Nakładka aluminiowa – sposób na trwałe okna?

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Drzwi przesuwne HS330

fot. IFTM INTERNORM

Drzwi przesuwne HS330


Profil okna drewniano-aluminiowego HF410 Internorm

fot. IFTM INTERNORM

Profil okna drewniano-aluminiowego HF410 Internorm

Realizacje Internorm

fot. IFTM INTERNORM

Realizacje Internorm

Profil okna KF500 Internorm

fot. IFTM INTERNORM

Profil okna KF500 Internorm

Aluminium jest lekkie i wytrzymałe, wykazuje niezwykle wysoką odporność na korozję. Nic dziwnego, że znalazło zastosowanie w produkcji sprzętów sportowych i części samolotów. Wykorzystywane jest również w stolarce okiennej. Okna z nakładką aluminiową zdobywają coraz większą popularność. Jakie są zalety takiego rozwiązania?


Okna drewniane w nowej odsłonie


Wrażliwy na piękno architekt docenia urok, jaki kryją w sobie drewniane elementy projektu. Drewno we współczesnym domu dodaje ciepła i naturalności. Pasuje zarówno do klasycznych, jak i modernistycznych wnętrz – pięknie komponuje się z wielkimi przeszkleniami. Drewniane okna kojarzą się ze świeżością i życiem. Ciemniejsze odcienie drewna umieszczamy w eleganckich aranżacjach, natomiast jasne cieszą się popularnością we wnętrzach nowoczesnych. Mimo wielu zalet, standardowe okna drewniane z czasem tracą swoje walory. Narażona na deszcz, śnieg i wiatr ościeżnica zmienia kolor i traci swoje właściwości izolacyjne. W jaki sposób wykorzystać zalety estetyczne i izolacyjne naturalnego drewna, nie tracąc zarazem na jego trwałości?

W latach osiemdziesiątych na rynku europejskim pojawiły się pierwsze okna drewniane z aluminiową nakładką zewnętrzną! Od tego czasu produkt ten bardzo się rozwinął, a klienci coraz częściej sięgają po ten świetny wyrób. Piękne drewno uszlachetnione dyskretnym laserunkiem oraz lekkie i odporne na warunki pogodowe aluminium to duet na każdą porę roku, zapewniający trwałość nieporównywalnie wyższą niż okna z samego drewna czy plastiku. Nowoczesny profil okna zbudowany jest z trzech części: drewna, pianki termoizolacyjnej i nakładki aluminiowej. Doskonałe właściwości izolacyjne nie ustępują przez wiele lat, ponieważ drewno nie jest wystawione na niszczące warunki atmosferyczne. Aluminium bardzo dobrze trzyma lakier, dlatego nakładka aluminiowa stwarza szerokie możliwości kolorystyczne. Wielu producentów oferuje możliwość zastosowania imitacji drewna na powierzchni nakładki. To dobry sposób na okna drewniano-aluminiowe, które wyglądają jak okna drewniane pomimo dużo lepszej trwałości.

Nakładka aluminiowa również w oknach PVC?


Przyjęło się, że nakładka aluminiowa to rozwiązanie przeznaczone do okien drewniano-aluminiowych, jednak w ostatnich latach coraz częściej stosowane jest ono również w przypadku okien PVC. Testy wykazały, że łatwe w produkcji i dobrze izolujące ciepło tworzywo, jakim jest PVC, źle reaguje na światło słoneczne. Nawet w codziennej praktyce spotykamy się z białymi oknami plastikowymi, które z czasem nabrały żółtego zabarwienia. Podobnie okna pokryte kolorową okleiną zmieniają swój odcień – folia ulega wyblaknięciu. Nakładka aluminiowa w oknach PVC-aluminiowych rozwiązuje problem niskiej trwałości koloru. Ponadto jest ona odporniejsza na zarysowania niż plastik, dlatego spokojnie przetrwa trudniejsze warunki atmosferyczne, takie jak grad. 

Lato i wczesna jesień to najlepszy moment na montaż okien. W tym czasie wielu producentów okien oferuje swoje promocje. IFTM INTERNORM w okresie od 20.08.2018 do 20.11.2018 proponuje swoim klientom nakładkę aluminiową gratis do wybranych modeli okien PVC. Internorm podejmuje również akcję dla okien drewniano-aluminiowych i drzwi przesuwnych drewniano-aluminiowych. 

#okna_pvc-aluminium, #okna_drewniano-aluminiowe, #

Zainteresowany? Poproś o ofertę!EKO-OKNA podjęły współpracę z Gealan

EKO-OKNA podjęły współpracę z Gealan

EKO-OKNA, największy polski producent okien PVC,...

Grupa OKNOPLAST zakończyła kolejny cykl spotkań  z partnerami handlowymi

Grupa OKNOPLAST zakończyła kolejny cykl spotkań z partnerami handlowymi

Wraz z marcem zakończył się cykl spotkań, w trakcie...

Nowe okucia Roto NX w oknach PETECKI

Nowe okucia Roto NX w oknach PETECKI

Roto NX to system okuć, który znakomicie wpisuje się w...» Więcej na subportalu okna