Nowoczesne biura – systemowe rozwiązania CreoConcept

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Realizacja CreoConcept

fot. CreoConcept

Realizacja CreoConcept


Realizacja CreoConcept

fot. CreoConcept

Realizacja CreoConcept

Realizacja CreoConcept

fot. CreoConcept

Realizacja CreoConcept

Współczesne firmy zmieniają się bardzo dynamicznie tak jak otaczający je świat. Stają się coraz bardziej otwarte na nowe idee prowadzenia biznesu, a pracujący w nich ludzie, choć mają do dyspozycji nowoczesne technologie poszukują ciekawych przestrzeni do pracy, gdzie otoczenie nie męczy, ale wręcz inspiruje i pobudza kreatywność. Dla pracy zespołowej, która obecnie bardzo się liczy, ważne są m.in.: odpowiedni układ funkcjonalny biura oraz rozwiązania i materiały wykorzystywane w aranżacji ich powierzchni. 


Na przestrzeni ostatnich 10 lat widzimy jak w Polsce szybko rozwija się trend kreowania przestrzeni biurowych używając ścian systemowych zamiast stosownych do tej pory ścian gipsowo-kartonowych (tzw. ścian GK).  Montaż ścian GK wiąże się z wieloma dość uciążliwymi czynnościami: mocowanie konstrukcji, płytowanie, szpachlowanie, szlifowanie i na końcu malowanie, co w sytuacji, gdy zachodzi potrzeba szybkiego przearanżowania wnętrza w oczywisty sposób zakłóca funkcjonowanie firmy  i  przeszkadza pracownikom. 
Rozwiązania systemowe natomiast pozwalają skutecznie wszystkie te negatywne aspekty wyeliminować. Świadomość o ich wielu zaletach rośnie zarówno wśród inwestorów, architektów jak i samych użytkowników, których wymogi, co do możliwości realizacji doskonałego projektu biura stale rosną.  W zależności od potrzeb konkretnej  firmy, ściany systemowe mogą pełnić  różnorodne funkcje – np. wydzielenie konkretnej przestrzeni, czy zapewnienie skutecznego wyciszenia akustycznego. Nie bez znaczenia są również aspekty bezpieczeństwa ludzi i mienia, coraz większy nacisk kładzie się bowiem na ognioochronność. 

Istnieje duża różnorodność wykończenia ścianek systemowych. Ściany te mogą występować jako przegrody nieprzezierne, wypełnione płytami fornirowanymi, laminowanymi lub lakierowanymi oraz ścianki przezierne, w zależności od wymagań projektowych wypełnione różnego rodzaju szkłem. To właśnie specjalistyczne szklenie w połączeniu z odpowiednim systemem aluminiowym jest w stanie niezwykle efektywnie zapewnić ochronę przed ogniem. Szkło ma jeszcze jeden bardzo istotny atut – wspomniana już wcześniej przezierność. Dla komfortu pracy i jej efektywności wymierny wpływ ma właśnie odpowiednie doświetlenie pomieszczeń. 

Odpowiednie konfigurowanie rozwiązań systemowych daje w sumie nieograniczone możliwości realizacyjne. Stworzenie jak najlepszej przestrzeni biurowej wymaga jednak pełnego zaangażowania każdej ze stron biorącej udział w procesie projektowania od architekta, przez dostawców różnego rodzaju rozwiązań po przyszłych użytkowników projektowanego biura. Systemowe podejście do aranżacji wnętrza użytkowego determinuje pojawienie się naszych specjalistów w każdym z etapów tego procesu. Niezbędna jest współpraca z developerami, architektami i firmami zajmującymi się finalnym wykańczaniem wnętrz – mówi Tomasz Rybka, Prezes Zarządu firmy CreoConcept. 


W kieleckiej firmie CreoConcept duży nacisk kładzie się na rozwój produktów, które z jednej strony muszą sprostać oczekiwaniom projektantów, a z drugiej stale rosnącym wymogom określanym przez PKN oraz Instytuty Techniki Budowlanej w zakresie akustyki, dźwiękoszczelności, ognioochronności. 

Systemowe rozwiązania oprócz swojej multifunkcjonalności, elastyczności konfigurowania, wysokiej estetyce mają ogromną zaletę polegającą na łatwości i szybkości ich montażu, demontażu czy też zmian ustawiania i tym samym przearanżowania wnętrza. Ma to kluczowe znaczenie w procesie oddawania do użytku  nieruchomości komercyjnych ponieważ firmy wykonawcze mają coraz mniej czasu na realizację swoich zamówień, a jak wiadomo „czas to pieniądz”.

Popularność systemowych rozwiązań w aranżacji wnętrz w krajach zachodniej Europy trwa od ok. 30 – 40 lat. Obecnie także w Polsce inwestorzy coraz chętniej sięgają po nie i wszystko wskazuje na to, że trend taki dalej się utrzyma. Patrząc na nowoczesne powierzchnie biurowe w Warszawie, czy w miastach regionalnych, nie możemy mieć żadnych kompleksów w wyglądzie i funkcjonalności biur w odniesieniu do tych z zachodniej Europy. Wszystko wskazuje na to, że przy rozwijającej się gospodarce oraz skupieniu firm na pozyskiwaniu najlepszych pracowników, aranżacja i jakość powierzchni biurowej będą miały istotne znaczenie, co będzie miało z całą pewnością duży wpływ na zainteresowanie produktami firmy CreoConcept.  

#aranzacja_biur, #scianki_dzialowe

Zainteresowany? Poproś o ofertę!OKNOPLAST Running Team po raz kolejny w Biegu Wielkich Serc

OKNOPLAST Running Team po raz kolejny w Biegu Wielkich Serc

W niedzielę 13 stycznia odbył się już siódmy Bieg...

Nowa siedziba, nowa nazwa, nowe logo – MS się zmienia

Nowa siedziba, nowa nazwa, nowe logo – MS się zmienia

Ostatnie miesiące w firmie MS więcej niż OKNA...

GSW Office – nowoczesne przeszklenia w biurach

GSW Office – nowoczesne przeszklenia w biurach

Ściany szklane stają się nieodzownym elementem...

Kompromis pomiędzy ciepłem a szerokością profilu – BluEvolution 82 w ofercie EKO-OKIEN

Kompromis pomiędzy ciepłem a szerokością profilu – BluEvolution 82 w ofercie EKO-OKIEN

Największy producent okien PVC w Polsce poszerza swoją...

BOGMAR – kto powiedział, że na rynku przetrwają tylko najwięksi?

BOGMAR – kto powiedział, że na rynku przetrwają tylko najwięksi?

BOGMAR to nieduży zakład stolarski posiadający...» Więcej na subportalu okna