Chęć stworzenia czegoś własnego zaczątkiem powstania AluGlobal

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Przykładowa realizacja AluGlobal

fot. AluGlobal

Przykładowa realizacja AluGlobal


Przykładowa realizacja AluGlobal

fot. AluGlobal

Przykładowa realizacja AluGlobal

Przykładowa realizacja AluGlobal

fot. AluGlobal

Przykładowa realizacja AluGlobal

Firmę AluGlobal stworzyły osoby z dużym doświadczeniem w branży okiennej oraz ogromną pasją i entuzjazmem. Zaprosiliśmy do rozmowy Panią Paulinę Chemperek, właścicielkę AluGlobal.

                                                                                                                                   
W jakich okolicznościach powstała firma AluGlobal?

Pomysł na nasza firmę powstał bardzo spontanicznie. Zastanawialiśmy się nad tym, czego brakuje producentom, aby spełnić wymagania klientów, mających przeróżne pomysły na wykonanie stolarki okiennej czy drzwiowej. Chęć stworzenia czegoś własnego i zaistnienia na rynku okiennym spowodowały, że podjęliśmy wyzwanie...

Mówi się, że to bardzo trudny rynek, szczególnie dla nowych przedsiębiorstw. 

Nie jesteśmy nowicjuszami w dziedzinie produkcji stolarki okiennej. Wiedzieliśmy, jak trudny jest to rynek, ilu producentów już istnieje i działa w Polsce z lepszym lub gorszym skutkiem. Byliśmy przygotowani na przeszkody oraz wszelkiego rodzaju trudności, jakie spotykają młodych przedsiębiorców. 

Musieliśmy poznać wiele spraw, których dotychczas nie wykonywaliśmy, a które dotyczą prowadzenia firmy. Krok po kroku zapoznawaliśmy się więc z przepisami księgowania, regulowania podatków, planowania realizacji zamówień i wszystkiego tego, co istnieje oprócz samej produkcji. Przeskoczyliśmy to z dużym zaangażowaniem, wielkim wysiłkiem i pracą. Staliśmy się zawodowcami w dziedzinie wszystkich spraw dotyczących zarówno strony produkcyjnej, jak i biurowej.

Jakie cechy charakteru przydają się w branży stolarki?

Naszą firmę tworzą osoby uzupełniające się pod względem wielu cech charakteru, co uważamy za nasz mocny punkt. Kreatywność, operatywność, pracowitość, skrupulatność oraz błyskotliwość w podejmowaniu trafnych decyzji to cechy, które pomagają nam w rozwoju w szybkim tempie. No i najważniejsza kwestia – zaufanie.

Jakie produkty są głównymi w ofercie i co je wyróżnia?

Od wielu lat współpracujemy z dostawcą Aluplast, dlatego oczywiste było dla nas to, że rozpoczęliśmy produkcję na profilach właśnie tej firmy. W naszej produkcji wykorzystujemy więc wszystkie produkty, które są w ofercie firmy Aluplast.

Oprócz typowej stolarki PVC, wykonujemy także konstrukcje aluminiowe oparte na profilach Aluron. Nie są nam zatem obce fasady czy ogrody zimowe. Wykonujemy również tzw. stolarkę „bez barier”, czyli dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dużym zainteresowaniem cieszą się będące w naszej ofercie drzwi automatyczne, drzwi z czytnikiem linii papilarnych czy też drzwi sterowane smartfonem. Poza wprowadzaniem nowinek technologicznych, największy nacisk kładziemy na perfekcyjną jakość wykonania.

Do kogo skierowana jest wasza oferta?

Współpracujemy z klientami indywidualnymi, ale do naszego grona współpracujących należą również deweloperzy, architekci, projektanci wnętrz, inżynierowie budowlani i firmy wykonawcze. Większość naszych produktów eksportujemy za granicę, gdzie trafiają one zarówno do realizacji domów prywatnych, jak i budynków użyteczności publicznej.

A jak by Pani oceniła zeszły rok?

Rok 2017 był dokładnie taki, jak się spodziewaliśmy – bardzo pracowity i owocny. Przyniósł nam zarówno satysfakcję zawodową, jaki i finansową. Uważamy zatem miniony rok za bardzo udany.

Pozwala to chyba snuć plany na przyszłość, prawda?

Oczywiście, że tak! Planujemy dalszy rozwój, modernizację i rozszerzenie zakresu działalności naszej firmy, a również wprowadzanie produktów innowacyjnych, odpowiadających najnowszym trendom i potrzebom. Chcemy produkować elementy niespotykane w naszej, polskiej produkcji. Naszym najmłodszym produktem są „prawdziwe” okna angielskie – otwierane na zewnątrz, z wykorzystaniem technologii słupków zgrzewanych. W  dalszej przyszłości chcemy naszą firmę powiększyć, rozszerzyć produkcję o różne, czasem nietypowe elementy, niebanalne rozwiązania konstrukcyjne i estetyczne.

AluGlobal s.c. Artur Pyła, Paulina Chemperek
ul. Gospodarcza 29, 20-211 Lublin
Biuro: (0048) 81 473 21 21
Wyceny i sprzedaż (0048) 662-054-505
Produkcja i logistyka: (0048) 662-054-502 lub 695-276-032

#produkcja_stolarki, #okna_pvc, #stolarka_alu, #okna_alu, #drzwi_pvc, #drzwi_alu

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Okna HENSFORT w ofercie firmy KOZIOŁ

Okna HENSFORT w ofercie firmy KOZIOŁ

Sprzedawca stolarki otworowej, firma KOZIOŁ, z...

Ponad 5 mln Polaków to pracownicy biurowi – czy pracują w zdrowych warunkach?

Ponad 5 mln Polaków to pracownicy biurowi – czy pracują w zdrowych warunkach?

Każdego roku pracownicy biurowi spędzają 30% lub...

Rejs po Mazurach z SOLO

Rejs po Mazurach z SOLO

Grupa Solo po raz kolejny zorganizowała konkurs dla...

System TROCAL 70 – nowa propozycja od KNS

System TROCAL 70 – nowa propozycja od KNS

TROCAL 70 to smukłe profile w klasycznej, ponadczasowej...

Zawodnik OKNOPLAST Running Team wygrał Wings for Life World Run w Wiedniu

Zawodnik OKNOPLAST Running Team wygrał Wings for Life World Run w Wiedniu

W niedzielę 5 maja już po raz kolejny odbył się...» Więcej na subportalu okna