Nowoczesne biura – systemowe rozwiązania CreoConcept

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Współczesne firmy zmieniają się bardzo dynamicznie tak jak otaczający je świat. Stają się coraz bardziej otwarte na nowe idee prowadzenia biznesu, a pracujący w nich ludzie, choć mają do dyspozycji nowoczesne technologie poszukują ciekawych przestrzeni do pracy, gdzie otoczenie nie męczy, ale wręcz inspiruje i pobudza kreatywność. Dla pracy zespołowej, która obecnie bardzo się liczy, ważne są m.in.: odpowiedni układ funkcjonalny biura oraz rozwiązania i materiały wykorzystywane w aranżacji ich powierzchni. 


Na przestrzeni ostatnich 10 lat widzimy jak w Polsce szybko rozwija się trend kreowania przestrzeni biurowych używając ścian systemowych zamiast stosownych do tej pory ścian gipsowo-kartonowych (tzw. ścian GK).  Montaż ścian GK wiąże się z wieloma dość uciążliwymi czynnościami: mocowanie konstrukcji, płytowanie, szpachlowanie, szlifowanie i na końcu malowanie, co w sytuacji, gdy zachodzi potrzeba szybkiego przearanżowania wnętrza w oczywisty sposób zakłóca funkcjonowanie firmy  i  przeszkadza pracownikom. 
Rozwiązania systemowe natomiast pozwalają skutecznie wszystkie te negatywne aspekty wyeliminować. Świadomość o ich wielu zaletach rośnie zarówno wśród inwestorów, architektów jak i samych użytkowników, których wymogi, co do możliwości realizacji doskonałego projektu biura stale rosną.  W zależności od potrzeb konkretnej  firmy, ściany systemowe mogą pełnić  różnorodne funkcje – np. wydzielenie konkretnej przestrzeni, czy zapewnienie skutecznego wyciszenia akustycznego. Nie bez znaczenia są również aspekty bezpieczeństwa ludzi i mienia, coraz większy nacisk kładzie się bowiem na ognioochronność. 

Istnieje duża różnorodność wykończenia ścianek systemowych. Ściany te mogą występować jako przegrody nieprzezierne, wypełnione płytami fornirowanymi, laminowanymi lub lakierowanymi oraz ścianki przezierne, w zależności od wymagań projektowych wypełnione różnego rodzaju szkłem. To właśnie specjalistyczne szklenie w połączeniu z odpowiednim systemem aluminiowym jest w stanie niezwykle efektywnie zapewnić ochronę przed ogniem. Szkło ma jeszcze jeden bardzo istotny atut – wspomniana już wcześniej przezierność. Dla komfortu pracy i jej efektywności wymierny wpływ ma właśnie odpowiednie doświetlenie pomieszczeń. 

Odpowiednie konfigurowanie rozwiązań systemowych daje w sumie nieograniczone możliwości realizacyjne. Stworzenie jak najlepszej przestrzeni biurowej wymaga jednak pełnego zaangażowania każdej ze stron biorącej udział w procesie projektowania od architekta, przez dostawców różnego rodzaju rozwiązań po przyszłych użytkowników projektowanego biura. Systemowe podejście do aranżacji wnętrza użytkowego determinuje pojawienie się naszych specjalistów w każdym z etapów tego procesu. Niezbędna jest współpraca z developerami, architektami i firmami zajmującymi się finalnym wykańczaniem wnętrz – mówi Tomasz Rybka, Prezes Zarządu firmy CreoConcept. 


W kieleckiej firmie CreoConcept duży nacisk kładzie się na rozwój produktów, które z jednej strony muszą sprostać oczekiwaniom projektantów, a z drugiej stale rosnącym wymogom określanym przez PKN oraz Instytuty Techniki Budowlanej w zakresie akustyki, dźwiękoszczelności, ognioochronności. 

Systemowe rozwiązania oprócz swojej multifunkcjonalności, elastyczności konfigurowania, wysokiej estetyce mają ogromną zaletę polegającą na łatwości i szybkości ich montażu, demontażu czy też zmian ustawiania i tym samym przearanżowania wnętrza. Ma to kluczowe znaczenie w procesie oddawania do użytku  nieruchomości komercyjnych ponieważ firmy wykonawcze mają coraz mniej czasu na realizację swoich zamówień, a jak wiadomo „czas to pieniądz”.

Popularność systemowych rozwiązań w aranżacji wnętrz w krajach zachodniej Europy trwa od ok. 30 – 40 lat. Obecnie także w Polsce inwestorzy coraz chętniej sięgają po nie i wszystko wskazuje na to, że trend taki dalej się utrzyma. Patrząc na nowoczesne powierzchnie biurowe w Warszawie, czy w miastach regionalnych, nie możemy mieć żadnych kompleksów w wyglądzie i funkcjonalności biur w odniesieniu do tych z zachodniej Europy. Wszystko wskazuje na to, że przy rozwijającej się gospodarce oraz skupieniu firm na pozyskiwaniu najlepszych pracowników, aranżacja i jakość powierzchni biurowej będą miały istotne znaczenie, co będzie miało z całą pewnością duży wpływ na zainteresowanie produktami firmy CreoConcept.  

#aranzacja_biur, #scianki_dzialowe

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Innowacja i bezpieczeństwo motywem przewodnim MADE Expo 2019

Innowacja i bezpieczeństwo motywem przewodnim MADE Expo 2019

W dniach 13-16 marca 2019 roku w Mediolanie odbyło się...

PAGEN na targach Made Expo 2019 w Mediolanie

PAGEN na targach Made Expo 2019 w Mediolanie

Między 13-16 marca PAGEN gościł na targach Made Expo w...

FAKRO uczestnikiem VII Forum Nowoczesnej Produkcji

FAKRO uczestnikiem VII Forum Nowoczesnej Produkcji

Przedstawiciele FAKRO uczestniczyli w VII Forum...

Postanowienie sądu w sprawie DRUTEX S.A. Wniosek Grażyny Gierszewskiej oddalony

Postanowienie sądu w sprawie DRUTEX S.A. Wniosek Grażyny Gierszewskiej oddalony

W postanowieniu z dnia 14 marca 2019 r. Sąd Okręgowy w...

Okna z recyklingu – dlaczego warto?

Okna z recyklingu – dlaczego warto?

Odpady z tworzywa sztucznego z roku na rok stają się...» Więcej na subportalu okna