ADAMS KLIENTEM R&D TECH

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Znana z jakości swoich produktów oraz innowacyjnych technik okiennych, firma AdamS z Mrągowa dokonała w ostatnim czasie inwestycji w urządzenia oferowane przez firmę R&D Tech z Zielonej Góry.

O nowych maszynach opowiada Pan Adam Pędzich z firmy AdamS.

Adam Pędzich: Zainwestowaliśmy w Mini centrum obróbcze Micromatic Star oraz kilka mniejszych maszyn takich jak frezarki do otworów odwodnieniowych oraz wyciszone frezarki do słupków stałych serii LILIPUT.

Mini centrum obróbcze to chyba nowość na polski rynku…

Micromatic Star to bardzo dobra alternatywa dla dużych centr obróbczych. Pozwala na obrabianie pociętych profili z dużą dokładnością  a jego uniwersalność pozwala stosować w zakresie PCV połączonego ze wzmocnieniem, aluminium oraz profili stalowych. Idealne urządzenie na wszelką obróbkę z czterech stron profila bez potrzeby jego wyjmowania
Producent urządzenia firma Emmegi opracowała przejrzyste oprogramowanie wraz z symulatorem pracy w 3D co zdecydowanie ułatwia pracę oraz programowanie poszczególnych operacji.
Pomimo niewielkich gabarytów, możliwości tego urządzenia są bardzo duże i jako centrum obróbcze z 5 sterowanymi osiami znajduje zastosowanie przy obróbce profili: aluminiowych, pvc i stalowych. Niewielka cena w parze z technicznymi rozwiązaniami i możliwościami powoduje, że Micromatic Star jest urządzeniem, które może mieć zastosowanie w wielu firmach, różnej wielkości  i o różnych profilach produkcji.
Urządzenie to gwarantuje wykonanie otworów technologicznych z dużą precyzją i powtarzalnością, jeżeli chodzi o seryjną jak i  jednostkową produkcję.

Obróbka na tradycyjnych frezarko-kopiarkach stwarza wiele problemów, jest niedokładna i czasochłonna. Alternatywą dla niej jest właśnie powyższe centrum gdzie za pomocą oprogramowania, wprowadzamy wszystkie dane dotyczące obróbki np: otwory pod zamek główny, dodatkowy, otwory pod wkładkę, pod dyble, zawiasy .Wszystko to może być obrobione w czterech płaszczyznach bez potrzeby zwalniania i obracania obrabianego detalu, za co odpowiedzialna jest numerycznie sterowana oś A w zakresie -180 st.- +90 st.
Obróbka odbywa się za pomocą głowicy (motowrzeciona max.obr.11.500/min) z magazynem narzędzi 5 szt. oraz układem chłodzenia w przypadku obróbki aluminium i stali. Stożek  narzędziowy ISO 30 daje możliwość łatwego zwolnienia narzędzia i wymiany na inny w szybkim czasie. Dodać należy iż panel sterujący informuje operatora o konieczności wymiany narzędzia oraz wszelkiego rodzaju czynnościach dotyczących obsługi maszyny.

Czy to urządzenie jest łatwe w obsłudze?

Maszyna jest bardzo prosta w obsłudze, program, który ją obsługuje ma intuicyjny interfejs. Dobrze przygotowany program szkoleniowy przez firmę R&D Tech szybko wdrożył urządzenie, które wpełni wykorzystujemy na produkcji.

Czy w najbliższym czasie macie zamiar ponowić zakup urządzeń w firmie R&D Tech?

Planujemy zakup kolejnych urządzeń w tejże firmie a dodam iż kolejne pozycje takie jak frezarki są w drodze do naszego przedsiębiorstwa.

artykuł sponsorowany

#

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

R&D Tech Sp. z o.o.

65-127 Zielona Góra
Kostrzyńska 9
tel.: 068 4557101
tel.: 609145151
tel.: serwis:+48 669666559
Fax: 068 4557102
e-mail: info@randdtech.pl
https://www.randdtech.pl/