| Wyświetleń:1048

Plast Solution – partner B2B w sprzedaży stolarki otworowej

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Plast Solution od lat operuje w branży stolarki okiennej oraz budowlanej. Jego głównym profilem działalności jest współpraca z podmiotami, które sprzedają stolarkę okienna i drzwiową w całej Europie. Właścicielem tego przedsiębiorstwa jest Pan Vito Elia, którego zaprosiliśmy do rozmowy. 


Jak powstał pomysł na firmę Plast Solution?

Długoletnie doświadczenie, zainteresowanie branżą stolarki okiennej zapoczątkowało powstanie firmy Plast Solution, której głównym celem jest oferowanie klientom w całej Europie rozwiązań innowacyjnych o najwyższej jakości. Wiedza i zaangażowanie pozwalają nam podjąć się nawet najbardziej skomplikowanego pod względem technicznym projektu. Wiele lat na rynku nauczyło nas dostrzegać potrzeby naszych klientów i wdrażać odpowiednie procesy, które przyspieszą i ułatwią różne procedury związane z zakupem okien i drzwi.

Jak wyglądały początki działalności? Okazały się łatwiejsze czy trudniejsze niż Pan przypuszczał?

Jak w większości przypadków tworzenia nowej działalności, początki okazały się trudne. Fundamentalne było znalezienie najlepszego dostawcy gotowych systemów okiennych, który zachowa przy tym rozsądną politykę cenową. Po długich poszukiwaniach producenta rozpoczęły się prace nad tworzeniem marki i usadowieniem jej na rynku poprzez czasochłonne prace marketingowe. Pierwsze dwa lata to ciągła budowa i przygotowania.

Co jeszcze, poza zainteresowaniem branżą stolarki okiennej i doświadczeniem, sprawiło, że się Wam udało?

Zdecydowanie determinacja i wytrwałość w tym, co robimy. Dzięki dobremu przygotowaniu i konsekwentnej pracy udało się nam osiągnąć wcześniej wyznaczone cele. Jest to jednak dla nas tylko pewien etap na drodze, którą sobie wyznaczyliśmy. Stale się rozwijamy i wierzymy, że to pozwoli nam stać się jednym z liderów w sprzedaży stolarki okiennej i drzwiowej.

Jakie produkty są głównymi w ofercie i co je wyróżnia?

Oferujemy przede wszystkim rozwiązania z PVC, okna, drzwi zewnętrzne, systemy przesuwne, rolety i inne dodatki. W swojej ofercie posiadamy również rozwiązania aluminiowe. Wszystkie nasze produkty cechuje wysoka jakość, innowacyjna technologia oraz szeroki wachlarz dodatków, takich jak płetwy renowacyjne, drzwi przeciwpożarowe, ramy typu mono (dedykowane na rynek francuski) i wiele innych zastosowań. Zależy nam, aby oferować klientom tylko najlepsze rozwiązania, dając przy tym możliwość wyboru różnych systemów i kombinacji. 

Z jakich korzystacie dostawców?

Dostawcą gotowej stolarki otworowej dla nas jest Plastixal z okolic Łomży. Ten z kolei produkcję opiera na profilach PVC niemieckich gigantów o globalnym zasięgu i rozpoznawalności, jak Aluplast i Gealan. Rozwiązania aluminiowe, które proponujemy w naszej ofercie są produkowane na systemach Aluprof i SoEasy. 

Okucia to kluczowy element funkcjonalności okien i drzwi, który dostarcza firma Siegenia, natomiast firma Medos odpowiedzialna jest za klamki oraz dodatki, które są wykończeniem całości konstrukcji. Podsumowując, dostawcy Ci to liderzy w produkcji komponentów do produkcji okien PVC oraz drzwi. Gwarantują zadowolenie naszych klientów i trwałość na lata.

Do kogo skierowana jest oferta?

Nasza oferta skierowana jest przede wszystkim do firm, które sprzedają stolarkę okienna i drzwiową dobrej jakości w całej Europie; nie skupiamy się na końcowym odbiorcy. Dzięki naszym możliwościom marketingowym zdobywamy również klientów spoza Unii Europejskiej. Obecnie posiadamy rozbudowaną sieć agentów na terenie Włoch oraz Niemiec. Nieustannie pozyskujemy kolejnych klientów, rozbudowując naszą siatkę agentów w całej Europie. 

Jak oceniacie zeszły rok?

2018 rok był dla nas przełomowy i zostanie bardzo dobrze zapamiętany. Utwierdziliśmy się w przekonaniu, że obrany przez nas kierunek na początku działalności jest słuszny. Pozyskaliśmy wielu nowych klientów, poszerzyliśmy nasz asortyment oraz naszą wiedzę w zakresie najnowszych rozwiązań, która jest niezbędna, aby oferować produkty jak najwyższej jakości. Usprawniliśmy również procesy dotyczące składania zamówienia, wycen czy też transportu, a to bardzo ważne, bo dzięki temu wzrosła jakość świadczonych przez nas usług. Klienci chcą otrzymywać kompleksowe rozwiązania, a przede wszystkim dostawać jakość za odpowiednią cenę w jak najkrótszym czasie. Dalej chcemy się rozwijać, wprowadzać udogodnienia dla naszych klientów. Od początku nowego roku ruszyliśmy do dalszej pracy, napędzani sukcesami z poprzedniego roku, a to, jak wiadomo, najlepsza motywacja. 

Jakie macie dalsze plany?

Dalej będziemy realizować założone przez siebie cele. Śledzimy najnowsze trendy i rozwiązania; wiemy, że to dosyć dynamiczna branża i potrzeba dużo uwagi, by być na bieżąco. Równocześnie z innowacyjnością musimy podążać za trendami w marketingu i promocji. W obecnych czasach firma nieposiadająca swojej strony internetowej czy też nieprowadząca social mediów jakby nie istniała. A to powoduje, że stale musimy się rozwijać i komunikować z naszymi klientami w różnoraki sposób. Działania marketingowe są zadaniem bardzo czasochłonnym i wyczerpującym, któremu stale staramy się sprostać. Kolejnym naszym celem jest ekspansja na nowe rynki; ale również pozyskanie nowych, stałych klientów z krajów, w których jesteśmy już obecni. 

#sprzedaz_stolarki, #okna_PVC, #drzwi_zewnetrzne

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Pracowity tydzień w Internorm – zapraszamy na targi

Pracowity tydzień w Internorm – zapraszamy na targi

Już za kilka dni, od 4 do 7 lutego w Poznaniu odbędą...

Współczesny styl wymaga innowacji – jakie okna wstawić do nowoczesnego domu

Współczesny styl wymaga innowacji – jakie okna wstawić do nowoczesnego domu

Ma być prosto, elegancko i funkcjonalnie. To podstawa...

FIMTEC-POLSKA na targach IBS w Las Vegas!

FIMTEC-POLSKA na targach IBS w Las Vegas!

W Las Vegas w dniach 21-23.01.2020 r. odbyły się targi...

Izolacyjność akustyczna okien na najwyższym poziomie

Izolacyjność akustyczna okien na najwyższym poziomie

Dom to osobista twierdza. Twierdza, w której chcemy...

DRUTEX zadebiutował na targach SWISSBAU

DRUTEX zadebiutował na targach SWISSBAU

Drutex, wiodący producent stolarki okienno-drzwiowej w...» Więcej na subportalu okna