| Wyświetleń:1697

Firma ZED: kompleksowość kluczowa w sprzedaży stolarki otworowej

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Siedziba Firmy ZED

fot. Firma ZED

Siedziba Firmy ZED


Paweł Zajkowski, właściciel Firmy ZED

fot. Firma ZED

Paweł Zajkowski, właściciel Firmy ZED

Biuro Firmy ZED

fot. Firma ZED

Biuro Firmy ZED

Przykładowa realizacja Firmy ZED

fot. Firma ZED

Przykładowa realizacja Firmy ZED

Z Panem Pawłem Zajkowskim, prowadzącym Firmę ZED, specjalizującą się w sprzedaży stolarki otworowej głównie na rynku niemieckim, rozmawialiśmy już kilka lat temu (przeczytaj). Dziś sprawdzamy, co przez ten czas zmieniło się w tym przedsiębiorstwie. 


Paweł Sommer: Jak od czasu poprzedniej rozmowy z Państwem, zmieniła się Firma ZED?

Paweł Zajkowski: Powszechnie wiadomo, że w biznesie nie da się stać w miejscu. Musimy cały czas się rozwijać. Ostatnie lata były więc czasem nieustannego rozwoju naszej firmy. Powiększyliśmy flotę samochodową, zwiększyliśmy zatrudnienie, zakupiliśmy profesjonalny manipulator do montażu okien o dużej wadze. Jesienią zeszłego roku przenieśliśmy się do nowej siedziby. Mimo że działamy aktywnie na rynku niemieckim, to nie odpuszczamy również rynku polskiego. W tym roku zostaliśmy pierwszą w Polsce firmą certyfikowaną przez program „Dom Bezpieczny”, co pozwala nam lepiej doradzać naszym klientom, a im daje pewność, że nasza wiedza i nasza rzetelność zostały gruntownie zbadane. Oczywiście nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa i z odwagą patrzymy w przyszłość.

P.S.: Co, według Państwa, jest najważniejsze, aby funkcjonować i rozwijać się w dzisiejszych czasach na rynku?

P.Z.: Wydaje mi się, że słowo klucz brzmi „kompleksowość”. Coraz częściej klienci nie przychodzą do nas tylko po okna, a po kompleksową usługę. Do okien dokładamy osłony słoneczne, i coraz częściej nie są to rolety, kontaktrony do alarmu, czujniki udarowe czy system odpowiadający za zautomatyzowane sterowanie oknami i osłonami. 

Klienci oczekują nie tylko sprzedawcy, a doradcy. Doradcy, który będzie umiał dopasować produkty i usługi do potrzeb klienta; doradcy, który umie spojrzeć w przyszłość i już na etapie budowy domu przemyśleć takie detale, jak zacienienie tarasu, który powstanie dopiero za kilka lat, czy sterowanie bramą wjazdową oraz furtką i domofonem, które to rzeczy powstają często dopiero kilka lat po montażu okien, a mimo to bez problemu zintegrują się z resztą systemu.   

P.S.: Proszę przypomnieć, jakie produkty oferujecie?

P.Z.: Główna cześć działalności naszej firmy to szeroko rozumiane okna i drzwi. Jak już mówiłem wcześniej, klienci nie chcą już gołych okien. Chcą otrzymać dobrze wyposażony produkt z osłonami słonecznymi, zabezpieczony przed włamaniem i kompatybilny z resztą domu. W ofercie mamy zatem również bramy garażowe, markizy oraz ogrodzenia frontowe. Silnie rozwinęliśmy też dział zajmujący się zaopatrywaniem współpracujących firm w napędy elektryczne firmy SOMMER. Napędy zaczęliśmy sprzedawać niejako „przy okazji”, ale już w 2018 roku zajęliśmy drugie miejsce pod względem sprzedaży w Polsce. A w tym roku również nie odpuszczamy.

P.S.: Czy miniony rok był dobry? Obecny będzie lepszy?

P.Z.: To jedno się u nas nie zmienia. Każdy rok uważamy za fantastyczny, bo każdy jest lepszy od poprzedniego. I tej tendencji zmieniać nie mamy zamiaru. Każdy kolejny rok powinien być lepszy. 

P.S.: Jakie są plany na przyszłość?

P.Z.: Powiedzenie, że planem jest rozwój, będzie wyświechtanym frazesem. Odpowiem wiec, że nie opuszczając poprzeczki w dotychczasowej działalności, planujemy pozyskać więcej partnerów biznesowych. Bo o ile klienci prywatni są fantastycznym rynkiem zbytu, to zamawiają tylko raz. Partnerzy biznesowi to z kolei współpraca przez długie lata. A stabilna i owocna współpraca to marzenie każdego przedsiębiorcy. I spełnienia tego marzenia życzymy tak sobie, jak i naszym partnerom.    

#sprzedaz_stolarki, #okna, #drzwi, #oslony, #bramy

Zainteresowany? Poproś o ofertę!AWILUX z nowym centrum tnąco-obróbczym za ponad 5 mln zł

AWILUX z nowym centrum tnąco-obróbczym za ponad 5 mln zł

Awilux Polska, oferujący stolarkę okienno-drzwiową do...

DRUTEX zwiększa zatrudnienie. Producent szuka kilkuset pracowników

DRUTEX zwiększa zatrudnienie. Producent szuka kilkuset pracowników

Sytuacja na rynku pracy nie jest dobra, są jednak i...

Wyłazy dachowe VERSA z nowym fartuchem EPDM

Wyłazy dachowe VERSA z nowym fartuchem EPDM

OKPOL nieustannie poszukuje nowych rozwiązań w zakresie...

#FAKROpomaga – maseczkowa akcja firmy z Nowego Sącza

#FAKROpomaga – maseczkowa akcja firmy z Nowego Sącza

Ponad 4 500 tysiąca maseczek ochronnych przekazała...» Więcej na subportalu okna