| Wyświetleń:3950

Zmiany personalne w branży w 2020

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Zmiany personalne w branży w 2020

Zmiany personalne w branży w 2020


Choć niechlubnym numerem jeden wśród tematów w roku 2020 jest pandemia koronawirusa, to w tle przewija się wiele ciekawych zdarzeń, których znaczenie można sobie często uzmysłowić dopiero wówczas, gdy zbierze się je w całość. 


Tak jest bez wątpienia w kontekście zmian personalnych w branży stolarki otworowej. Ich ogrom uzmysłowiliśmy sobie dopiero wtedy, gdy zaczęliśmy tworzyć z nich listę. Proszę spojrzeć, jak wiele zmian na szczeblach managerskich miało miejsce w zaledwie kilku miesiącach 2020 roku. 

» W związku z systematycznym rozwojem grupy Nice od stycznia 2020 roku wieloletni pracownik Nice Polska, Wojciech Jankowski, objął stanowisko Export Area Managera we włoskiej spółce Nice SpA z Oderzo. Będzie odpowiedzialny za sprzedaż w siedmiu krajach Europy (dowiedz się więcej).

» W styczniu Tomasz Witczak został Dyrektorem Handlowym w Akant Sp. z o. o. Jako główne zadanie powierzono mu nadzór nad całą strukturą sprzedaży osłon okiennych Akant w kraju i za granicą (dowiedz się więcej).

» Również w styczniu Fabrice Keller dołącza do zespołu Edgetech Europe na stanowisku Area Manager. Od tego czasu jest on odpowiedzialny w szczególności za rozpowszechnienie systemów elastycznych ramek dystansowych Super Spacer® na rynku francuskim i wśród krajów bałkańskich (dowiedz się więcej).

» Z początkiem lutego Zarząd Yawal S.A. zadecydował o powierzeniu funkcji Dyrektora Handlowego Łukaszowi Kucharczykowi, który na zajmowanym stanowisku odpowiedzialny będzie za sprzedaż na rynku krajowym (dowiedz się więcej).

» Z dniem 25 lutego nastąpiły zmiany w strukturze zarządu PORTA KMI POLAND. Łukasz Luto przestał pełnić funkcje Wiceprezesa i Dyrektora Zarządzającego i opuścił całkowicie struktury firmy (dowiedz się więcej).

» Z początkiem marca nastąpiły zmiany w strukturze zarządu firmy HENSFORT. Nowym Dyrektorem Handlowym przemyskiego producenta okien i drzwi został Marcin Wenzel, który zastąpił na tym stanowisku Pawła Zatorskiego (dowiedz się więcej). 

» W elumatec Polska pod koniec marca zaszły znaczące zmiany personalne. Waldemar Lis przestał pełnić funkcję Prezesa Zarządu elumatec Polska Sp. z o.o., a Tomasz Rohloff został odwołany ze stanowiska prokurenta. Zarząd elumatec Polska Sp. z o.o. został wzmocniony przez dwóch Członków Zarządu: Chris Nicholls oraz Robert Rutkowski. Maciej Opala i Rafał Cyradny pełnili swoje funkcje do 30 kwietnia br., po czym przekazali je Mirosławowi Krzemińskiemu i Maciejowi Ronkemu (dowiedz się więcej). 

» W ścisłym powiązaniu z wymienionymi chwilę wcześniej zmianami, końcem marca u sterów nowo utworzonego przedstawicielstwa Stürtz w Polsce zasiedli Jörg Breuer; Tomasz Rohloff, Waldemar Lis oraz Maciej Opala, z czego większość panów była wcześniej doskonale znana z pracy w Elumatec Polska (dowiedz się więcej). 

» Od 1 kwietnia Paweł Zatorski objął funkcję dyrektora generalnego handlowego w firmie PAGEN. Głównym zadaniem Pawła Zatorskiego stało się centralne zarządzanie sprzedażą przy współpracy z zarządem, współpraca z działem marketingu oraz tworzenie długofalowych strategii sprzedażowych PAGEN na rynku krajowym i zagranicznym (dowiedz się więcej).

» W kwietniu doszło również do zmian w zarządzie firmy Pozbud. Na stanowisko prezesa spółki wybrano Łukasza Fojta, a Roman Andrzejak, dotychczasowy prezes, został wiceprezesem.

» Po przeszło czterech latach zarządzania firmą ANWIS, Bartosz Marczuk, z przyczyn osobistych, podjął decyzję o rezygnacji ze stanowiska Prezesa Zarządu. Od 1 maja 2020 roku zastąpił go w tej roli Radosław Kuźma, który do tej pory odpowiadał w firmie za Sprzedaż i Marketing (dowiedz się więcej).

» Krzysztof Dębski, który był związany z PRIMO od ponad 20 lat, podjął decyzję by opuścić struktury grupy i zrezygnował z funkcji Business Unit Director w Primo Germany.

#zmiany_personalne

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Przygotuj dom na ocieplenie klimatu z OknoPlus

Przygotuj dom na ocieplenie klimatu z OknoPlus

Nawet jeśli tegoroczne lato nie rozpieszcza nas...

DRUTEX przenosi technologię laminowania na wyższy poziom

DRUTEX przenosi technologię laminowania na wyższy poziom

Jeden z największych producentów okien i drzwi w...

Case study FAKRO: stary młyn zyskał nowe, lepsze życie

Case study FAKRO: stary młyn zyskał nowe, lepsze życie

W miejscowości Dmosin Drugi dokonano transformacji...

Drutex S.A. sponsorem elitarnym Pucharu Europy w mini żużlu

Drutex S.A. sponsorem elitarnym Pucharu Europy w mini żużlu

DRUTEX S.A. został sponsorem elitarnym Pucharu Europy w...» Więcej na subportalu okna