EKO-OKNA pomyślnie przeszły re-certyfikację ISO 9001:2015

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Joanna Tomaszek, pełnomocnik Systemu Zarządzania Jakością w firmie EKO-OKNA S.A.

fot. EKO-OKNA

Joanna Tomaszek, pełnomocnik Systemu Zarządzania Jakością w firmie EKO-OKNA S.A.


Z końcem listopada pomyślnie dla firmy EKO-OKNA S.A. zakończył się audyt re-certyfikacyjny, w wyniku którego Spółka z Kornic otrzymała potwierdzenie zgodności z nową normę ISO 9001:2015. 

W system zarządzania weszliśmy w 2008 roku. W roku 2016 otrzymaliśmy nowy certyfikat, który de facto obowiązywać będzie przez kolejne trzy lata – oczywiście pod corocznym nadzorem. Re-certyfikacja to bardzo żmudny proces. Przejście ze starej normy na nową nie jest proste – wyjaśnia Joanna Tomaszek, pełnomocnik Systemu Zarządzania Jakością w firmie EKO-OKNA S.A.

Wszystkie produkty, które wyjeżdżają z fabryki w Kornicach posiadają również certyfikat CE (Conformité Européenne). Każdy wyrób producenta oznakowany etykietą CE jest potwierdzeniem, że produkt spełnia wymagania dyrektyw tzw. „Nowego Podejścia” Unii Europejskiej. Jest on także paszportem pozwalającym na sprzedaż produktów kornickiej spółki za granicą. Obliguje firmę do trzymania się określonych norm i wymagań. Dla producenta stolarki okiennej i drzwiowej posiadanie takiego dokumentu jest koniecznością. Klient ma pewność, że produkty wychodzące z fabryki w są bezpieczne i nieszkodliwe (materiały nie są np. trujące, a co za tym idzie, nie mogą zaszkodzić użytkownikowi).

Dodatkowo spełniamy wymagania dotyczące parametrów stricte pod zamawiającego, np. przenikalność powietrza, wodoszczelność, przenikalność światła. Od pewnego czasu utrzymuje się tendencja podejścia ekologicznego, a nasze produkty mogą być używane również do budowy domów pasywnych. Klienci bardziej niż kiedyś są świadomi, że mogą wymagać czegoś więcej od produktu, który zamawiają. Jako producent staramy się sprostać wymaganiom zamawiających – podkreśla Joanna Tomaszek. – Jeżeli np. klient mówi, że ma okna od strony, która jest bardzo nasłoneczniona, a nie chciałby mieć w domu wysokiej temperatury, lub ma dom mocno narażony na parcie wiatru, to doradzamy mu, jakie materiały wybrać, aby utrzymać odpowiednie parametry. Budując dom i wybierając do niego okna i drzwi bardzo ważne jest, aby dokonać właściwego wyboru. W tym celu polecamy bezpośredni kontakt z naszymi handlowcami. Służą oni radą i doświadczeniem w odpowiednim doborze okien – podaje przykład J. Tomaszek. 

Certyfikat ISO 9001:2015 został nadany przez niezależną jednostkę certyfikacyjną TÜV Nord Polska na podstawie dokładnej analizy funkcjonowania EKO-OKIEN. 
#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

EKO-OKNA S.A.

47-480 Pietrowice Wielkie
Kornice ul. Spacerowa 4
tel.: 801 232 728
tel.: (32) 415 17 63
Fax: (32) 418 30 62
e-mail: poczta@ekookna.pl
http://www.ekookna.pl
http://www.facebook.com/Eko-Okna-SA-131332623623082/Eko-Okna najlepszym pracodawcą w Polsce

Eko-Okna najlepszym pracodawcą w Polsce

Dziennik „Rzeczpospolita” opublikował ranking...

Na co zwrócić uwagę przy wyborze okien energooszczędnych?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze okien energooszczędnych?

Okna energooszczędne pozwalają zminimalizować straty...

OKNOPLAST z nagrodą Najlepszego Polskiego Eksportera do Francji w 2017 roku

OKNOPLAST z nagrodą Najlepszego Polskiego Eksportera do Francji w 2017 roku

10 grudnia 2018 roku w siedzibie ambasady RP w Paryżu...

Nowoczesne biura – systemowe rozwiązania CreoConcept

Nowoczesne biura – systemowe rozwiązania CreoConcept

Wszystko wskazuje na to, że przy rozwijającej się...

Wybierz kolor swoich okien

Wybierz kolor swoich okien

Aby perfekcyjnie dopasować okna do stylistyki budynku i...» Więcej na subportalu okna