Świdnicki Elwiz produkuje na energeto

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Hala produkcyjna Elwiz

fot. Elwiz

Hala produkcyjna Elwiz


Hala produkcyjna Elwiz

fot. Elwiz

Hala produkcyjna Elwiz

Hala produkcyjna Elwiz

fot. Elwiz

Hala produkcyjna Elwiz

Hala produkcyjna Elwiz

fot. Elwiz

Hala produkcyjna Elwiz

Linia zgrzewająco-czyszcząca

fot. Elwiz

Linia zgrzewająco-czyszcząca

Hala produkcyjna Elwiz

fot. Elwiz

Hala produkcyjna Elwiz

Hala produkcyjna Elwiz

fot. Elwiz

Hala produkcyjna Elwiz

Realizacje Elwiz

fot. Elwiz

Realizacje Elwiz

Realizacje Elwiz

fot. Elwiz

Realizacje Elwiz

Elwiz S.A. jest producentem stolarki PVC mającym swój zakład w Świdnicy k/Zielonej Góry w województwie lubuskim. O działalności firmy oraz planach na przyszłość opowiedział nam Sławomir Kwiatkowski – Dyrektor ds. Rozwoju i Marketingu.

Proszę opowiedzieć o historii firmy. Od jak dawna ona istnieje, kto jest jej założycielem?

Firma została stworzona przez panią prezes zarządu – Annę Piosik. Rozpoczęliśmy produkcje w 2003 roku. W początkowej fazie rozwoju był już odpowiedni park maszynowy. Dzięki wizji pani Prezes oraz konsekwencji w działaniu, inwestując w ludzi, osprzęt i maszyny, produkcja zaczęła nabierać imponujących rozmiarów. W 2009 roku przeprowadziliśmy się do własnej hali produkcyjnej z pełnym zapleczem biurowo magazynowym. Na dzień dzisiejszy posiadamy możliwości produkcyjne na poziomie 5-10 tysięcy okien miesięcznie w zależności od układu jedno lub dwu zmianowego czasu pracy. Uzyskaliśmy to między innymi inwestując w kolejną linie automatyczną (czyszcząco-zgrzewającą) dostarczoną przez Elumatec, jak i pozostałe nowe maszyny dzięki dotacjom z funduszy unijnych. W ostatnim czasie zmieniliśmy swoją formę prawną stając się spółką akcyjną. Dzisiaj mamy pełną gamę produktów: od okien podstawowych, poprzez energooszczędne, HST(system drzwi unoszono-przesuwnych), po najbardziej złożone typu blockprofil (służy do budowy tzw. okien holenderskich) oraz monoblock (do budowy tzw. okien francuskich).

Jakie produkty są głównymi w ofercie i co je wyróżnia? Na jakich materiałach Państwo pracują?

Cała nasza działalność skupiona jest na produkcji stolarki PVC w szerokim tego słowa znaczeniu. Naszymi strategicznymi partnerami są Aluplast (dostawca profili) i ROTO (okucia). Nadmienić muszę, że jako pierwsi z naszym systemodawcą przeprowadziliśmy testy nowego systemu energeto. Rozpoczęliśmy produkuję pierwszych okien w Polsce na tym systemie. Zapoczątkowaliśmy również na szeroką skalę produkcję okien z wklejaną szybą. Jest to jedna z nowych technologi Aluplast. Nasza oferta oparta jest na systemach typu: Ideal 4000 EKO (prosty), Ideal 4000 HFV (półzlicowany), Ideal 4000 Round-line (zaokrąglony), Ideal 6000 i Ideal 7000. Jako nieliczni w Polsce produkujemy okna takie same jak w Holandii, czyli oparte na systemie Ideal4000NL Blockprofil. Produkt, który dodatkowo wyróżnia naszą ofertę to drzwi unoszono przesuwne HST oraz okna energooszczędne oparte na systemie Ideal 6000PH.

Dlaczego zdecydowali się Państwo na profile Energeto?

Jesteśmy firmą, która nie boi się żadnych innowacji. Po większym przeanalizowaniu uważamy, że to aktualnie jedno z najlepszych rozwiązań na rynku. Wyeliminowane zostały tradycyjne wzmocnienia stalowe, likwidując mostki termiczne. System wklejania szyby stabilizuje na trwałe konstrukcję skrzydła okiennego, nie pozwalając na przesunięcie się szyby. Największą zaletą są parametry. Izolacyjność okien energeto przy 70 mm jest wyższa niż w niektórych standardowych systemach przy 80 mm. To jest jeden z ważniejszych czynników. Poza tym, maksymalne wymiary okna na tym profilu są o wiele wyższe od standardowych. W systemie energeto można zastosować większą szybę, co wpływa na większą ilość światła wpadającego przez okno. System energeto uzyskuje współczynnik przenikania ciepła Uf = 1,1 W/m²K. Poprzez bezpośrednie powiązanie skrzydła z szybą uzyskuje się lepszą izolacyjność akustyczną. Technologia z wklejaną szybą wpływa również na lepsze zabezpieczenie przed włamaniem, poprzez brak możliwości wypchnięcia szyby ze skrzydła (dzięki obwodowej szczelinie z klejem).

Do kogo skierowana jest oferta? Do inwestorów indywidualnych, deweloperów, dealerów?

Ogólnie do wszystkich parterów handlowych, jak Pan wspomniał w pytaniu. Z racji położenia blisko granicy polsko-niemieckiej, głównym kierunkiem od początku działalności jest eksport. Na dzień dzisiejszy 70% naszej produkcji stanowi właśnie eksport do Niemiec, Holandii, Belgii, Włoch oraz Francji. Praktycznie większa część Europy Zachodniej. Mamy też duże doświadczenie w trudnych oknach ponadgabarytowych, czyli to, co na co dzień, z różnych przyczyn, nie każdy produkuje.

Kogo widzą Państwo jako swojego konkurenta?

Ciężko tak jednoznacznie odpowiedzieć. Załóżmy, że jest to producent, który ma tak dużo rozwiązań jak nasza firma i myśli jak cały czas podnosić jakość swoich okien, i wprowadzać nowe rozwiązania, a nie jak wyprodukować wyrób „oknopodobny”.

Jak ocenia Pan miniony rok? Czy bieżący coś wniesie i jakie mają Państwo najbliższe lub dalsze plany na przyszłość?

Miniony rok był dla nas bardzo dobry, szczególnie ze względu na zakończenie inwestycji, jak wspominałem na początku wywiadu (nowa hala, maszyny itp.). Co do wzrostu – osiągnęliśmy bardzo dobre wyniki w sprzedaży, a do tego pozyskaliśmy nowych kontrahentów. Pomimo ostrej zimy nie odczuliśmy dużego braku zamówień.
W tej chwili przygotowujemy się do zautomatyzowania produkcji drzwi wejściowych oraz przymierzamy się do uruchomienia własnej produkcji stolarki aluminiowej. Nadal będziemy wprowadzać nowoczesne rozwiązania związane z profilami energeto w układzie MD i nowy produkt, który niedługo Państwu zaprezentujemy…

Dziękuje za rozmowę.
red. Łukasz Gąsior
oknonet.plReklama
#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Okna HENSFORT w ofercie firmy KOZIOŁ

Okna HENSFORT w ofercie firmy KOZIOŁ

Sprzedawca stolarki otworowej, firma KOZIOŁ, z...

Ponad 5 mln Polaków to pracownicy biurowi – czy pracują w zdrowych warunkach?

Ponad 5 mln Polaków to pracownicy biurowi – czy pracują w zdrowych warunkach?

Każdego roku pracownicy biurowi spędzają 30% lub...

Rejs po Mazurach z SOLO

Rejs po Mazurach z SOLO

Grupa Solo po raz kolejny zorganizowała konkurs dla...

System TROCAL 70 – nowa propozycja od KNS

System TROCAL 70 – nowa propozycja od KNS

TROCAL 70 to smukłe profile w klasycznej, ponadczasowej...

Zawodnik OKNOPLAST Running Team wygrał Wings for Life World Run w Wiedniu

Zawodnik OKNOPLAST Running Team wygrał Wings for Life World Run w Wiedniu

W niedzielę 5 maja już po raz kolejny odbył się...» Więcej na subportalu okna