| Wyświetleń:3284

Patio: Klient ponad wszystko

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Mirosław Antosiak – właściel

fot. patio

Mirosław Antosiak – właściel


Siedziba firmy

fot. patio

Siedziba firmy

Siedziba firmy

fot. patio

Siedziba firmy

Stoisko firma Patio – Targi Murator

fot. patio

Stoisko firma Patio – Targi Murator

Realizacja firmy Patio

fot. patio

Realizacja firmy Patio

Patio to przede wszystkim wieloletnie doświadczenie w obsłudze klienta indywidualnego oraz "specjalne" jego traktowanie. Rozmawialiśmy z właścicielem firmy, Panem Mirosławem Antosiakiem, który zdradził nam szczegóły działalności oraz swoje prognozy tyczące się rynku stolarki w Polsce.

Jak powstała firma Patio? Jak przedstawia się jej i Pana historia?


Firma "PATIO" powstała z przekształcenia spółki Fasada, której byłem założycielem i wiodącym udziałowcem. Działamy na warszawskim rynku stolarki otworowej już ponad dziewięć lat. Moje doświadczenie w branży sięga polowy lat dziewięćdziesiątych, kiedy to zostałem zatrudniony w firmie "Urzędowski" jako Regionalny Przedstawiciel Handlowy, po dwóch latach awansowałem na stanowisko Dyrektora Handlowego. Stworzyłem silną i lojalną wobec producenta sieć sprzedaży, opierając się głównie na Salonach Firmowych. Zdobyte doświadczenie postanowiłem wykorzystać w praktyce, w swoim miejscu zamieszkania, prowadząc Salon Sprzedaży w Warszawie-Wesołej, z wymiernymi efektami – przez ostatnie osiem lat moja firma zawsze plasowała się w pierwszej piątce największych odbiorców Urzedowskiego w Polsce.

Zajmujecie się sprzedażą i montażem stolarki, tak? Co wyróżnia Państwa firmę na tle konkurencji?

Trudno mówić o sprzedaży i montażu stolarki jako o dwóch niezależnych zagadnieniach. Obecnie klient oczekuje obsługi kompleksowej na każdym etapie realizacji zlecenia. W mojej firmie każdy handlowiec jest nie tylko sprzedawcą i doradcą, ale również pełni rolę opiekuna klienta na każdym etapie realizacji kontraktu. Poczynając od analizy potrzeb klienta, przez odpowiedni wybór i prezentację produktu, spotkanie na budowie, pomiar otworów, nadzór montażu, kończąc na rozmowie podsumowującej realizację zlecenia. Niedoceniany jest często kontakt z kierownikiem budowy inwestora, a z doświadczenia wiem, że bliska współpraca zawsze owocuje samymi pozytywami, eliminując niedomówienia i pomyłki. Jeżeli chodzi o ekipy montażowe, to zawsze potwierdza się sprawdzona zasada, oprócz oczywistego, wieloletniego doświadczenia wykonawców (systemów PVC, aluminium i drewna) niezbędne jest systematyczne szkolenie produktowe, omawiające w sposób praktyczny nowe technologie montażu stolarki. Produkty ewoluują, a wiedza i umiejętności niektórych "mistrzów montażu" sprzed lat, niestety, pozostają daleko w tyle. W mojej firmie ekipy montażowe regularnie odbywają szkolenia, zdobywając niezbędne autoryzacje. Z drugiej strony producenci, z którymi współpracuję, to uznani gracze, którzy doskonale czują potrzeby rynku i takie szkolenia organizują co kilka miesięcy.

Czy oferujecie jakieś specjalne oferty dla klientów? Na jakich klientach się skupiacie?

Nasz docelowy klient to inwestor indywidualny, budujący dom jednorodzinny na obrzeżach Warszawy. Oczywiście podejmujemy się też realizacji dużych zleceń. Do najbardziej prestiżowych zaliczyłbym wymianę stolarki okiennej i drzwiowej w Nuncjaturze Apostolskiej przy AL. Szucha w Warszawie, montaż stolarki w siedzibie firmy DLH Drewno przy Trasie Toruńskiej czy na osiedlu "Kuropatwy" w Józefosławiu. Każdy klient może liczyć u nas na specjalną ofertę, "skrojoną" odpowiednio do jego potrzeb. W zależności od pory roku przeprowadzamy szereg akcji promocyjnych – często wspólnie z producentami – poczynając od montażu za symboliczną złotówkę, przez oferowanie pakietu szybowego U=0,5 bez dopłaty, czy udzielanie rabatów za pełną płatność. Szczegóły aktualnych promocji w firmie "Patio" każdy zainteresowany łatwo odnajdzie zaglądając na naszą stronę www.markoweoknawarszawa.pl

Produkty jakich Marek można znaleźć w Państwa ofercie?

Doszedłem do wniosku, że najlepszą metodą dotarcia do wyznaczonej grupy docelowej klientów będzie stworzenie różnorodnej oferty produktowej. Podstawowym jej założeniem jest oferowanie produktu wysokiej jakości, w różnych przedziałach cenowych, renomowanych producentów, mających ugruntowaną pozycję na rynku i będących liderem, bądź aspirujących do takiej pozycji, w oferowanym przez siebie asortymencie. Tak więc dla klientów zainteresowanych oknami i drzwiami PVC lub aluminium mamy bogatą ofertę niezawodnych profili firmy "MS więcej niż OKNA", gdyż aktualna pozycja tej firmy i jakość wyrobów to ścisła czołówka europejska. Amatorom stolarki drewnianej oferujemy produkty firmy "Urzędowski", "MS Drewno" oraz "Stolbudu Włoszczowa". Uzupełnieniem naszej oferty są bramy garażowe "Wiśniowski" oraz drzwi zewnętrzne "Agmar". Jak Pan zauważył, moimi partnerami są wyłącznie polscy dostawcy, oferujący oprócz doskonałych produktów bardzo dobre warunki obsługi pogwarancyjnej oraz bogaty program szkoleń produktowych i handlowych.

Jak ocenia Pan obecną sytuację na rynku, zwłaszcza w Państwa regionie?

No cóż, czasy dla budowlanki są nie najlepsze, a pogłębiająca się recesja może doprowadzić do wielu przetasowań w branży. Wygrają i pozostaną na rynku firmy, w których zarządzający będą w elastyczny sposób reagować i zabezpieczać swoje przedsiębiorstwa na gorsze czasy. Dotyczy to zarówno producentów, jak i firm handlowych. Ale sytuacja ta nie będzie trwała wiecznie. Uważam, że już w pierwszej połowie 2013 roku powinny pojawić się pierwsze oznaki ożywienia. Firmy, które obecny kryzys dodatkowo wzmocni, przez kolejne 5-6 lat będą odgrywały dominującą rolę na rynku stolarki okiennej w Polsce.

 
Dziękuję za rozmowę i życzę sukcesów!Reklama
#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!