Kolejny udany rok dla VELUX

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

VELUX, czołowy producent okien do poddaszy, nadal umacnia swoją pozycję na światowych rynkach. W Polsce w skład firmy reprezentującej światowego lidera wchodzą NB Polska Sp. z o.o., czyli zakłady produkcyjne w Gnieźnie i Namysłowie, oraz VELUX Polska Sp. z o.o. - firma handlowa. Obie te spółki są częścią VELUX Group operującej na wszystkich kontynentach oprócz Antarktydy. O sukcesie VELUX świadczą inwestycje poczynione na polskim rynku w 2005 roku. W porównaniu z poprzednim rokiem kapitał zainwestowany w Polsce wzrósł o 32%, osiągając wartość w przybliżeniu 274 milionów złotych. W ramach inwestycji przeprowadzono między innymi rozbudowę zakładów produkcyjnych w Gnieźnie i Namysłowie, łączna powierzchnia produkcyjna tych jednostek wynosi obecnie około 76 000 m2. W ubiegłym roku, w spółkach należących do VELUX w Polsce, wzrosło również zatrudnienie o 26%, a średnia liczba zatrudnionych w 2005 roku wyniosła 737 osób. Pod koniec 2005 roku, w obu fabrykach i w VELUX Polska pracowało 798 osób.

Ponadto, obroty NB Polska w 2005 roku zwiększyły się w przybliżeniu do 331 milionów złotych, co daje wzrost o 6,7% w porównaniu z 2004 r. W tym samym roku obroty VELUX Polska wyniosły w przybliżeniu 68 milionów złotych. Wyniki na rynku polskim były tylko częścią dobrego roku VKR Holding A/S, właściciela VELUX Group. Obrót netto VKR Holding A/S wzrósł w 2005 roku do 7 360 milionów złotych*. Zysk przed opodatkowaniem na koniec zeszłego roku był wyższy o 20% w stosunku do 2004 roku i wyniósł 1 348 milionów złotych*. W grudniu 2005 roku VKR Holding A/S zatrudniała 13 190 pracowników - o 1 000 osób więcej niż w roku poprzednim. Powyższe wyniki i inwestycje pokazują, że Polska jest dla VELUX niezwykle ważnym rynkiem, zarówno ze względu na swoje położenie geograficzne, jak i potencjał sprzedażowy. Z roku na rok rośnie zapotrzebowanie na nowe domy oraz wzrasta standard życia Polaków. Usytuowanie Polski w samym centrum Europy stwarza idealne miejsce na lokalizację produkcji tego sektora z myślą o eksporcie zarówno na rynki Europy Zachodniej, jak i Wschodniej.

"Jesteśmy przekonani, że ciągłe doskonalenie produktów i szukanie nowych rozwiązań pozwalających tworzyć jak najlepsze warunki mieszkaniowe jest jedyną słuszną drogą dalszego rozwoju naszej firmy. Nasze produkty gwarantują odpowiednie doświetlenie, a także wpływają na właściwą wentylację pomieszczeń, dzięki czemu zwiększają komfort mieszkania" - mówi Lidia Mikołajczyk-Gmur, Członek Zarządu i Dyrektor Generalny VELUX Polska Sp. z o.o., i dodaje - "Rynek polski jest jednym z najprężniej rozwijających się i dlatego chcemy dalej w niego inwestować i tworzyć nowe miejsca pracy".

Swój sukces firma zawdzięcza innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym i wydajnej produkcji. VELUX jako pierwszy wynalazł okno do poddaszy, które zrewolucjonizowało architekturę budynków mieszkalnych i użytkowych. Od ponad 60 lat VELUX współuczestniczy w tworzeniu lepszych warunków mieszkaniowych dla ludzi na całym świecie. Rozwiązania firmy zapewniają "światło dzienne i świeże powietrze" na poddaszu, jednocześnie tworząc nowe powierzchnie użytkowe.

INFORMACJE O VELUX W POLSCE

Firma VELUX Polska, będąca częścią Grupy VELUX, jest w obecna na polskim rynku od 1989 roku. Biuro handlowe VELUX Polska funkcjonuje od roku 1990. Pierwszą fabrykę w Gnieźnie otwarto w 1998 r., a kolejna powstała w 2003 r. w Namysłowie. Wszystkie Fabryki w Polsce otrzymały certyfikat jakości ISO 9001 oraz ISO 14001 zgodności produkcji z zasadami ekologii jak również OHSAS 18001 z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy. Zatrudnienie w Polsce systematycznie rośnie, pod koniec roku 2005 liczba pracowników VELUX w Polsce wynosiła 798 osób.
Więcej informacji na stronie www.velux.pl

INFORMACJE O GRUPIE VELUX
Dzięki światłu dziennemu i świeżemu powietrzu dostarczanemu poprzez dach, VELUX stwarza lepsze warunki mieszkaniowe. Oferta zawiera szeroki asortyment okien do poddaszy oraz świetlików wraz z rozwiązaniami przeznaczonymi do płaskiego dachu. VELUX oferuje również wiele rodzajów rolet, żaluzji, rolet zewnętrznych, produktów instalacyjnych oraz do zdalnego sterowania, a także panele solarne przeznaczone do instalacji na dachu. Grupa VELUX posiada swoje fabryki w 10 krajach, a przedstawicielstwa handlowe w blisko 40 krajach. VELUX jest jedną z najsilniejszych marek na światowym rynku materiałów budowlanych, a produkty są sprzedawane niemal na całym świecie. W Grupie VELUX zatrudnionych jest ponad 9 tys. osób, z czego 3 tys. w Danii. Właścicielem grupy VELUX jest VKR Holding. VKR Holding jest spółką w całości należącą do rodziny i fundacji. Głównym udziałowcem są charytatywne fundacje VELUX. 

Więcej informacji na stronie www.velux.com

*Przelicznik z duńskich koron na podstawie kursów walutowych NBP z dnia 31.12.2005.
#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

VELUX Polska Sp. z o.o.

02-255 Warszawa
ul. Krakowiaków 34
tel.: +48 22 33 77 000
Fax: +48 22 33 77 075
e-mail: kontakt@velux.pl
http://www.velux.pl
https://www.facebook.com/VELUXPolska/Rodzinny piknik Grupy OKNOPLAST

Rodzinny piknik Grupy OKNOPLAST

Wyjątkowa atmosfera i moc atrakcji podczas „Rodzinnego...

Nowy standard w zakresie efektywności cieplnej w EKO-OKNACH

Nowy standard w zakresie efektywności cieplnej w EKO-OKNACH

EKO-OKNA zmieniają standard wykonania szyb z ciepłą...

Napęd łańcuchowy KS4 ze świadectwem dopuszczenia CNBOP

Napęd łańcuchowy KS4 ze świadectwem dopuszczenia CNBOP

FUMARO z Gdańska wprowadza na polski rynek nowy...

VELUX odnosi się do oskarżeń FAKRO

VELUX odnosi się do oskarżeń FAKRO

Na wczorajszej konferencji prasowej zorganizowanej w...» Więcej na subportalu okna