| Wyświetleń:3332

Okna w domu a strony świata

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Planując budowę wymarzonego domu, musimy podjąć wiele bardzo ważnych decyzji, które wpłyną na późniejszy komfort mieszkania. Rozpoczynamy od wyboru działki, następnie szukamy projektu domu, wybieramy materiały i ekipę budowlaną. W całym procesie planowania niezwykle istotne jest właściwe usytuowanie budynku, w tym poszczególnych pomieszczeń i okien, aby zapewnić optymalną ilość światła słonecznego i dobry nastrój każdego dnia.


Nikt nie ma wątpliwości, że na etapie wyboru projektu domu musimy zaplanować kwestie dotyczące stolarki okiennej. Koncentrujemy swoją uwagę na liczbie okien, ich kształcie i rozmieszczeniu, aby było funkcjonalnie i pasowało do naszej koncepcji umeblowania. Następnie przy zakupie okien nasza uwaga skupia się na parametrach, jakości wykonania oraz kolorach i estetyce. Zdarza się natomiast, że pomijamy jeden z kluczowych czynników – ekspozycję okien na poszczególne strony świata. Skupimy się na nim w tym artykule. 

» Okna północne


Ekspozycja okien na północ zapewnia najmniejszy poziom naturalnego światła. Pomieszczenia rozmieszczone w północnych częściach domu charakteryzują się zatem niższą temperaturą przez cały rok. Strona północna świetnie sprawdzi się w przypadku sypialni, gdy nie chcemy, aby od samego rana budziły nas promienie słońca i lubimy pospać. Atutem sypialni od północy jest także mniejsze nagrzanie pomieszczenia, co korzystnie wpłynie na komfort naszego snu.  

Innym rozwiązaniem jest zagospodarowanie pomieszczenia usytuowanego od tej strony na biuro. Równomierne naświetlenie przez cały dzień i brak ostrego słońca sprzyjają pracy przy komputerze i nie męczą tak wzroku. Od strony północnej możemy również z powodzeniem zaplanować łazienkę lub kuchnię oraz pomieszczenie, w których nie potrzebujemy dobrego naświetlenia np. komórkę gospodarczą czy spiżarnie. Strona ta to również optymalny wybór, jeśli chodzi o wejście do domu czy usytuowanie bramy garażowej.

Ze wglądu na straty ciepła, rekomendowane jest ograniczenie wielkości okien od tej strony, a dodatkowo powinniśmy wybrać szyby o podwyższonych właściwościach izolacyjnych. 

» Przeczytaj całość artykułu na www.amokna.pl 


#okna_PVC, #produkcja_stolarki

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

AM OKNA B.Szymkowiak Sp. z o.o. Sp. k.

66-400 Gorzów Wlkp.
Podmiejska 21a
tel.: +48 506-600-668
tel.: +48 512-976-581
tel.: +48 660-523-266
Fax: 0048 95 727 85 60
e-mail: info@amokna.eu
https://www.amokna.pl/
https://www.facebook.com/amokna

https://www.linkedin.com/company/am-okna