Nowy standard w zakresie efektywności cieplnej w EKO-OKNACH

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

EKO-OKNA zmieniają standard wykonania szyb z ciepłą ramką. Teraz w standardzie oferują ciepłą ramkę ramkę Swisspacer Ultimate, której współczynnik przewodności cieplnej osiąga wynosi 0,14 W/mK.


Ramka dystansowa jest centralnym punktem każdej szyby okiennej – niezależnie, czy chodzi o pakiety jednokomorowe, czy dwukomorowe – i ma bardzo duże znaczenie dla efektywności energetycznej i komfortu przebywania w pomieszczeniu. Chociaż ma ona ogromny wpływ na efektywność energetyczną okna, to w przypadku szyb zespolonych przeważnie stosuje się aluminiowe ramki dystansowe, w wyniku czego generowane są wyższe koszty ogrzewania. Dzieje się tak dlatego, że metale (szczególnie aluminium) dobrze przewodzą ciepło (więc i zarazem zimno!).

Z tego powodu przy zakupie okna warto zwrócić uwagę na rodzaj ramki dystansowej. W odróżnieniu od aluminiowych, ciepłe ramki są wykonane z wysoce izolacyjnego kompozytu, dzięki któremu straty ciepła zostają zredukowane. EKO-OKNA, jako jeden z wiodących producentów w Europie, zmodyfikował ofertę ciepłych ramek i klientom, którzy zamówią okna z taką ramką, oferujemy ramkę Swisspacer Ultimate, której współczynnik przewodności cieplnej wynosi 0,14 W/mK.

Już przed tą zmianą pracowaliśmy z wysokowydajnymi wyrobami szwajcarskiego producenta Swisspacer. Pomimo i tak bardzo niskiego współczynnika przewodności cieplnej w porównaniu do powszechnie stosowanych ciepłych ramek dystansowych, pragnęliśmy zaoferować naszym klientom wyraźnie wyższą jakość. Przejście na ramkę Ultimate było dla nas ostatnim logicznym krokiem w tym kierunku. Dzięki jeszcze lepszej izolacyjności cieplnej tego produktu klasy premium możemy wyznaczyć całkiem nowe standardy w branży oraz po raz kolejny potwierdzić, że jesteśmy elastycznym przedsiębiorstwem zorientowanym na klienta – mówi Łukasz Kucharczyk, dyrektor ds. marketingu i rozwoju produktów Eko-Okna S.A.


Ramki dystansowe z tworzywa sztucznego zapewniają znaczne oszczędności energii i związanych z tym kosztów oraz zmniejszenie emisji CO2 z budynków, co potwierdza przeprowadzone badanie naukowe i przedstawione w nim dane liczbowe. W nowym badaniu Instytutu Budownictwa Pasywnego w Darmstadt (PHI) porównano ramki dystansowe o wysokiej efektywności energetycznej wykonane z tworzywa sztucznego, aluminium i stali nierdzewnej. Rezultat: klienci mogą zaoszczędzić do 8,6% energii grzewczej rocznie, jeśli ich okna są wyposażone w ciepłą ramkę. 

Oprócz walorów energetycznych, cechuje się ona także atrakcyjnym wyglądem. Ramka ma półmatowe, atrakcyjne wykończenie, dzięki czemu nie odbija się w szybach ani nie narusza czystych linii szklenia.

#szyby_zespolone, #ramki_dystansowe, #cieple_ramki, #okna_pvc, #eko-okna

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

EKO-OKNA S.A.

47-480 Pietrowice Wielkie
Kornice ul. Spacerowa 4
tel.: 801 232 728
tel.: (32) 415 17 63
Fax: (32) 418 30 62
e-mail: poczta@ekookna.pl
http://www.ekookna.pl
http://www.facebook.com/Eko-Okna-SA-131332623623082/Eko-Okna najlepszym pracodawcą w Polsce

Eko-Okna najlepszym pracodawcą w Polsce

Dziennik „Rzeczpospolita” opublikował ranking...

Na co zwrócić uwagę przy wyborze okien energooszczędnych?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze okien energooszczędnych?

Okna energooszczędne pozwalają zminimalizować straty...

OKNOPLAST z nagrodą Najlepszego Polskiego Eksportera do Francji w 2017 roku

OKNOPLAST z nagrodą Najlepszego Polskiego Eksportera do Francji w 2017 roku

10 grudnia 2018 roku w siedzibie ambasady RP w Paryżu...

Nowoczesne biura – systemowe rozwiązania CreoConcept

Nowoczesne biura – systemowe rozwiązania CreoConcept

Wszystko wskazuje na to, że przy rozwijającej się...

Wybierz kolor swoich okien

Wybierz kolor swoich okien

Aby perfekcyjnie dopasować okna do stylistyki budynku i...» Więcej na subportalu okna