ROZWIŃ ⇩ ZWIŃ ⇧
| Wyświetleń:1216

Skuteczna ochrona przed włamywaczem według MS więcej niż OKNA

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Zaczep MS więcej niż OKNA

fot. MS więcej niż OKNA | Zaczep MS więcej niż OKNA

Bogata i różnorodna oferta bezpiecznej i trwałej stolarki okiennej zapewne bardzo cieszy kupujących. Jednak nie wszystkie produkty są w stanie powstrzymać „nieproszonych gości” przed wtargnięciem do domu. Artur Głuszcz, Dyrektor ds. Produkcji MS więcej niż OKNA wyjaśnia, jak rozpoznać najbezpieczniejsze okna antywłamaniowe.

Stolarkę okienną można wyposażyć w bardzo wiele rozwiązań antywłamaniowych. Jedne są bardziej efektywne, inne mniej. Na początku jednak warto uświadomić sobie fakt, że nie ma technologii, której nie da się sforsować. Nawet najtrwalsze i najnowocześniejsze zabezpieczenia można wyłamać czy wyważyć. Wszystko jest kwestią czasu. Czy to znaczy, że nie powinniśmy inwestować w sprawdzone technologie chroniące przed wejściem intruza? Wprost przeciwnie! Większość ekspertów zgodnie twierdzi, że najskuteczniejszą ochroną przed włamywaczem jest czas, jaki musi on poświęcić na sforsowanie okna. Dlatego warto pamiętać, że podstawowym zadaniem systemów antywłamaniowych nie jest całkowite uniemożliwienie wtargnięcia do domu, ale spowodowanie, żeby ten proceder stał się nieopłacalny i mocno ryzykowny. 

Tak więc, im trwalsze i solidniejsze będą zabezpieczenia, tym większe szanse, że „nieproszony gość” zrezygnuje z włamania lub zostanie zauważony. Decydując się na zakup stolarki okiennej powinniśmy mieć świadomość, że na rynku jest ogromna ilość produktów, które nie zapewniają nawet podstawowej ochrony antywłamaniowej. MS więcej niż OKNA, na przełomie ostatnich lat, wprowadziła do produkcji bardzo wiele rozwiązań, które już na poziomie standardowym są w stanie rywalizować z produktami noszącymi status „okien antywłamaniowych”.  Przykładem skutecznej ochrony przed intruzami mogą być okna z linii MS evolution, w których zastosowano m.in. rygle grzybkowe.

Jednym z ważniejszych wyznaczników bezpieczeństwa antywłamaniowego okien może być rodzaj, umiejscowienie oraz ilość rygli. Stosowane przez większość konkurencji okucia w postaci rygli litych i rygli rolkowych, zastąpiliśmy dużo bardziej skutecznymi ryglami grzybkowymi. Dzięki charakterystycznemu kapeluszowi, współpracującemu z zaczepami antywyważeniowymi, po zamknięciu skrzydła praktycznie eliminuje się możliwość wyważenia okna. W oknach z linii MS evolution zaczepy antywyważeniowe przykręcane są standardowo w trzech narożnikach okna, czyli w najbardziej strategicznych miejscach całej konstrukcji. Odstęp pomiędzy punktami ryglowania, w stolarce spod znaku MS więcej niż OKNA, wynosi ok. 700 mm, gwarantując pewne ryglowanie. 


Reklama

Kluczową rolę bezpieczeństwa antywłamaniowego (dosłownie i w przenośni) odgrywa także klamka METZ z systemem Secustic (blokującym okucia), stanowiąca standardowe wyposażenie produktów MS więcej niż OKNA. Opracowana w niemieckiej firmie HOPPE technologia bardzo skutecznie chroni przed włamywaczem. System Secustic to zespół zapadek, które blokują ruch okucia w czasie, gdy nikt jej nie porusza. Dopiero poprzez zmianę położenia klamki przesuwamy okucia, jednakże z drugiej strony okna będzie to niemożliwe. W przypadku, gdy intruz spróbuje od zewnątrz przesunąć rygiel, system Secustic zablokuje taką próbę otwarcia okna. 

Rozbudowując system zabezpieczeń, można osiągnąć poziom odpowiadający klasom odporności na włamanie. W przypadku klasy RC 1, w produktach MS więcej niż OKNA wystarczy dołożyć czwarty zaczep antywyważeniowy, zabezpieczenie przeciwrozwierceniowe i klamkę z kluczykiem. Klasa RC 2 różni się od RC 1 tym, że wszystkie zaczepy na całym obwodzie okna są antywyważeniowe. RC 2 wymaga także zastosowania specjalnych szyb, które składają się z dwóch tafli szkła o grubości 4 mm, połączonych ze sobą przy użyciu czterech warstw folii PVB. Szyba taka musi być trwale przymocowana do ramy (przykręcona lub wklejona). Wprowadzenie tego rozwiązania sprawia, że nawet w momencie rozbicia szyby włamywacz będzie miał przed sobą trudną i czasochłonną przeszkodę do pokonania.

Uzupełnieniem pakietu antywłamaniowego w oknach z linii MS evolution mogą być również współpracujące z systemem alarmowym  czujniki, tzw. kontaktrony. Wybór okien powinien być przemyślany i oparty na konsultacjach z doradcą technicznym. Najważniejsze jednak jest to, aby pamiętać, że na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać, ponieważ tylko najwyższej jakości stolarka zapewni nam długi i spokojny sen.

#

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY