą sferyczną, idealnie wpisujące się w nowoczesne budownictwo, a także będące rozwiązaniem dla remontujących „domy-kostki” (popularne w latach 70. XX wieku). Spherline może doświetlić zaciemnione klatki schodowe, a także robić wrażenie w salonie czy sypialni. Nadaje się do pomieszczeń o zwiększonej wilgotności (łazienek, kuchni czy pralni), ponieważ wykonane jest z niewymagającego konserwacji, odpornego na wilgoć i działanie czynników zewnętrznych PVC. 
Okno stoi także na straży energooszczędności budynku, gdyż wykazuje bardzo dobre parametry termiczne i już dziś spełnia normy, które będą obowiązywały dopiero od 2021 r. – współczynnik przenikania ciepła wynosi bowiem Uw = 1,1 W/m²K. Spherline można montować na dachach o kącie nachylenia od 0 do 15 stopni.

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Okpol Sp. z o.o.

49-318 Skarbimierz - Osiedle
Topolowa 24
tel.: +48 77 404 66 77
Fax: +48 77 411 57 34
e-mail: okpol@okpol.pl
http://www.okpol.pl
http://www.facebook.com/oknadachowe/KE po sześciu latach odrzuca skargę FAKRO na VELUX

KE po sześciu latach odrzuca skargę FAKRO na VELUX

Jak informuje RZECZPOSPOLITA, Komisja Europejska po...

Jak wybrać okna, by zabezpieczyć dom przed włamaniem?

Jak wybrać okna, by zabezpieczyć dom przed włamaniem?

Nowoczesne okna i drzwi tarasowe, dzięki zastosowaniu...

Schować się przed hałasem

Schować się przed hałasem

Ciszę, podobnie jak zdrowie, na ogół zaczynamy cenić...

Zmotoryzowani przedstawiciele branży budowlanej w FAKRO

Zmotoryzowani przedstawiciele branży budowlanej w FAKRO

Po raz kolejny, do siedziby firmy FAKRO, czołowego...» Więcej na subportalu okna