Ryta&Syn – rodzinny biznes ze stolarką okienną w tle

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Przykładowa realizacja RYTA&SYN

fot. RYTA&SYN

Przykładowa realizacja RYTA&SYN


Mateusz Ryta

fot. RYTA&SYN

Mateusz Ryta

Przykładowa realizacja RYTA&SYN

fot. RYTA&SYN

Przykładowa realizacja RYTA&SYN

Przykładowa realizacja RYTA&SYN

fot. RYTA&SYN

Przykładowa realizacja RYTA&SYN

Przykładowa realizacja RYTA&SYN

fot. RYTA&SYN

Przykładowa realizacja RYTA&SYN

Od 1995 roku firma RYTA&SYN zajmuje się sprzedażą i montażem stolarki okiennej i drzwiowej, a od 2014 roku jest wyłącznym przedstawicielem firmy KNS – Śląska Fabryka Okien w rejonie powiatu tureckiego.


Założycielem firmy jest Pan Krzysztof Ryta, z zawodu technik budowlany z uprawnieniami nadzoru budowlanego. Od zawsze związany z branżą budowlaną, zwłaszcza projektową. Przez wiele lat pracował w firmie LINDA Chrapczew (obecnie PETECKI), a po poznaniu branży założył własną działalność.

Pan Mateusz Ryta, syn założyciela, odpowiada na pytanie, dlaczego warto skorzystać z oferty firmy Ryta&Syn. 

Mateusz Ryta: Sprzedajemy tylko produkty najwyższej jakości i polecamy tylko takie produkty, które sami byśmy kupili. Dlatego w naszej firmie dział reklamacji praktycznie nie istnieje. Jest to na pewno również zasługa ponad 25 lat doświadczenia. Z branża okienną związani jesteśmy od zawsze i w tym czasie zrealizowaliśmy setki zamówień. 

Gwarantujemy usługę na najwyższym poziomie. Posiadamy wykształcenie i doświadczenie budowlane. Jesteśmy świadomi faktu, że źle dobrane i niefachowo zamontowane okna czy drzwi mogą w przyszłości przysporzyć wielu problemów i kosztów. Oferujemy klientom kompleksową usługę, od usług projektowych, przez adaptację, kierownika budowy, aż po zamówienie okien, drzwi czy rolet. Wszystko profesjonalnie i w jednym miejscu. To nas wyróżnia na rynku. 

A co dokładnie oferujecie swoim klientom?

M.R.: Oferujemy kompleksową ofertę montażu okien, drzwi, rolet i bram garażowych. Dzięki doświadczonej, stałej ekipie montażowej jesteśmy w stanie zrealizować niemal każde zamówienie. W związku z tym, że posiadamy wykształcenie i doświadczenie budowlane, świadczymy usługi nadzoru budowlanego, adaptacji projektów typowych, sprzedaży projektów typowych oraz realizacji projektów od podstaw. Największą wartością dla nas jest zadowolony Klient, dlatego systematycznie podnosimy jakość naszych usług i wprowadzamy najnowsze rozwiązania technologiczne.

Do kogo skierowana jest oferta?

M.R.: Naszą ofertę kierujemy zarówno do klientów indywidualnych, jak i małych firm budowlanych w Polsce i Niemczech. Sporadycznie współpracujemy również z instytucjami. 

Jak oceniacie miniony rok?

M.R.: Jeśli chodzi o rynek lokalny w Turku to obroty utrzymują się na podobnym poziomie od kilku lat, jednak marże spadają ze względu na konkurencję, niestety typowo cenową. Niestety klienci patrzą przede wszystkim na cenę, a nie jakość, późniejsze oszczędności energii czy bezproblemowe użytkowanie. Dlatego najbardziej pożądany przez nas klient to taki budujący dom jednorodzinny. 

Jakie macie zatem plany na przyszłość?

M.R.: Rozwój obszaru sprzedaży projektów on-line i działu projektowego; sprzedaż tablic i dzienników budowy naszego autorstwa. Dodatkowo usługi nadzoru są ważne, ponieważ to one w dużej mierze generują klientów najbardziej pożądanych, a więc tych budujących nowe domy jednorodzinne. Oczywiście chcemy również zwiększyć sprzedaż okien, drzwi, rolet, roletek materiałowych i moskitier. Chcielibyśmy mocniej spenetrować lokalny rynek, a w następnej kolejności podjąć próbę rozwoju na rynku niemieckim. 

#okna, #drzwi, #oslony, #salon_stolarki

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Produkty FAKRO sterowane przez sieć WiFi na targach BATIMAT w Paryżu

Produkty FAKRO sterowane przez sieć WiFi na targach BATIMAT w Paryżu

W dniach 04-08.11.2019 we Francji odbyło się jedno z...

DRUTEX zaprezentował ofertę na targach Batimat 2019

DRUTEX zaprezentował ofertę na targach Batimat 2019

DRUTEX już po raz 8 przedstawił swoją ofertę na...

Okno dachowe preSelect MAX w Dobrym Wzorze

Okno dachowe preSelect MAX w Dobrym Wzorze

W nagrodzonym projekcie okna odnajdujemy poszukiwanie...

AMB BABST – 30 lat produkcji to dopiero początek

AMB BABST – 30 lat produkcji to dopiero początek

Aby sprawdzić, jak w ostatnich latach rozwinęło się...» Więcej na subportalu okna