INVEST BUD: postawienie na sprzedaż stolarki otworowej kluczowe dla rozwoju

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

INVEST BUD WYPIÓRKIEWICZ zajmuje się obecnie przede wszystkim dystrybucją stolarki otworowej, choć na te produkty nie stawiono od początku. Aby przyjrzeć się drodze, jaką pokonała jednoosobowa działalność, aby stać się znaczącym na rynku podmiotem zajmującym się dystrybucją stolarki, zaprosiliśmy do rozmowy Pana Leszka Wypiórkiewicza, założyciela INVEST BUD.


Czym się zajmuje INVEST BUD?

Firma INVEST BUD WYPIÓRKIEWICZ zajmuje się dystrybucją stolarki otworowej oraz wybranych materiałów wykończeniowych wraz z elementami dekoracji wnętrz. Początkowo firma zajmowała się wyłącznie detaliczną sprzedażą okien PVC oraz ich montażem. Obecnie nasza firma to osobne działy sprzedaży: hurtowy – znany na rynku jako maxdoor.pl oraz dział sprzedaży detalicznej, który działa jako grupa hurtokien.pl 

Dlaczego warto wybrać Was? Czym się wyróżniacie na tle innych firm z branży? 

Oferta firmy INVEST BUD WYPIÓRKIEWICZ jest obecnie bardzo szeroka, obejmuje bowiem stolarkę okienną PVC, aluminium i drewnianą, drzwi zewnętrzne stalowe, drewniane, kompozytowe oraz aluminiowe, drzwi wewnętrzne, parapety, rolety zewnętrzne. Mamy świadomość, że dystrybucja stolarki otworowej to coś więcej niż sprzedaż produktów budowlanych. Stale doskonalimy się produktowo, aby z pełną odpowiedzialnością obsługiwać naszych klientów. Staramy się każdorazowo poznać potrzeby klienta i dobierać proponowane produkty optymalnie do miejsca, w którym mają być one zamontowane. 

Bardzo ważnym aspektem współpracy naszej firmy z odbiorcami jest fachowe doradztwo oraz stworzenie optymalnych warunków, aby klienci w wygodny i komfortowy sposób mogli zapoznać się z pełną ofertą naszej firmy. Z tym właśnie zamysłem rozpoczęliśmy inwestycję budowy profesjonalnego salonu sprzedaży naszych produktów o powierzchni przeszło 700 mkw. Salon gotowy ma być przed końcem 2018 roku, a wyposażony zostanie w profesjonalne ekspozycję okien, drzwi, bram, parapetów i rolet, a także elementów wykończenia i dekoracji, takich jak podłogi, oświetlenie oraz armatura. Pragniemy stworzyć miejsce, gdzie naprawdę kompleksowo, a zarazem profesjonalnie będziemy w stanie obsłużyć naszych klientów. 

Jak wyglądały początki waszej działalności? Jak je wspominacie? 

Początki firmy INVEST BUD WYPIÓRKIEWICZ były trudne. Rozpoczęliśmy działalność w kwietniu 2009 roku jako firma jednoosobowa sprzedająca farby oraz akcesoria malarskie. Dystrybucja stolarki budowlanej zapoczątkowana została poprzez pojedyncze zlecenia montażu okien. Z końcem roku 2009 zajmowaliśmy się już wyłącznie sprzedażą i montażem okien PVC, a w roku 2011 byliśmy już znani i kojarzeni na lokalnym rynku wyłącznie z oknami PVC.  Przed końcem roku 2012 staliśmy się już znaczącym odbiorcą i dystrybutorem okien PVC na profilach ALUPLAST, SALAMANDER oraz VEKA na terenie byłego woj. radomskiego. Kolejne lata spędziliśmy na nieustannym rozwoju sprzedaży na dalszych obszarach Polski i za granicą. Obecnie sprzedaż detaliczną wraz z montażem prowadzimy praktycznie na terenie całego kraju, choć najwięcej w promieniu do 250 km od siedziby. Eksportujemy również do Niemiec, Francji, Szwecji oraz Belgii.

Czego nauczyliście się przez te lata, jakie wnioski wyciągnęliście? 

W ciągu tych kilku lat naprawdę nauczyliśmy się bardzo wiele, nie mniej jednak uczymy się nieustanie, wciąż wyciągamy wnioski z sukcesów i niepowodzeń, staramy się, by nasza praca była jak najbardziej profesjonalna. Staramy się ze szczególną dbałością podchodzić do sprzedaży na każdym jej etapie, zaczynając od doradztwa, pomiaru, montażu, aż po obsługę serwisową. Dawno już jako priorytet ustawiliśmy sobie zadowolenie naszych odbiorców.

Z kim chcecie współpracować, do kogo chcecie dotrzeć? 

Współpracujemy tylko ze znaczącymi producentami na rynku, mamy świadomość, że jako dystrybutor jesteśmy współodpowiedzialni za jakość produktów, które oferujemy naszym odbiorcom.  Misją naszej firmy jest budowanie pozycji rynkowej na solidnym fundamencie, który może powstać tylko dzięki współpracy rzetelnych przedsiębiorców. 

Jakie było wasze największe zwycięstwo, najdotkliwsza porażka – jakie były tego przyczyny i skutki? 

To pytanie jest chyba jednym z trudniejszych, zmuszony więc jestem nieco dyplomatycznie wybrnąć  z tej sytuacji. Nie chcę mówić o swoim największym sukcesie, ponieważ uważam, że na ten jeszcze przyjdzie czas. Dotychczasowe sukcesy uważam za częściowe – czekamy na kulminację (śmieje się Pan Leszek). Co do porażki... tu sytuacja jest zupełnie odwrotna, bo nie dość, że jako takiej porażki jeszcze nie było, to mam nadzieję, że nigdy ona nie nadejdzie. Od samego początku mierzymy siły na zamiary, tak by unikać rozczarowań… 

Jak Wam minął zeszły rok? Co ciekawego się wydarzyło? 

Rok 2017 był rokiem ciężkiej pracy w naszej firmie. Pojawiło się wiele nowych pomysłów – część z nich jest jeszcze w trakcie realizacji. Kluczowym projektem roku 2017 było stworzenie bardzo dobrze skonfigurowanego okna, z elementami innowacji oraz dobrego designu. Produkt ten będzie zbudowany na profilu VEKA softline 82, który jest od jakiegoś czasu wiodącym w naszej ofercie, z tą tylko różnicą, że cechować go będzie ponadprzeciętne wyposażenie w bardzo podstawowej cenie. Co to za wyposażenie? Na to pytanie odpowiemy, gdy tylko produkt oficjalnie trafi do sprzedaży, czyli na przełomie kwietnia i maja. 

Jakie jeszcze macie plany na ten rok?

Planów na rok 2018 jest wiele. Nie chciałbym teraz mówić o wszystkich z nich, ponieważ nie wiem na ta chwilę, ile uda nam się zrealizować. Niewątpliwie jednym z ważniejszych jest oddanie naszego nowego salonu sprzedaży, o którym już wcześniej wspomniałem. Szykujemy też nową hurtową ofertę drzwi w hurtowni maxdoor.pl oraz otwarcie nowego salonu sprzedaży detalicznej w powiecie przysuskim, ale o tym, mam nadzieję, jeszcze będzie czas porozmawiać.

Dobre słowo dla branży? Jakieś wskazówki dla dopiero zaczynających w tym biznesie?

Cóż mogę powiedzieć, branża stolarki budowlanej należy obecnie do tych, których końcowi odbiorcy są bardzo dobrze zorientowani. Świadomość klientów jest coraz wyższa, są coraz bardziej zdeterminowani do zakupu niekoniecznie tanich, ale przede wszystkim dobrych produktów. To bardzo motywuje – nie tylko do nieustannego doskonalenia produktowego, ale i pogłębiania technicznej wiedzy z zakresu innowacyjnych systemów montażu. Reasumując powyższe: uważam, że w branży stolarki otworowej z roku na rok dzieje się coraz lepiej, a większa świadomości klientów pozwala na poszerzanie horyzontów. Jeśli chodzi o wskazówki dla początkujących to nie pozostaje mi nic innego jak tylko życzyć wszystkim zainteresowanym wytrwałości i powodzenia :-)  

#okna_pvc, #drzwi_pvc, #stolarka_pvc, #salon_stolarki

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Rodzinny piknik Grupy OKNOPLAST

Rodzinny piknik Grupy OKNOPLAST

Wyjątkowa atmosfera i moc atrakcji podczas „Rodzinnego...

Nowy standard w zakresie efektywności cieplnej w EKO-OKNACH

Nowy standard w zakresie efektywności cieplnej w EKO-OKNACH

EKO-OKNA zmieniają standard wykonania szyb z ciepłą...

Napęd łańcuchowy KS4 ze świadectwem dopuszczenia CNBOP

Napęd łańcuchowy KS4 ze świadectwem dopuszczenia CNBOP

FUMARO z Gdańska wprowadza na polski rynek nowy...

VELUX odnosi się do oskarżeń FAKRO

VELUX odnosi się do oskarżeń FAKRO

Na wczorajszej konferencji prasowej zorganizowanej w...» Więcej na subportalu okna