VII edycja wspieranego przez OKNOPLAST Vistula FolkFestivalu zakończona

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

W dniach 21-26 sierpnia 2018 roku w Płocku odbyła się kolejna, siódma już edycja Vistula FolkFestival. Podczas tego święta folkloru publiczność miała okazje zobaczyć na scenie występy artystów z Polski, Ukrainy, Węgier, Turcji i Brazylii. Jednym ze sponsorów wydarzenia był OKNOPLAST.


Organizowana co roku impreza sięga swoją tradycją lat 60. To właśnie wtedy w Płocku odbyła się Mazowiecka Wiosna Kulturalna, która zapoczątkowała spotkania o tematyce folklorystycznej w tym mieście. Od tego czasu wydarzenie to stała się nieodłączną częścią lokalnej historii, najpierw pod nazwą Festiwal Folklorystyczny, a następnie jako Festiwal Folkloru i Sztuki Ludowej. W latach 80. inicjatywa została jednak zawieszona i dopiero w roku 2012 doczekała się reaktywacji, tym razem pod szyldem Vistula FolkFestivalu.

Tegoroczna edycja wydarzenia, którego głównym organizatorem jest Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki, po raz kolejny zgromadziła słuchaczy na Starym Rynku, w Parku Północnym oraz w amfiteatrze. Jedną z niespodzianek podczas koncertów okazał się znany utwór grupy Queen, „We Will Rock You”, zagrany na kosach przez ukraiński zespół Siverski Kleinody. Poza tym uczestnicy mogli zobaczyć m.in. występ węgierskiego Somogy Dance Ensamble, brazylijskiej Grupo Por Do Sol, a ponadto Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej, Zespołu Pieśni i Tańca „Wisła”, Zespołu Tańca Ludowego „Masovia” oraz Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka”.

Cieszymy się, że jako sponsor, OKNOPLAST mógł wesprzeć organizację Vistula FolkFestivalu. Nasze przedsiębiorstwo działa na bardzo zróżnicowanych rynkach, od Niemiec po Włochy, i w każdym przypadku poszanowanie lokalnej kultury i zwyczajów pozostaje dla nas wyjątkowo ważne. Dlatego zaangażowanie w inicjatywę prezentującą i zarazem pielęgnującą różnorodny, czerpiący z tradycji dorobek kulturalny rozmaitych stron świata i Polski jest dla nas naturalne – mówi Magdalena Cedro-Czubaj, Dyrektor Marketingu Grupy OKNOPLAST.


Dystrybuujący swoje wyroby do 13 krajów producent stolarki okiennej, który siedzibę ma w podkrakowskim Ochmanowie, regularnie przyłącza się także do akcji lokalnych na terenie Małopolski. Tak było m.in. w przypadku ubiegłorocznego XI Platinum Rajdu w Wieliczce ku pamięci Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza organizowanego przez Automobilklub Krakowski. Z kolei na początku września członkowie OKNOPLAST Running Team wezmą udział w Kraków Business Run, biegu charytatywnym na rzecz osób niepełnosprawnych ruchowo.

#oknoplast

Zainteresowany? Poproś o ofertę!PATRANS – w trosce o bezpieczny transport

PATRANS – w trosce o bezpieczny transport

Przedsiębiorstwo powstało z myślą o sprostaniu...

Producent ze Śląska wdraża do produkcji nowy system

Producent ze Śląska wdraża do produkcji nowy system

Wraz z wdrożeniem technologi wklejania szyby w okna,...

Zdrowy dom – czyli jaki?

Zdrowy dom – czyli jaki?

Już wkrótce, 1 października, będziemy obchodzić...

Welding Projects, czyli jak z sukcesem zaistnieć na rynku

Welding Projects, czyli jak z sukcesem zaistnieć na rynku

O kulisach powstania WELDING PROJECTS opowiadaliśmy...

Morlite – czym zaskoczyło nas nowe okno od OknoPlus?

Morlite – czym zaskoczyło nas nowe okno od OknoPlus?

Prezentacja Morlite, okna światowej klasy z krakowskim...» Więcej na subportalu okna