| Wyświetleń:1624

ALUROM, czyli szeroka gama konstrukcji z aluminium

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

ALUROM to przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji konstrukcji aluminiowych. Zarządzane jest przez Panią Izabelę Babij.

fot. ALUROM

ALUROM to przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji konstrukcji aluminiowych. Zarządzane jest przez Panią Izabelę Babij.


ALUROM to przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji konstrukcji aluminiowych. Zarządzane jest przez Panią Izabelę Babij, która około 10 lat temu, po 7 latach prowadzenia firmy Ojca, podjęła decyzje o rozpoczęciu własnej produkcji stolarki. Z Panią Izabelą rozmawialiśmy już w 2012 roku (przeczytaj), a dziś sprawdzamy, jak od tego czasu zmieniła się ALUROM.


7 lat to dla przedsiębiorstwa bardzo dużo, ale jakby miała Pani wymienić najważniejsze ze zmian, jakie zaszły przez ten czas, to co by to było?

Rzeczywiście, od naszej ostatniej rozmowy upłynęło sporo czasu. Rozbudowaliśmy halę, ale z biegiem czasu okazało się, że jej kubatura jest zbyt mała, stąd podjęliśmy decyzje o budowie nowej hali. Jako że staramy się zapewnić naszym klientom coraz to nowsze rozwiązania konstrukcyjne, zakupiliśmy piłę, która umożliwia nam docięcie każdego kąta, zmodernizowaliśmy flotę samochodową, aby skrócić czas transportu naszych wyrobów, a także zaopatrzyliśmy się w robota do załadunków, gdyż konstrukcje okienne stają się coraz cięższe. 

Co, według Państwa, jest najważniejsze, aby funkcjonować i rozwijać się w dzisiejszych czasach na rynku?

Moim skromnym zdanie rynek zrobił się dużo bardziej wymagający – oczekiwania klientów są coraz większe. Minimum, które dziś należy spełniać, to wysoka jakość produktu oraz szeroka gama konstrukcji dostosowanych do projektów pod kątem wymagań statycznych, szczelności oraz współczynnika U dla konstrukcji. Kluczowa okazuje się obecnie wiedza posiadana przez pracowników-technologów firm produkcyjnych.

Porównując produkcję 10-12 lat temu, kiedy do wyboru było kilka rodzajów szyb, klika zamków i parę systemów, do tej dzisiejszej, kiedy zwykłe drzwi potrafią być wyposażone w pełną elektronikę, a witryny w gięte szybami, widać wyraźnie, że wiedza to dzisiaj bardzo poszukiwany „produkt”. 

Proszę przypomnieć, jakie produkty oferujecie?

Nadal produkujemy stolarkę aluminiową przeciwpożarową, w tym okna oddymiające, a w styczniu wprowadziliśmy do sprzedaży drzwi dymoszczelne. Aktualnie wprowadzamy przeciwpożarowe okna aluminiowe na okuciach obwiedniowych i jesteśmy w trakcie poszukiwania działki przemysłowej, tak aby móc wybudować większą halę produkcyjną. W naszym portfolio znajduje się szeroka gama konstrukcji: okna przeciwpożarowe, okna oddymiające, ściany przeciwpożarowe, drzwi automatyczne przeciwpożarowe, drzwi dymoszczelne, ściany słupowo-ryglowe, świetliki dachowe. 

Jakim bilansem zakończyliście rok 2018?

Zeszły rok zakończyliśmy z najwyższym obrotem od 9 lat, czyli od początku istnienia ALUROM. Obecny rok może okazać się jeszcze lepszy, gdyż aktualnie osiągamy lepsze wyniki niż w roku poprzednim. Należy jednak pamiętać, że nie tylko obrót świadczy o dobrej kondycji przedsiębiorstwa. Nasza firma na dzień dzisiejszy jest w bardzo stabilnej sytuacji. Nie posiadamy żadnych kredytów, lizingów itp. 

Jeśli zakończymy rok 2019 na takim samym poziomie, co rok poprzedni, to będziemy bardzo zadowoleni. Celem nadrzędnym jest to, aby wyższe obroty nie wpływały na pogorszenie jakości naszych wyrobów oraz na jakość obsługi naszych stałych partnerów, ponieważ nigdy nie zapominamy, że dzięki ciężkiej pracy oraz dbałości o naszych partnerów możemy realizować plany bazujące na stabilności i rozwoju firmy.

#okna_przeciwpozarowe, #okna_oddymiajace, #sciany_przeciwpozarowe, #drzwi_ppoz, #drzwi_dymoszczelne, #fasady_aluminiowe

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Awilux zawalczy o 100 milionów

Awilux zawalczy o 100 milionów

Leszczyński producent wzbogacił właśnie swój park...

Przygotuj dom na ocieplenie klimatu z OknoPlus

Przygotuj dom na ocieplenie klimatu z OknoPlus

Nawet jeśli tegoroczne lato nie rozpieszcza nas...

DRUTEX przenosi technologię laminowania na wyższy poziom

DRUTEX przenosi technologię laminowania na wyższy poziom

Jeden z największych producentów okien i drzwi w...

Case study FAKRO: stary młyn zyskał nowe, lepsze życie

Case study FAKRO: stary młyn zyskał nowe, lepsze życie

W miejscowości Dmosin Drugi dokonano transformacji...» Więcej na subportalu okna