| Wyświetleń:24377

SONAROL okna z Jedwabnego

Zainteresowany? Poproś o ofertę!


Spółka SONAROL powstała w styczniu 1997 roku jako hurtownia, a następnie producent części do maszyn rolniczych. W krótkim czasie wykorzystano cały potencjał starej siedziby spółki, a ze względu na brak możliwości dalszego rozwoju (brak pomieszczeń, możliwości rozbudowy oraz zapewnienia odpowiednich warunków socjalnych dla coraz liczniejszej załogi), w roku 2000 powstała idea wykupu terenów od GS w Jedwabnem. Po zakupie ponad 4 ha gruntu pojawiły się nowe możliwości, dlatego też wspólnicy spółki SONAROL zdecydowali rozszerzyć działalności o produkcję stolarki okiennej z PCV i aluminium. Szybki rozwój tego działu pociągnął za sobą  inwestycje w postaci rozbudowy zakładu i zakupu nowoczesnych maszyn produkcyjnych. Niezależnie od rozwoju działu stolarki otworowej w 2003 roku spółka kupiła budynki i maszyny do produkcji płyt styropianowych, uzyskała niezbędne pozwolenia i uruchomiła produkcję w miejscowości Jeziorko -10 km od siedziby firmy. W 2005 roku spółka SONAROL została uhonorowana Gazelą Biznesu w kategorii najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw, zajmując czwarte miejsce w województwie Podlaskim.

SONAROL zajmuje ponad 7000m. kwadratowych powierzchni produkcyjnych i zajmuje  się przede wszystkim produkcją stolarki budowlanej z PCV i aluminium oraz styropianu, w mniejszym zakresie produkcją części do maszyn i urządzeń rolniczych.

Z uwagi na coraz wyższe wymagania stawiane przez klientów postanowiliśmy wprowadzić do oferty wyłącznie nowoczesne okna pięciokomorowe "THERMO EXCLUSIVE". Produkujemy je z profili systemu TRIUMPH, który jest tłoczony wyłącznie dla naszej firmy, okuć GU i szyb zespolonych za pomocą ciepłej ramki dystansowej firm Starglass i Uniglass. Najnowocześniejszy park maszynowy  składający się z dwóch centr tnących i pięciu linii zgrzewająco – czyszczących (czterogłowicowe zgrzewarki i oczyszczarki CNC) oraz wielu innych wysokowydajnych urządzeń pozwala nam produkować okna o najwyższej jakości i estetyce wykonania. To nie koniec automatyzacji procesów produkcji. Pod koniec stycznia 2009 zostaną zamontowane centra obróbcze profili, które pozwolą nam jeszcze dokładniejsze wykonanie okien. Na początku roku 2009 wdrażamy innowacyjne oprogramowanie napisane na nasze potrzeby, które w znaczącym stopniu usprawni zarządzanie flotą transportową, potencjałem produkcyjnym jak i ludzkim w naszej firmie, ale przede wszystkim będzie służyło podniesieniu jakości obsługi naszych klientów. Generalnie skupiliśmy się nabudowaniu marki w oparciu o jakość produktu i obsługi. Nie zmienia to faktu, że wraz z odpowiednią reklamą idącą w parze z powyższym można zrobić jeszcze więcej. Mamy tego świadomość i zamiar osiągnąć w najbliższym czasie” - podkreśla Stanisław Najda właściciel firmy.

SONAROL sprzedaje swoje okna między innymi do Belgii, Danii, Białorusi, na Litwę Łotwę i Słowację, ale przede wszystkim w Polsce. Sprzedaż jest realizowana poprzez sieć dilerów. Mimo kryzysu finansowego mijający rok spółka zakończyła zgodnie z założeniami - blisko 20% wzrostem sprzedaży. W chwili obecnej firma działa  mocno we wschodniej części kraju, ale w roku 2009 będzie rozszerzała swoją działalność o pozostałe regiony.  Sonarol ciągle się rozwija w każdej dziedzinie swojej działalności. Na dzień dzisiejszy zatrudnia blisko 200 osób, które produkują ok. 250 000 metrów sześciennych rocznie płyt styropianowych, ponad 10 000 okien PCV miesięcznie, setki drzwi aluminiowych, setki metrów kwadratowych fasad i ogrodów zimowych oraz wiele innych produktów.


red. Małgorzata Krukowska
Oknonet.pl


Reklama
#

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY