Nowa hala Filplast uroczyście otwarta

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

We wrześniu Filplast otworzył nową halę produkcyjną. W uroczystości wzięli udział pracownicy, współpracownicy, władze miasta, duchowni oraz poseł Jacłowiecka. Nowy hala, położona przy ul. 3 Maja w Głogówku, jest jedną z najnowocześniejszych i największych hal produkcyjnych w regionie.

Inwestycja budowy nowego zakładu produkcyjnego Filplast składała się z dwóch etapów:

 • Badania i rozwój nowego produktu, którym są drzwi wejściowe
 • Budowa hali wraz z infrastrukturą do produkcji nowych wyrobów

Etap badawczy został rozpoczęty w październiku 2010 roku. Wynikiem badań przy porozumieniu z Politechniką Opolską i Notyfikowanymi jednostkami badawczymi było opracowanie nowych wzorów drzwi i opatentowanie technologii produkcji. Zaprojektowane wzory przemysłowe zostały również zastrzeżone w UE.

Etap inwestycyjny rozpoczął się wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę w maju 2012 roku. Obiekt oddano do użytku w maju 2013 roku. W ciągu 12 miesięcy udało się:

 • wybudować hale produkcyjną wraz z częścią biurowo-socjalną o łącznej powierzchni użytkowej 4 663 m²

 • zagospodarować teren w postaci parkingów, placów manewrowych i załadunkowych oraz rampy wyładowczej o łącznej powierzchni ponad 20 000 m²

 • zakupić nowoczesną, w pełni zautomatyzowaną linię technologiczną, zwiększając tym samym wydajność produkcyjną o ponad 30%

 • wdrożyć oprogramowanie zarządzające procesem produkcyjnym, co pozwoliło zastąpić drukowaną na papierze dokumentację produkcyjną.

 • uruchomić nowoczesną lakiernie wraz z suszarnią

 • zainstalować magazyn wysokiego składowania dla 300.000 mb profili PVC

Obiekt jest obecnie jednym z najnowocześniejszych i największych zakładów produkcyjnych w regionie. Dbający o ergonomie pracy oraz środowisko naturalne zainstalowano w nim m.in.:

 • oświetlenia LED
 • kolektory słoneczne
 • separatory substancji ropopochodnych z placów manewrowych
 • maszyny minimalizujące ilość odpadów z procesu produkcyjnego

Zachodnioeuropejski poziom produkcji i utrzymania jakości jak i bogata różnorodność produktów pozwala na wytwarzanie drzwi i okien spełniających oczekiwania każdego klienta. Wysoki stopień automatyzacji poprzez swobodne programowanie poszczególnych operacji pozwala dostosowywać proces produkcji do wymagań klientów z różnych rynków, które to z roku na rok stawiają nowe wymagania.  Pozwoli to jeszcze bardziej zdywersyfikować rynki zagraniczne i być konkurencyjnym nie tylko w Europie, ale i na świecie – tłumaczą przedstawiciele Filplast. 

Cała inwestycja została zrealizowana dzięki dofinansowaniu Unii Europejskiej w ramach programu Innowacyjna gospodarka. Wartość inwestycji to ponad 16 mln zł. Nowa hala produkcyjna została tak zaprojektowana, aby można było ją w przyszłości rozbudować i powiększyć powierzchnie produkcyjną pod następne linie produkcyjne.Reklama

#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Ryta&Syn – rodzinny biznes ze stolarką okienną w tle

Ryta&Syn – rodzinny biznes ze stolarką okienną w tle

Od 1995 roku firma RYTA&SYN zajmuje się sprzedażą i...

FAKRO otwiera rok z partnerską Politechniką Krakowską

FAKRO otwiera rok z partnerską Politechniką Krakowską

Małgorzata Respekta-Paszkiewicz, specjalista ds....

Zarząd Główny i Rada Prezesów SARP w FAKRO

Zarząd Główny i Rada Prezesów SARP w FAKRO

Zarząd Główny i Rada Prezesów Stowarzyszenia...

Kameleon – skuteczny duet w branży stolarki otworowej

Kameleon – skuteczny duet w branży stolarki otworowej

Spółka Kameleon została założona w 2013 roku. Jej...» Więcej na subportalu okna