| Wyświetleń:3104

Izolacyjność akustyczna okien na najwyższym poziomie

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Izolacyjność akustyczna okien na najwyższym poziomie

fot. VIDOK

Izolacyjność akustyczna okien na najwyższym poziomie


Dom to osobista twierdza. Twierdza, w której chcemy odczuwać komfort i bezpieczeństwo, raczyć się ciszą i spokojem, wypoczywać w najlepszych do tego warunkach. Na wszystko to wpływają okna o najwyższych możliwych parametrach, w tym izolacyjności akustycznej. 


Wpływ hałasu na nasze zdrowie


Hałas dochodzi do nas z każdego miejsca. Mimo że nie zwracamy często uwagi na dźwięki wokół, to nasze uszy w każdej chwili je rejestrują. Zarówno zgiełk miasta, poruszających się po nim samochodów, pracy przedsiębiorstw wokół, jak i po prostu remontu na ulicy obok, dostają się do domów i mieszkań, utrudniając wypoczynek. Poziom hałasu, jaki panuje we wnętrzach. Już powyżej 70 dB hałasy są nieprzyjemne i zaczynają nam przeszkadzać. Generuje je między innymi ruchliwa ulica, więc w zasadzie większość osób ich doświadcza. Nawet jeśli nie zwracamy już na nie uwagi, mogą wywoływać rozdrażnienie, problemy z koncentracją, a nawet przejściowe bóle głowy. Hałasy powyżej 100 dB natężenia zagrażają natomiast w dużej mierze naszemu zdrowiu. Powodują nawet trwałe schorzenia i uszkodzenia słuchu. Im częściej i dłużej przebywamy w hałasie, tym gorszy ma wpływ na nasz organizm. To dlatego tak ważne jest maksymalne wyciszanie wnętrz, w których żyjemy.

Lepszy komfort życia w cichych wnętrzach 


Hałas jest nie tylko szkodliwy dla zdrowia, ale też funkcjonowania człowieka na co dzień. Cisza wpływa natomiast na uczucie komfortu, od którego zależy nasze samopoczucie i jakość życia. Izolacyjność akustyczna okien ma na nie ogromny wpływ. Wzmaga uczucie komfortu we własnym domu, w którym cisza i spokój znajdują się na pierwszym miejscu w piramidzie potrzeb. 

Zarówno w już wybudowanych domach i mieszkaniach, jak i tych współcześnie powstających, parametry okien mają ogromne znaczenie. Uwaga inwestorów skupia się właśnie na izolacyjności akustycznej i termicznej. Szczelne okna o starannie dopasowanych komponentach gwarantują ciszę, bezpieczeństwo oraz optymalną temperaturę, wraz z oszczędnością energii. Stanowią więc obecnie standard życia w mieście. Tylko takie okna znajdują się w ofercie marki VIDOK. 

Montaż okien a izolacyjność akustyczna 


Niestety nawet okna o możliwie najlepszych parametrach technicznych mogą utracić swoje właściwości przez błędnie wykonany montaż. Inżynierowie marki VIDOK zwracają na niego ogromną uwagę, stosując montaż warstwowy. Zastosowanie trzech warstw, z których każda ma inną funkcję, stanowi gwarancję odpowiedniego osadzenia i uszczelnienia stolarki. W głównej mierze warstwa środkowa sprawdza się właśnie jako dobry izolator termiczny i akustyczny. Zewnętrzna i wewnętrzna umożliwiają natomiast odparowywanie wody nagromadzonej w szczelinie oraz ograniczają dopływ wilgotnego powietrza. Okna zamontowane izolują wnętrze domu od przestrzeni na zewnątrz, przestrzeni pełnej hałasów, ze zmiennymi warunkami pogodowymi oraz ryzykiem ingerencji osób trzecich.

VIDOK spełnia najwyższe parametry izolacyjności akustycznej

 
Okna o wysokich parametrach technicznych, w tym izolacyjności akustycznej, znajdują się w asortymencie firmy VIDOK. Każdy z produktów przechodzi wiele testów i badań, aby w przyszłości stał się inwestycją, z której każdy klient będzie w pełni zadowolony. Linia okien AQUSTIC spełnia wszelkie oczekiwania współczesnego inwestora. To stolarka dźwiękoszczelna na poziomie RA2=42dB, antywłamaniowa, energooszczędna, o designie, który można indywidualnie dopasować do domu. Okna AQUSTIC dostępne są bowiem zarówno w PVC, drewnie, jak i aluminium, w szerokiej palecie kolorystycznej. 

Przykładowe realizacje inwestycji, przy hałaśliwych ulicach, w których zamontowana została stolarka VIDOK:

» Rzeszów, ul. Hetmańska
» Rzeszów, Al. Armii Krajowej
» Wrocław, ul. Rędzińska
» Warszawa, ul. Ogrodowa
» Warszawa, ul. Posag 7 Panien
» Warszawa, ul. Pohulanka
» Warszawa, Al. Sikorskiego
» Warszawa, Al. Rzeczpospolitej
» Warszawa, ul. Szeligowska

#VIDOK_AQUSTIC, #okna_dzwiekoszczelne

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


Zmiany w funkcjonowaniu VITO Polska

Zmiany w funkcjonowaniu VITO Polska

Po 20 latach nadchodzi czas na zmiany. Od 1 września...

Budowa roku 2019 ze stolarką marki DAKO

Budowa roku 2019 ze stolarką marki DAKO

Coroczny konkurs „Budowa roku” organizowany przez...» Więcej na subportalu okna