| Wyświetleń:518

Rolety wewnętrzne – zaaranżować poddasze marzeń

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Rolety dekoracyjne Velux

fot. VELUX

Rolety dekoracyjne Velux


Roleta plisowana Velux

fot. VELUX

Roleta plisowana Velux

Roleta rzymska Velux

fot. VELUX

Roleta rzymska Velux

Rolety dekoracyjne Velux

fot. VELUX

Rolety dekoracyjne Velux

Roleta zaciemniająca Disney & VELUX „Dobranoc”

fot. VELUX

Roleta zaciemniająca Disney & VELUX „Dobranoc”

O tym, że rolety doskonale chronią domowników przed nadmierną ilością światła i ciepła na poddaszu, wie każdy. Warto jednak zwrócić uwagę na jeszcze jedną zaletę rolet – wewnętrzne wyposażenie okna dachowego może stanowić doskonały element dekoracyjny. 


Efektowna dekoracja światłem


Dekoracja okna w dużej mierze pozwala uatrakcyjnić pomieszczenie naturalną grą światła. Aby uzyskać ciekawy efekt we wnętrzu, warto wypróbować roletę dekoracyjną. To łatwy sposób na złagodzenie światła słonecznego wpadającego do pomieszczeń na poddaszu. Jednocześnie dzięki bezstopniowej, płynnej regulacji, roletę można opuścić na wybraną wysokość. Co ważne, stopień właściwości przyciemniających zależy także od barwy wybranej rolety dekoracyjnej. 

Grę świateł można obserwować także dzięki roletom rzymskim. Podczas podciągania w górę ich materiał składa się w harmonijkę. Delikatna tkanina lekko filtruje światło naturalne, wprowadzając do wnętrza efekt nastrojowych światłocieni, więc w tym przypadku również uzyskujemy ciekawy efekt dekoracyjny na poddaszu.

Jeśli marzymy o jasnym poddaszu, ale jednocześnie chcemy uniknąć nadmiaru światła, rozwiązaniem może okazać się roleta plisowana, która świetnie sprawdzi się w każdym pokoju. Ten model zmiękcza światło i pozwala kontrolować jego ilość w pomieszczeniu.

Efektowne wzornictwo rolet wewnętrznych 


Oczywiście ozdobę stanowi także sam materiał wewnętrznego wyposażenia okna. Rolety dekoracyjne wyróżnia prosty design i występują one w wielu wzorach, dzięki czemu z łatwością dopasujemy je do wystroju wnętrza. Modele rzymskie są zazwyczaj wykonane z modnych tkanin, a dodatkową dekorację stanowi ich charakterystyczny sposób zwijania. W przypadku rolet plisowanych efektowne są same plisy, ale na uwagę zasługuje także ciekawe wzornictwo i szeroki wybór kolorów.

Ciekawą ofertą, która niedawno pojawiła się na rynku, jest kolekcja Colour by You od marki VELUX. Dzięki niej mamy szansę zaprojektować swoją własną roletę zaciemniającą, która zagwarantuje 100% zaciemnienia pomieszczenia. Do wyboru jest ponad 1800 odcieni z wzorników RAL oraz NCS, które można dowolnie dopasować do wnętrza. Dzięki takiemu elementowi wyposażenia okna zyskujemy nie tylko zaciemnienie pomieszczenia, ale też efektowną dekorację wnętrza w ulubionym odcieniu. 

Piękne wzory i łatwa wymiana tkanin dla miłośników zmian aranżacji wnętrza


Niektóre z rodzajów wyposażenia okien bardzo łatwo wymienić więc będą idealne dla osób, które lubią częste zmiany w wystroju domu. Można zmieniać wzór i kolor rolet tak często, jak ma się na to ochotę, a dzięki temu dopasowywać roletę do aktualnej aranżacji. W przypadku produktów VELUX, dzięki systemowi Pick&Click!™ montaż trwa zaledwie kilka minut.

Wiele osób uważa, że najbardziej efektownymi ozdobami okiennymi, które stwarzają możliwości częstych zmian, są rolety rzymskie. Rzeczywiście, umożliwiają one odkrywanie nieskończonego potencjału pięknych tkanin oraz poddanie się inspiracji płynącej z delikatnych efektów stylizacji. A gdy tylko znudzą się nam lub kupimy nowe meble – można z łatwością wymienić tkaninę rolety.

Ozdoba pokoju najmłodszych


VELUX przygotował też coś z myślą o najmłodszych użytkownikach rolet – specjalne, ozdobne wyposażenie okien, którego wzory docenią dzieci. To kolekcja Disney & VELUX „Dobranoc” z nadrukami z popularnych kreskówek: „Krainy Lodu”, „Aut” i „Kubusia Puchatka”. Bajkowe wzory wyglądają magicznie i pobudzają dziecięcą wyobraźnię.

Rolety wewnętrzne to wyposażenie okienne, które z pewnością wkomponuje się w aranżację wielu pomieszczeń na poddaszu. Są efektowne, a do tego posiadają praktyczne zalety – zaciemnienie, łatwą wymianę tkaniny, bezproblemowy montaż.

#okna_dachowe, #kontrola_sloneczna, #oslony_szloneczne, #rolety_wewnetrzne

Zainteresowany? Poproś o ofertę!DRUTEX sponsorem Świątecznego grania z Kubą

DRUTEX sponsorem Świątecznego grania z Kubą

W ramach imprezy, 28 grudnia br. w Częstochowie,...

Ranking CAB: WnD najdynamiczniej rozwijającym się producentem stolarki otworowej

Ranking CAB: WnD najdynamiczniej rozwijającym się producentem stolarki otworowej

Spośród 250 największych podmiotów biznesowych,...

Bezpieczeństwo w pokoju dziecka

Bezpieczeństwo w pokoju dziecka

Bezpieczeństwo to wartość, której nie sposób...

HENSFORT coraz mocniejszy w krajach Beneluxu

HENSFORT coraz mocniejszy w krajach Beneluxu

Coraz mocniejsza pozycja polskich producentów sprawia,...

Uroczyste otwarcie nowej hali produkcyjnej DOBROPLAST

Uroczyste otwarcie nowej hali produkcyjnej DOBROPLAST

Jak możemy się dowiedzieć za pośrednictwem portalu...» Więcej na subportalu okna