O rozwoju fabryki REDAN z nowym Dyrektorem Zarządzającym

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Rustam Glezner, Dyrektor Zarządzający Fabryki Okien REDAN

fot. Jolanta Pliszka

Rustam Glezner, Dyrektor Zarządzający Fabryki Okien REDAN


Fabryka Okien REDAN od niedawna ma nowego sternika, którym jest Pan Rustam Glezner. Co ciekawe, Pan Rustam, nim objął stanowisko Dyrektora Zarządzającego w REDAN, nie miał z branżą stolarki otworowej absolutnie nic wspólnego.


Panie Rustamie, nim objął Pan w fabryce REDAN stanowisko Dyrektora Zarządzającego, trudnił się Pan… bankowością! Skąd decyzja, by zmienić otoczenie i zająć się zarządzaniem zakładem produkcyjnym?

Szef PKO BP Zbigniew Jagiełło mówił, że trzeba co 8 lat zmienić branże – ja go posłuchałem! On sam zresztą łączy banki, więc ma nowe zadania. Warto też pamiętać, że dziś jesteśmy aktywni zawodowo dłużej niż jeszcze kilkanaście lat temu. W młodości prowadziłem firmę reklamową, później pracowałem jako przedstawiciel handlowy, trener, opiekun klientów private banking oraz biznesowych, a na koniec zarządzałem oddziałem największego w Europie Środkowo-Wschodniej banku. Od pewnego czasu pojawiały się propozycje pracy w nowych miejscach, a w drodze ustaleń wybór padł na fabrykę REDAN w moim rodzinnym Połczynie Zdroju. Wspólnie z właścicielami firmy ustaliliśmy cele do realizacji i czas na ich osiągnięcie. 

Czy zarządzanie bankiem znacznie różni się od zarządzania fabryką okien i drzwi?

Zarządzanie polega na osiąganiu lepszych wyników w budowaniu relacji z klientami, systematycznym podnoszeniu jakości obsługi klienta, zapewnieniu pracownikom jak najlepszych warunków do pracy oraz utrzymywaniu relacji z otoczeniem finansowym i biznesowym. To robiłem w PKO BP, a teraz realizuję w firmie REDAN. Moje przejście z jednej organizacji do drugiej to też przeniesienie sprawdzonych rozwiązań z dużej korporacji do największego producenta okien w tej części Polski. 

Jakie cele wyznaczył Pan sobie na początek?

Jako że wywodzę się z innej branży, to niewątpliwie uzupełnienie wiedzy; stworzenie wraz z właścicielami strategii działania na najbliższe lata; wybranie kierunków rozwoju oraz powołanie zespołów ludzi, z którymi razem je wdrożymy.

Doszły nas słuchy, że REDAN przymierza się do budowy nowej fabryki. Może Pana coś więcej powiedzieć na ten temat?

Nie potwierdzam, nie zaprzeczam – każda firma ma w planach rozwój. A tak całkiem serio, to kończymy aktualnie budowę nowego biurowca w siedzibie firmy, co poprawi znacznie ergonomię jej funkcjonowania i przyczyni się do ciągłego podnoszenia jakości świadczonych usług. Będzie to możliwe dzięki ciągłemu monitorowaniu procesów i transparentnemu przepływowi informacji. To z kolei zawdzięczać będziemy wdrożeniu dedykowanego specjalnie na nasze potrzeby systemowi informatycznemu. 

Co jeszcze jest w planach? Wymiana parku maszynowego?

Park maszynowy mam bardzo dobry! Jednak, aby być liderem w sprzedaży i produkcji, musimy systematycznie pracować nad rozwojem. Ekspansja i zwiększania udziałów rynkowych powodują konieczność rozbudowy parku maszynowego i hal produkcyjnych o kolejne 2 tys. mkw. W całym przedsięwzięciu skupiamy się na ciągłym podnoszeniu jakości, więc uczestniczymy w każdym ważnym wydarzeniu branżowym, gdzie szukamy maszyn i technologii, jakie zaimplementujemy w najbliższym czasie. Całość inwestycji planujemy zakończyć w grudniu 2018 roku. 

#produkcja_stolarki, #zarzadzanie_fabryka, #redan

Zainteresowany? Poproś o ofertę!DRUTEX na targach SAIE we Włoszech

DRUTEX na targach SAIE we Włoszech

17 października br. rozpoczęła się w Bolonii kolejna...

Inwestycja ze stolarką Hensfort nominowana do tytułu Perły Krakowa

Inwestycja ze stolarką Hensfort nominowana do tytułu Perły Krakowa

Konkurs „Perła Krakowa – Miasto dla obywateli” ma...

10 faktów, dlaczego warto zadbać o więcej światła naturalnego w domu

10 faktów, dlaczego warto zadbać o więcej światła naturalnego w domu

Już wkrótce, 28 października, zmienimy czas z letniego...

Co warto wiedzieć o oknach drewnianych

Co warto wiedzieć o oknach drewnianych

Drewniane okna wyróżniają się wyjątkową estetyką....

MONOLIT Zambrów wprowadza nowy produkt i planuje rozbudowę

MONOLIT Zambrów wprowadza nowy produkt i planuje rozbudowę

Jeden z najprężniej rozwijających się zakładów...» Więcej na subportalu okna