Ciepły montaż okien VELUX [INFOGRAFIKA]

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Ciepły montaż to gwarancja energooszczędności i bardziej zaawansowanej izolacji okien niż w przypadku tradycyjnej instalacji.

fot. VELUX

Ciepły montaż to gwarancja energooszczędności i bardziej zaawansowanej izolacji okien niż w przypadku tradycyjnej instalacji.


Aby cieszyć się komfortem na poddaszu, należy zadbać o właściwą temperaturę panującą w tym pomieszczeniu. Istotny jest nie tylko wybór odpowiednich okien. Warto też zwrócić uwagę na sposób ich instalacji – ciepły montaż to rozwiązanie zwiększające komfort termiczny na poddaszu. Na czym on polega i jakie są jego zalety, opowiadają i pokazują eksperci VELUX. 


Zatrzymanie w domu ciepła wiąże się z eliminacją mostków termicznych – luk w konstrukcji budynku, przez które traci on energię cieplną. To istotne zwłaszcza podczas instalacji okien dachowych. 

Czym jest ciepły montaż okien?


Ciepły montaż to gwarancja energooszczędności i bardziej zaawansowanej izolacji okien niż w przypadku tradycyjnej instalacji. Nowoczesna izolacja sprawia, że okna jeszcze efektywniej chronią poddasze przed stratami energii. W systemie ciepłego montażu  marki VELUX warstwa izolacyjna jest aż o 7 cm grubsza niż podczas tradycyjnej instalacji okien.

System ciepłego montażu marki VELUX składa się z ramy izolacyjnej BDX, wokółokiennej izolacji BFX oraz teleskopowej rynny odwadniającej. Wzmocniona rama izolacyjna wykonana z wysoko izolacyjnego i elastycznego polietylenu efektywnie ociepla zewnętrzną powierzchnię okna i jest idealnie dopasowana do okna i konstrukcji dachu. Wokółokienna izolacja gwarantuje szczelność i ochronę przed wiatrem i wilgocią, natomiast stalowa rynna dodatkowo zabezpiecza okno przed wodą i wilgocią. 

Co można zyskać dzięki temu rozwiązaniu?


Zamontowanie w ten sposób okien dachowych pozwala na eliminację mostków termicznych. Gwarantuje też uzyskanie o 3℃ wyższej temperatury wewnętrznej powierzchni okna, dzięki czemu ograniczone są straty energii i zaparowywanie szyb. Ciepły montaż pozwala zarówno na prawidłową izolację termiczną, jak i przeciwwilgociową na całej długości ościeżnicy. W ten sposób eliminowany jest też często występujący problem chłodu odczuwanego podczas przebywania w pobliżu okna.

Dowiedz się więcej o zaletach ciepłego montażu – szczegóły znajdziesz na poniższej infografice:


#okna_dachowe, #montaz_okien

Zainteresowany? Poproś o ofertę!EKO-OKNA podjęły współpracę z Gealan

EKO-OKNA podjęły współpracę z Gealan

EKO-OKNA, największy polski producent okien PVC,...

Grupa OKNOPLAST zakończyła kolejny cykl spotkań  z partnerami handlowymi

Grupa OKNOPLAST zakończyła kolejny cykl spotkań z partnerami handlowymi

Wraz z marcem zakończył się cykl spotkań, w trakcie...

Nowe okucia Roto NX w oknach PETECKI

Nowe okucia Roto NX w oknach PETECKI

Roto NX to system okuć, który znakomicie wpisuje się w...» Więcej na subportalu okna