| Wyświetleń:1624

VIDOK na targach w Rzeszowie

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Jeden z największych producentów stolarki otworowej z PVC, drewna i aluminium – VIDOK z siedzibą w Rudnej Małej koło Rzeszowa zaprezentował swoją ofertę handlową na tegorocznych Targach Budownictwa, Wyposażenia Wnętrz i Ogrodów w Rzeszowie.  W jaki sposób tym razem firma starała się zwrócić uwagę zwiedzających – o to zapytaliśmy dyrektora ds. technicznych - Pana Tomasza Fąfarę.


Tegoroczna prezentacja targowa oferty produktów VIDOK odbyła się pod hasłem: PRAWDZIWE OKNA. Co to konkretnie oznacza? Czy mogą być również okna nieprawdziwe? W rzeczywistości okazuje się, że tak – są okna nieprawdziwe. W sprzedaży znajduje się wiele wyrobów okno-podobnych, wyglądem do złudzenia przypominających te „pawdziwe” – pożądane, tzn. szczelne, ciche, bezpieczne, trwałe, nie odkształcające się pod wpływem temperatury czy ciężaru, nie tracące koloru pod wpływem promieniowania UV. Okna, dzięki którym możemy znacznie ograniczyć wydatki związane z ogrzewaniem. Okna, których właściwości, tj. szczelność na wodę opadową, przepuszczalność powietrza, kolor, pozostaną niezmienne prze wiele lat. Od chwili zamontowania każde okno jest poddawane zmiennym warunkom atmosferycznym. W zimie nawet poniżej -20 stopni C, a latem powyżej +35 stopni C. Przy tak dużej różnicy temperatur konstrukcja okienna jest narażona na odkształcenia. Każda zmiana temperatury powoduje, że profil rozszerza się i kurczy. Przy oknach, zwłaszcza o ciemnych barwach, rozszerzalność ta dochodzi do kilku milimetrów na każdy mb. Okna zamontowane od strony południowej oraz południowo-zachodniej nagrzewają się w ciągu dnia do bardzo wysokich temperatur, mogących powodować nawet oparzenia II stopnia w przypadku dotknięcia nieosłonięta częścią ciała. Odpowiednio dobrane kształtowniki stalowe w oknach PVC o odpowiedniej grubości gwarantują sztywność konstrukcji, ale to nie wszystko. Bardzo ważne jest odpowiednio dobrane okucie, sposób ryglowania oraz odległość pomiędzy poszczególnymi zaczepami. Kolejnymi istotnymi elementami są uszczelki – typ i materiał, z jakich zostały wykonane oraz budowa profilu PVC – grubość ścianek zewnętrznych, jego skład chemiczny, który jest podobny dla wielu profili, lecz w każdym przypadku udział poszczególnych składników jest inny.

VIDOK od wielu lat współpracuje ze światowej sławy producentami komponentów do produkcji stolarki okiennej. Wiele lat doświadczeń, przeprowadzonych badań wyrobów w procesach certyfikacyjnych utwierdziło nas w przekonaniu, że nie można iść w kierunku ograniczania kosztów użytych do produkcji okna materiałów, poprzez zastosowanie komponentów niższej jakości (np. zmniejszenie ilości punktów ryglowania w systemie okuć, zmniejszenie grubości stali wzmacniającej konstrukcję, stosowanie profili o cieńszych ściankach oraz współekstrudowanych (zespolonych z profilem) uszczelek. Każda najdrobniejsza zmiana jakościowa komponentu powoduje znaczne pogorszenie parametrów technicznych całego okna.


Ostatnio coraz częściej spotyka się okna wykonane na bazie profili bezpośrednio zgrzanych z uszczelką w procesie produkcji. Niestety, użyte do tego procesu technologicznego uszczelki TPE wyglądem nie różnią się niczym od tradycyjnych uszczelek wykonanych z EPDM (gumy), za to są cieńsze, a ich masa jest kilkukrotnie mniejsza. Niewielka masa uszczelki nie jest w stanie utrzymać szczelności okna na wysokim poziomie, tym bardziej w powiązaniu z użytym wzmocnieniem o cieńszej grubości, cieńszym profilem oraz nieodpowiednio dobranym okuciem. Ponadto, w procesie zgrzewania uszczelek TPE w narożach następuje „przegrzanie” materiału, co zmienia jego elastyczność. Tak wykonane okno ma mniejszą wagę całkowitą, montuje się go łatwiej, ale niestety po roku, najwyżej kilku, odkształca się, traci szczelność, przecieka, następują przedmuchy powietrza. Poza tym, w systemach okiennych z uszczelką koekstrudowaną wymiana uszczelek jest bardzo trudna, a w niektórych przypadkach wręcz niemożliwa. Z takich powodów VIDOK pozostał przy sprawdzonej od lat technologii stosowania uszczelek EPDM, które charakteryzują się wysoką trwałością, odpornością na promieniowanie UV oraz elastycznością.

Firma VIDOK wciąż rozbudowuje swoją sieć dystrybucyjną oferując bardzo dogodne warunki współpracy handlowej.

– Jednym z elementów przyjętej przez nas strategii rozwoju firmy jest ciągła rozbudowa sieci dystrybucji odbiorców hurtowych, zarówno w kraju, jak i za granicą. W związku z tym, serdecznie zapraszam wszystkich przedsiębiorców chcących podjąć współpracę z producentem stolarki o ugruntowanej pozycji na rynku, do zapoznania się z naszą ofertą handlową. Czekamy na Państwa kontakt pod numerem tel. +48 17/ 859 17 59, mobile: 602 329 757 lub via e-mail: biuro@vidok.com. Jesteśmy przekonani, że wzajemna współpraca okaże się dla obu stron korzystna i satysfakcjonująca. Szczególnie cenimy sobie profesjonalne, oparte za zaufaniu podejście do partnerskiego biznesu, nastawione na długofalową współpracępowiedziała Joanna Domańska, specjalista ds. marketingu.red.Marcin Izydorczyk
oknonetReklama
#

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


20-lecie OKNONET: 20 najważniejszych wydarzeń dwóch dekad

20-lecie OKNONET: 20 najważniejszych wydarzeń dwóch dekad

Przyszedł mi do głowy pomysł jednocześnie...

OKNOPLAST z nagrodą TopBuilder dla proekologicznego okna PRISMATIC

OKNOPLAST z nagrodą TopBuilder dla proekologicznego okna PRISMATIC

Okno PRISMATIC od OKNOPLAST zostało docenione w...

GRUPA SOLO sukcesywnie realizuje strategię ekspansji marki

GRUPA SOLO sukcesywnie realizuje strategię ekspansji marki

Od początku tego roku, zgodnie z założeniami...

Buduj i kupuj bezpiecznie z MS więcej niż OKNA

Buduj i kupuj bezpiecznie z MS więcej niż OKNA

Bezpieczeństwo to w dobie epidemii wartość...

Drutex wspiera szpitale

Drutex wspiera szpitale

Specjalistyczny sprzęt i wyposażenie, których zakup...» Więcej na subportalu okna