| Wyświetleń:1091

DVG – stolarka nie do spalenia

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Maciej Adamczyk

fot. DVG

Maciej Adamczyk


Hala produkcyjna

fot. DVG

Hala produkcyjna

Hala produkcyjna

fot. DVG

Hala produkcyjna

fot. DVG

Dział techniczny

fot. DVG

Dział techniczny

Spółka DVG jest dostawcą najwyższej jakości stolarki ognioodpornej oraz okien, drzwi i fasad wykonanych z PVC, aluminium i stali. Aby nieco więcej dowiedzieć się o tym dostawcy, zaprosiliśmy do rozmowy Macieja Adamczyka, Dyrektora ds. Rozwoju w DVG.

Panie Macieju, jak powstała spółka DVG?

Reklama

DVG to spółka-córka działającej od wielu lat na rynku firmy MORAD. Po wdrożeniu do oferty przez MORAD własnych systemów aluminiowych: okienno-drzwiowych i fasadowych, balustrad, krat wentylacyjnych, a także okuć ze szkła hartowanego, podstawą działalności stał się handel i rozwijanie własnych systemów. Dział produkcji stolarki ognioodpornej, okien, drzwi i fasad z PVC, aluminium i stali, został natomiast przeniesiony do DVG.

Czy zaczynanie pod szyldem nowej marki nie było zbyt ryzykowne?

Wprowadzenie nowej firmy na rynek zawsze wiąże się z ryzykiem. W naszym przypadku było o tyle łatwiej, że udało się naturalnie przenieść znakomitą większość klientów MORAD do DVG.

Co było kluczowe do wypracowania solidnej pozycji na rynku?

Czynnikiem, który zadecydował o tym, że nasza sytuacja na rynku jest stabilna, a firma dynamicznie się rozwija,  jest kadra ambitnych i doświadczonych ludzi, którzy identyfikują się z firmą i mają świadomość, że to dzięki ich ogromnemu wkładowi można osiągnąć sukces. DVG posiada także ultranowoczesny, zautomatyzowany park maszynowy, który gwarantuje, że każde drzwi, okno czy fasada, które wyjeżdżają z naszej fabryki, spełnią oczekiwania najbardziej wymagającego klienta.

Siłą DVG jest to, że możemy i mamy narzędzia do tego, aby wyprodukować stolarkę o dowolnym kształcie i rozmiarze. Naszą siłą są el. niestandardowe. To klient decyduje, czego chce. Kolejnym, ważnym aspektem jest dywersyfikacja produktów dostępnych w naszej firmie. DVG oferuje nie tylko okna, drzwi i fasady, ale również osłony przeciwsłoneczne, świetliki dachowe, kratki wentylacyjne, bramy, kabiny prysznicowe, a także obróbkę profili i detali aluminiowych i stalowych na naszych maszynach CNC.

A co jest waszym sztandarowym produktem?

DVG skupia się głównie na produkcji stolarki ognioodpornej, okien, drzwi i fasad z PVC, aluminium i stali. Czynnikiem, który nas wyróżnia na rynku, jest wysoka jakość naszych produktów. Nie oszczędzamy na materiałach, od początku działalności kojarzeni jesteśmy z wysoką jakością i taki mamy główny cel.

Nasze produkty są również unikalne – nie działamy na gotowych systemach konkurencji, tylko na systemach MORAD, które mimo swojego młodego wieku, są już sprawdzone i  znalazły już wielu zaufanych odbiorców.

Z jakich korzystacie dostawców?

Korzystamy ze sprawdzonych i znanych na rynku dostawców. Naturalnie, profile aluminiowe, lamele, osłony przeciwsłoneczne i okucia do szkła hartowanego dostarcza nam MORAD, a szkło dostarcza nam Press Glass i Effect Glass.

Poza tym możemy wyróżnić następujących dostawców: Sapa Building (profile i okucia do stolarki ppoż.), Geze (zamozamykacze), Jansen (profile do stolarki stalowej), Veka i Profine (profile do stolarki PVC), Stac i Secil (uszczelki), Cisa (zamki), Maco (okucia) oraz Renson (nawietrzaki).

Jak konstrukcyjnie różni się stolarka ppoż. od tej standardowej? 

Zarówno w przypadku stolarki ppoż., jak i naszego systemu AC-62, mamy do czynienia z kształtownikami aluminiowymi, wytłoczonymi z aluminium o tożsamym składzie. Stolarka ppoż. posiada w komorach profili aluminiowych dodatkowe wkłady zapewniające jej szczelność ogniową (E), izolacyjność ogniową (I), a także wykorzystuje innego typu wypełnienia: szyby ppoż. oraz wypełnienia pełne składające się z blachy aluminiowej (1,5 mm) lub stalowej (1,0 mm) oraz wewnętrznej – płyty GKF lub Promatect-H oraz wełny mineralnej. Dodatkowo wyposażona jest w taśmy pęczniejące oraz elementy stalowe zabezpieczające skrzydło drzwiowe przed rozszczelnieniem.

Ponadto, praktycznie każdy element zastosowany w stolarce ppoż. musi posiadać atest zezwalający do stosowania w stolarce ppoż. i dymoszczelnej lub być przebadany przez systemodawcę i wpisany do Aprobaty Technicznej.

Gdzie badacie swoje produkty?

Systemy, na których pracujemy, są badane głównie z Instytucie Techniki Budowlanej w Poznaniu i Warszawie, oraz przez CTO w Gdańsku.

Do kogo kierujecie swoją ofertę?

Oferta firmy DVG skierowana jest do wszystkich tych, którzy potrzebują wyposażyć swój dom, firmę czy kompleks sportowy lub mieszkaniowo-biurowy w stolarkę, która zagwarantuje spokój i bezobsługowość przez lata.

Jak oceniacie miniony rok?

Miniony rok był najlepszy w historii firmy.

A jakie macie plany na przyszłość?

Naszym priorytetem jest rozwój eksportu. Już teraz ponad 50% obrotów DVG to wynik współpracy z partnerami z zagranicy. Planujemy utworzenie nowych oddziałów zagranicznych w Szwecji, Danii i Szkocji. Aktualnie, poza Polską, DVG jest aktywne na rynku słowackim, litewskim i norweskim.

#

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


Prawidłowy montaż okien energooszczędnych

Prawidłowy montaż okien energooszczędnych

Dzięki energooszczędnym oknom można w znacznym stopniu...

Okna dwukolorowe – idealne rozwiązanie do kamienic i wspólnot mieszkaniowych

Okna dwukolorowe – idealne rozwiązanie do kamienic i wspólnot mieszkaniowych

W wielu budynkach istnieją zalecenia, co do doboru...

Awilux zawalczy o 100 milionów

Awilux zawalczy o 100 milionów

Leszczyński producent wzbogacił właśnie swój park...

Przygotuj dom na ocieplenie klimatu z OknoPlus

Przygotuj dom na ocieplenie klimatu z OknoPlus

Nawet jeśli tegoroczne lato nie rozpieszcza nas...» Więcej na subportalu okna