System VELUX ACTIVE do zarządzania roletami i oknami VELUX

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Pobierając aplikację VELUX ACTIVE można sterować oknami dachowymi VELUX z dowolnego miejsca w domu.

fot. VELUX

Pobierając aplikację VELUX ACTIVE można sterować oknami dachowymi VELUX z dowolnego miejsca w domu.


Posiadacze urządzeń Apple mogą operować oknami dachowymi oraz akcesoriami VELUX głosowo.

fot. VELUX

Posiadacze urządzeń Apple mogą operować oknami dachowymi oraz akcesoriami VELUX głosowo.

VELUX ACTIVE

fot. VELUX

VELUX ACTIVE

VELUX wprowadza na rynek nowoczesny system VELUX ACTIVE with NETATMO, który – bazując na aktualnej pogodzie oraz danych z czujników powietrza i temperatury – samodzielnie zarządza roletami i oknami VELUX. 


Według badań, spędzamy w pomieszczeniach 90% naszego czasu. Zapominamy jednak o ich odpowiedniej wentylacji, bo na ogół żyjemy w pośpiechu, biegamy między miejscem pracy a domem. Jeśli więc w domu zacznie robić się zbyt ciepło lub zbyt zimno, zanim da się wyczuć wilgoć lub nieprzyjemny zapach, nowy system sterowania produktami VELUX ACTIVE samodzielnie zdecyduje, czy otworzyć okna lub opuścić roletę, aby zapewnić w nim optymalny klimat. Dodatkowo system jest kompatybilny z Apple HomeKit, platformą do zarządzania domem inteligentnym firmy Apple. 

Niewiele ludzi zdaje sobie sprawę, jak wielki wpływ ma świeże powietrze na nasze zdrowie i ogólne samopoczucie. Powietrze, którym oddychamy, jest tak samo ważne jak żywność, którą jemy czy woda, którą pijemy. Przeciętna osoba dorosła wdycha średnio 15 tysięcy litrów powietrza dziennie, a spędza około 90% czasu w pomieszczeniu. Dzięki wysokiej jakości powietrza zapewniamy sobie lepszy sen, a także mamy więcej energii. Od teraz w łatwy sposób możemy sprawić, że w naszym domu będzie panował optymalny klimat – mówi Jakub Bogacz, dyrektor marketingu w firmie VELUX.


System oparty na czujnikach


Zbudowany na najnowszej technologii opartej na specjalnych czujnikach, VELUX ACTIVE został tak zaprogramowany, aby samodzielnie wpuszczać do pomieszczenia świeże powietrze, kiedy wyczuje taką potrzebę. W oparciu o lokalne warunki pogodowe, system wentyluje pomieszczenie co najmniej 3 razy dziennie. Inteligentne czujniki wewnętrzne nieustannie mierzą temperaturę i wilgotność powietrza oraz stężenie CO2, i na tej podstawie otwierają lub zamykają okna dachowe. Dodatkowo system chroni dom przed przegrzaniem. Jeśli wyczuje, że robi się w nim zbyt ciepło, automatycznie zasłoni elektrycznie sterowane rolety czy markizy VELUX INTEGRA®. Co najważniejsze, jest intuicyjny i bardzo prosty w obsłudze. Można go samodzielnie zainstalować oraz zaprogramować i nie potrzebujemy do tego wsparcia specjalisty. System jest kompatybilny z dachowymi oknami wyposażonymi w elektryczne sterowania VELUX INTEGRA®, które można zamontować w już użytkowanych oknach. Można zastosować go zarówno w nowych domach, jak również w tych już zamieszkanych.

Automatyczna kontrola i spokojna głowa


VELUX ACTIVE działa w systemach iOS oraz Android. Dzięki temu, za pośrednictwem kilku kliknięć, możesz monitorować okna za pomocą smartfonu – zarówno bezpośrednio przy użyciu aplikacji VELUX ACTIVE, jak również Apple HomeKit. Używasz smartphone lub tabletu Apple, jesteś zajęta przygotowywaniem obiadu, czytasz przepis na telefonie a chciałabyś otworzyć okno? Poproś o pomoc Siri, swojego osobistego asystenta. Wystarczy powiedzieć polecenie, a Siri połączy się z Apple HomeKit i otworzy okno za Ciebie.

VELUX ACTIVE with NETATMO jest wynikiem połączenia dwóch zaawansowanych technologii: wysokiego standardu okien dachowych VELUX oraz wiedzy firmy Netatmo, która jest specjalistą w tworzeniu prostych, jednocześnie przydatnych aplikacji oraz produktów. Dzięki zautomatyzowaniu procesu otwierania, zamykania czy zaciemniania okien dachowych, stworzyliśmy nowe możliwości i tym samym możemy znacząco polepszyć klimat wewnątrz budynku, jednocześnie zdejmując z domowników ciężar ciągłego pamiętania o tym samodzielnie. Opracowaliśmy rozwiązanie bazujące na inteligentnych czujnikach, które nie tylko jest wiarygodne i proste w użytkowaniu, ale też pozytywnie wpływa na samopoczucie mieszkańców – komentuje Fred Potter, założyciel i prezes Netatmo.


Rynek domów inteligentnych nieustannie się rozwija. Szacuje się, że na świecie wzrośnie o 40,9 miliardów dolarów do 2020 roku. Takie zaawansowane technologie pozwolą  na kontrolowanie wszystkich domowych urządzeń, jak lodówka, zamrażalka, zmywarka, a nawet ekspres do kawy – to wszystko dzięki automatycznemu systemowi zarządzania. Teraz VELUX i jej produkty stają się już dzisiaj ważną częścią tego przyszłego cyfrowego świata.

W pakiecie VELUX ACTIVE with NETATMO znajduje się wewnętrzny czujnik powietrza, przycisk „wyjście” oraz bramka internetowa do podłączenia do domowej sieci Wi-Fi. System można dowolnie rozbudowywać zależnie od ilości pomieszczeń i indywidualnych potrzeb użytkownika. Można korzystać z zalet domu inteligentnego, nie posiadając centrali. Wystarczy, że mamy okna VELUX, silniki oraz system VELUX ACTIVE. Ze względu na bezpieczeństwo użytkowników, aplikacja ma ten sam poziom zabezpieczeń co protokół io-homecontrol® wykorzystywany w produktach VELUX INTEGRA®. Produkt dostępny w cenie 1049 zł brutto. Więcej na www.velux.pl/active

#dom_inteligentny, #sterowanie_oknami, #sterowanie_roletami, #zarzadzanie_budynkiem, #velux

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Okna dopasowane do domu

Okna dopasowane do domu

Wybierając okna powinniśmy dobrać je do konkretnego...

Okna bezramowe i panoramiczne

Okna bezramowe i panoramiczne

Niezależnie od tego, jak szerokie są nasze okna, zawsze...

Zakończenie budowy nowej fabryki SŁOWIŃSCY coraz bliżej

Zakończenie budowy nowej fabryki SŁOWIŃSCY coraz bliżej

Producent stolarki okiennej i drzwiowej ze Słupcy, firma...

BEFARD TB – pierwsze, w całości polskie mini-żurawie gąsienicowe

BEFARD TB – pierwsze, w całości polskie mini-żurawie gąsienicowe

Bielska Fabryka Dźwigów BEFARD w 2018 roku wprowadziła...

Widok z okien FAKRO na dwustuletni park

Widok z okien FAKRO na dwustuletni park

Dzięki zastosowaniu okien dachowych FAKRO goście...» Więcej na subportalu okna