Jakie wybrać drzwi przesuwne na taras?

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Drzwi podnoszono-przesuwne z PVC-U Schüco ThermoSlide

fot. Schüco

Drzwi podnoszono-przesuwne z PVC-U Schüco ThermoSlide


Drzwi podnoszono-przesuwne z PVC-U Schüco ThermoSlide

fot. Schüco

Drzwi podnoszono-przesuwne z PVC-U Schüco ThermoSlide

Maksymalnie doświetlają wnętrza, po rozsunięciu tworzą szerokie przejście i mimo dużych rozmiarów skrzydeł są łatwe w obsłudze. Ze względu na swój praktyczny i niezwykle estetyczny charakter wielkoformatowe drzwi podnoszono-przesuwne z PVC-U i aluminium już na stałe zagościły w projektach domów jednorodzinnych. Jak wybrać rozwiązanie, które bardziej odpowiada naszym indywidualnym potrzebom?

Wielkoformatowe drzwi przesuwne pozwalają w pełni zrealizować założenia architektury opartej na płynnym przenikaniu się wnętrza z otoczeniem zewnętrznym. Dzięki dużym rozmiarom przeszkleń pomieszczenia są dobrze doświetlone i można z nich podziwiać malownicze widoki na zewnątrz. Za jednym ruchem ręki skrzydła rozsuwają się, usuwając wszelkie bariery między salonem a ogrodem. Choć w Polsce nadal większą popularnością cieszą się rozwiązania z PVC-U, coraz więcej inwestorów decyduje się na drzwi aluminiowe. Pierwsze z nich oferują komfort użytkowania, doskonały dostęp światła i energooszczędność, zaś te drugie – dodatkowo luksusowy, transparentny design i inteligentne opcje obsługi. Do wyboru są ponadto dwa mechanizmy otwierania – podnoszono-przesuwny i przesuwny. Wszystkie te rodzaje drzwi występują w ofercie marki Schüco, która zadbała o staranne dopracowanie rozwiązań technicznych i funkcjonalnych. Poznajmy bliżej ich zalety.

PVC-U – komfort i energooszczędność
Systemy podnoszono-przesuwne nie tylko pozwalają zaoszczędzić miejsce przy otwieraniu dużych skrzydeł, lecz również dają wysoki komfort obsługi. Dla przykładu w drzwiach z PVC-U ThermoSlide zastosowano estetyczną dźwignię, którą wystarczy delikatnie obrócić i do siebie przyciągnąć, by unieść lekko duże skrzydło do góry i bezgłośnie je przesunąć równolegle do ściany. W zależności od potrzeb można wybrać dowolną kombinację dwóch lub czterech skrzydeł stałych i przesuwnych montowanych w jednej ramie. Niski, zaledwie 20 mm, próg zapewnia komfort przechodzenia zgodny z założeniami budownictwa bez barier. Profile skrzydeł o niewielkiej widocznej szerokości 98 mm nadają stolarce lekki wygląd i nie ograniczają dopływu światła do wnętrza. Decydując się na stolarkę podnoszono-przesuwną, należy jednak zwrócić uwagę nie tylko na kwestie związane z estetyką i funkcjonalnością, lecz także na jej właściwości związane z ochroną cieplną, mającą kluczowe znaczenie w chłodniejsze dni. Warto wybierać rozwiązania, które cechują się podwyższoną termoizolacyjnością, co zapewni poczucie komfortu termicznego i pozwoli zapobiegać zwiększonym stratom ciepła przez duże powierzchnie przeszklone. Drzwi podnoszono-przesuwne Schüco ThermoSlide 82 SI mogą być stosowane w domach energooszczędnych, a nawet pasywnych. Stolarka z szybą dwukomorową uzyskuje współczynnik przenikania ciepła na poziomie nawet Uw?0,8 W/m2K. Taki efekt uzyskano między innymi dzięki zwiększeniu głębokości zabudowy skrzydeł do 82 mm i zabezpieczeniu newralgicznej strefy przypodłogowej. Wielokomorowy aluminiowy próg został ocieplony trzema przekładkami termicznymi i spienionymi izolatorami, dzięki czemu zredukowano do minimum ryzyko wychładzania się posadzki w zimne dni. 

Aluminium – design i automatyka
Aluminiowe skrzydła przesuwne dają nie tylko komfort obsługi, lecz także pozwalają tworzyć bardzo szerokie i wysokie otwarcia, nawet o wysokości całej kondygnacji. Wielkoformatowe przeszklenia od zewnątrz dodają bryle lekkości, a od wewnątrz – dostarczają szerokich widoków na otoczenie. Efekt ten można zmaksymalizować, stosując rozwiązania o ekstremalnie wąskich ramach. W panoramicznym systemie Schüco ASS 77 PD efekt ten został spotęgowany poprzez ukrycie profili ościeżnicy w murze. W ten sposób powstaje klarowne, transparentne przeszklenie, a obecność drzwi zdradzają jedynie wąskie profile na styku skrzydeł o łącznej szerokości zaledwie 37 mm. Maksymalne światło przejścia zapewnia płaski, całkowicie zlicowany z posadzką próg. Wizualną lekkość elewacji można dodatkowo spotęgować, stosując otwierane naroże 90° bez użycia słupka w energooszczędnej wersji ASS 77 PD.HI, tworząc ciąg harmonijnych przeszkleń zachodzących na róg budynku. Drzwi mogą być otwierane ręcznie lub zdalnie, za pośrednictwem przycisku na panelu lub smartfona. Maksymalne bezpieczeństwo użytkowania zapewniają czujniki ruchu i nacisku, które dają sygnał do zatrzymania zamykających się skrzydeł w momencie wykrycia przeszkody. Wbrew pozorom zastosowanie wielkoformatowych drzwi aluminiowych nie musi się wiązać z kompromisem związanym z ochroną cieplną – wręcz przeciwnie, mogą one nawet poprawiać standard energetyczny budynku. Panoramiczna stolarka Schüco ASS 77.PD może bez trudu uzyskiwać współczynnik przenikania ciepła nawet 0,84 W/m2K w wersji SI (Super Insulated), dzięki czemu stanowi odpowiednią propozycję dla domów wysoko energooszczędnych i pasywnych. 
Wszystkie rodzaje stolarki z PVC-U i aluminium mogą ponadto występować w optymalnej klasie antywłamaniowej RC2, co daje poczucie bezpieczeństwa i może stanowić dodatkowy atut przy ustalaniu wysokości stawki ubezpieczeniowej.
#schuco, #drzwi, #przesuwne, #pvc

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Schüco International Polska Sp. z o.o.

96-321 Siestrzeń, Gm. Żabia Wola.
ul. Żelechowska 2
tel.: +48 / 46 858 32 00
Fax: + 48 / 46 858 32 01
e-mail: schueco@schueco.pl
http://www.schueco.pl
http://www.facebook.com/schuecoJak dobrać stolarkę okienną do elewacji budynku

Jak dobrać stolarkę okienną do elewacji budynku

Bogata propozycja okien pozwala wybrać takie, które...

Kolejny salon z oknami HENSFORT na Słowacji

Kolejny salon z oknami HENSFORT na Słowacji

W pierwszej połowie roku HENSFORT zadebiutował w...

Eko-Okna najlepszym pracodawcą w Polsce

Eko-Okna najlepszym pracodawcą w Polsce

Dziennik „Rzeczpospolita” opublikował ranking...

Na co zwrócić uwagę przy wyborze okien energooszczędnych?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze okien energooszczędnych?

Okna energooszczędne pozwalają zminimalizować straty...

OKNOPLAST z nagrodą Najlepszego Polskiego Eksportera do Francji w 2017 roku

OKNOPLAST z nagrodą Najlepszego Polskiego Eksportera do Francji w 2017 roku

10 grudnia 2018 roku w siedzibie ambasady RP w Paryżu...» Więcej na subportalu okna