| Wyświetleń:1388

Palarczyk – ekskluzywne okna i drzwi

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Palarczyk - ekskluzywne okna i drzwi

fot. Palarczyk | Palarczyk - ekskluzywne okna i drzwi

Palarczyk to firma rodzinna działająca głównie na Śląsku. O działalności firmy opowiedział nam Pan Michał Palarczyk.

Proszę opowiedzieć o historii firmy, o swoim doświadczeniu w branży.


Firma Palarczyk jest firmą rodzinną, której początek sięga roku 1949. W tym właśnie czasie Alojzy Palarczyk, ojciec obecnego właściciela, otworzył warsztat stolarski. Rozpoczęto produkcję mebli. W 1973 roku firmę przejął syn Franciszek, który to wybudował halę produkcyjną i sukcesywnie poszerzał wachlarz maszyn i urządzeń, tworząc z małego warsztatu zakład stolarski. Od 1992 roku oferta została poszerzona o okna i drzwi zewnętrzne, które są głównym kierunkiem produkcji. Mając jednak długoletnie doświadczenie w produkcji mebli, firma nie zaprzestała ich produkcji na indywidualne zamówienie klienta.
 
Jaką mają Państwo ofertę? Do kogo jest skierowana? Na jakim obszarze działa firma?

Głowna oferta naszej firmy to okna i drzwi wewnętrzne/zewnętrzne. Oferta skierowana jest do klienta, który ceni sobie elastyczność rozwiązań, indywidualizm wymiarowy i wzorniczy. Firma działa głównie na terenie śląska, chociaż nie jest dla nas problemem żadna odległość, dlatego też wyroby naszej firmy można spotkać na terenie całej Polski oraz za granicą (Francja, Niemcy, Holandia, Anglia).
 
Czym wyróżniają się Państwa produkty spośród innych tego typu? Co wyróżnia firmę?

Poprzez wieloletnią współpracę z architektami i projektantami przy realizacjach indywidualnych projektów nabyliśmy niezbędnego doświadczenia. Nawiązaliśmy też dużo kontaktów, które przerodziły się w stałą współpracę na poziomie projektant-wykonawca. Wykorzystując ten fakt stworzyliśmy kolekcje drzwi. Ciągle pracujemy nad kolejnymi. Mamy też zamiar niebawem wprowadzić kolekcje wyszukanych mebli.
 
Państwa firma dostała dotacje unijne. Proszę opowiedzieć jak zostały one wykorzystane.

Pierwszą dotację unijną otrzymaliśmy na zakup centrum obróbczego CNC do drewna. Tutaj wybór padł na Artis X firmy Reichenbacher. Argumentami za zakupem tego modelu maszyny były: możliwość obróbki szerokich elementów (niektóre okna pasywne na dzień dzisiejszy mają już profile ponad 100 mm, większa możliwość obróbki 3D), oraz praca w 5-ciu osiach (swoboda projektowania nowych wyrobów, brak konieczności stosowania drogich agregatów).

Drugą dotację wykorzystaliśmy na stworzenie systemu B2B (Busines to Busines). Projekt miał na celu połączenie wszystkich etapów tworzenia produktu – od zamówienia, poprzez programy na obrabiarki numeryczne. Projekt został zakończony z powodzeniem. Efektem końcowym jest możliwość wyceny produktu z głęboką indywidualizacją w czasie rzeczywistym (cena i widok produktu generuje się w zależności od wyboru wariantów, dodatków). Dalszymi etapami jest sporządzenie zamówienia, tworzenie rysunków wykonawczych, parametrycznego eksportu programów CNC, powiązania sytemu z systemem księgowości.
 
W jaki sposób docierają Państwo do klientów?

Dotychczas firma nasza nie inwestowała w reklamę. Główną reklamą i sposobem pozyskania nowych klientów było polecenie naszej firmy ze strony "zadowolonego klienta". W tym momencie, ze względu na poczynione inwestycje, stworzenie systemu B2B oraz przemyślanych kolekcji produktów, zamierzamy stworzyć sieć sprzedaży. Wszystkich zainteresowanych współpracą z naszą firmą serdecznie zapraszamy do rozmów!
 
Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia.


Reklama
#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!