POLBUD STOLARKA rośnie w siłę – modernizacja wydziału PVC i alu.

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Firma POLBUD S.A. istnieje na polskim rynku już 60 lat. Świadczy usługi w zakresie generalnego wykonawstwa inwestycji budowlanych w segmencie użyteczności publicznej, mieszkaniowym, sportowym, biurowym oraz służby zdrowia. Spółka dysponuje zapleczem kapitałowym i technicznym, umożliwiającym realizację skomplikowanych obiektów technicznych, biurowych i socjalnych.

Do grupy POLBUD S.A. należy również POLBUD STOLARKA. Zakład produkcyjny istnieje ponad 15 lat. Wieloletnie doświadczenie w branży stolarki poparte jest licznymi realizacjami prestiżowych projektów budowlanych. – W ubiegłym roku zdobyliśmy medal europejski za swoje fasady szklane słupowo-ryglowe z aluminium. Nasz zakład w grupie POLBUD posiada swoje logo. Posiadamy również swoją stronę internetową – mówi Pani Agnieszka Puc, Dyrektor Zakładu Produkcyjnego.

Na początku 2010 roku Zarząd z poparciem Rady Nadzorczej podjął decyzję o rozbudowie i modernizacji wydziału PVC i aluminium. W marcu został złożony wniosek, a w czerwcu zaś projekt o dofinansowanie przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013 pn. „Wdrożenie  innowacyjnych technologii w produkcji konstrukcji z aluminium i stolarki PCV” został pozytywnie oceniony.

Realizację projektu rozpoczęliśmy po podpisaniu umowy we wrześniu ubiegłego roku. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 3 660 000 zł. Dzięki tym środkom dwa wydziały zyskały nowe maszyny dostarczone prze firmy Elumatec i Murat z najnowocześniejszą i opatentowaną technologią. Oprogramowanie do sterowania tymi maszynami dostarczone zostało przez firmę Orgadata. Mały fragment możliwości tego sprzętu mogliśmy obejrzeć podczas prezentacji w poszczególnych halach. Po prezentacji uczestnicy spotkania złożyli pamiątkowe podpisy na szybie pokazowego okna PVC i drzwi aluminiowych. Po remoncie zyskaliśmy dodatkową powierzchnię produkcyjną, która powiększyła się trzykrotnie. Obecnie cały zakład produkcyjny zatrudnia 79 osób w trzech wydziałach – dodaje Pani Agnieszka.


Po prezentacji odbyła się część nieoficjalna w formie majówki. Odważni i ciekawi wrażeń uczestniczyli w zawodach z nagrodami. To ważne wydarzenie w życiu podlaskiego przedsiębiorstwa zostało uwiecznione na zdjęciach, do których odsyłamy.

Zarząd POLBUD S.A.:

Prezes Zarządu – Robert Andrzej Micał
Wiceprezes – Grażyna Tarasiuk
Wiceprezes – Przemysław Motkowski

Dyrektor Zakładu Produkcyjnego – Agnieszka Puc
Kierownik Wydziału PCV – Tomasz Tarazewicz
Kierownik Wydziału ALU – Piotr PucReklama
#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Marka DAKO na paryskich targach BATIMAT już po raz szósty

Marka DAKO na paryskich targach BATIMAT już po raz szósty

BATIMAT to prestiżowe wydarzenie, organizowane...

Jak Grupa OKNOPLAST obniżyła rotację pracowników? Studium przypadku

Jak Grupa OKNOPLAST obniżyła rotację pracowników? Studium przypadku

Jak w czasach coraz intensywniejszej rywalizacji o wysoko...

W sercu domu – dobieramy okno do kuchni

W sercu domu – dobieramy okno do kuchni

Projektując kuchnię, powinniśmy pomyśleć nie tylko o...

Nowości i francuskie tradycje na stoisku HENSFORT podczas BATIMAT 2019

Nowości i francuskie tradycje na stoisku HENSFORT podczas BATIMAT 2019

Jedną z najbardziej istotnych nowości prezentowanych na...

Produkty FAKRO sterowane przez sieć WiFi na targach BATIMAT w Paryżu

Produkty FAKRO sterowane przez sieć WiFi na targach BATIMAT w Paryżu

W dniach 04-08.11.2019 we Francji odbyło się jedno z...» Więcej na subportalu okna