EDLER – sprzedaż stolarki budowana konsekwentnie i z rozwagą

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

EDLER od wielu lat zajmuje się sprzedażą i montażem stolarki otworowej. Systematyczny rozwój pozwolił firmie na uruchomienie własnej produkcji moskitier ramkowych do okien i drzwi, w które zaopatruje odbiorców detalicznych i hurtowych. Rozmawiamy z Dariuszem Bidasem, właścicielem EDLER. 

Panie Dariuszu, jak powstał pomysł na firmę?

Od zawsze była w nas, w mojej żonie Edycie i mnie, chęć zrobienia czegoś więcej niż tylko odbębnienie 8 godzin w fabryce. Pierwszą firmę założyłem już na 3-cim roku studiów, potem jednak – w związku ze zmianą miejsca zamieszkania – musiałem poszukać czegoś innego. Zainteresowała mnie bardzo dynamicznie w owych czasach rozwijająca się branża okienna (był to rok 1998) i tak zaczęła się nasza przygoda z oknami i stolarką. 

Jak wyglądały początki w 1998 roku?

Początki rzadko kiedy są łatwe. Wynieśliśmy jednak trochę doświadczenia z poprzedniej firmy. Sami prowadziliśmy księgowość, sami remontowaliśmy nasz pierwszy lokal handlowy. Pamiętam pierwsze większe kontrakty: aby nie zawalić terminów, pracowaliśmy nieraz całą dobę albo i półtorej doby, ale oczekiwania klienta zawsze były na pierwszym miejscu. Myślę, że teraz jest jednak o wiele trudniej cokolwiek zacząć – przy tym nasyceniu rynku towarem trzeba angażować o wiele większe środki, aby rozpropagować swój produkt. 

Jakie wasze cechy powodują, że Wam się udało?

Oboje nas cechuje rzetelność i uczciwość. Klienta stawiamy zawsze na pierwszym miejscu. Wolimy „jeść małą łyżeczką". Powoduje to na pewno wolniejszy, ale stabilniejszy rozwój firmy. Wielu z przedsiębiorców , którzy zaczynali razem z nami, zaszło o wiele dalej, ale czy są przez to szczęśliwsi? Każdy ma swoje cechy osobowości, które predysponują go do pewnych zawodów, my chyba jesteśmy bardziej rzemieślnikami niż biznesmenami.

Jakie produkty są głównymi w ofercie i co je wyróżnia?

Aktualnie najbardziej skupiamy się na sprzedaży szeroko pojętej stolarki otworowej: okien, drzwi, bram oraz elementów im towarzyszących, bez których nie da się mieć kompleksowej oferty. Coraz większą pozycję w naszym obrocie stanowią usługi związane z budownictwem. Produkty staramy się dobierać w ten sposób, aby cechował je jak najlepszy stosunek jakości do ceny. Nigdy nie oferowaliśmy i nie będziemy oferować swoim klientom towarów tzw. budżetowych, które z jakością nie mają nic wspólnego, a jedyne co je wyróżnia to niska cena. Hołdujemy zasadzie, że kto tanio płaci, ten dwa razy płaci, ale z drugiej strony nie chcemy też, aby nasz klient przepłacał.


Reklama

Z jakich korzystacie dostawców?

Staramy się często nie zmieniać dostawców, stąd w naszej ofercie jest sporo towarów od firm, z którymi współpracujemy od wielu lat, a z niektórymi od początku istnienia firmy. Z pełną oferta można zapoznać się na naszej stronie internetowej : www.edlersandomierz.pl

Do kogo skierowana jest oferta?

Nasza oferta skierowana jest do wszystkich tych, którzy chcą być obsłużeni rzetelnie i uczciwie. Staramy się zdjąć z głowy swoim klientom jak najwięcej problemów związanych z zamówioną u nas usługą, stąd nieraz drobiazgowe z naszej strony podejście do tematu. Jednak klient nie zawsze orientuje się w zawiłej problematyce stolarki i często pomagamy mu uniknąć wielu błędów. 

Jak oceniacie miniony rok?

Miniony rok był niezły, co w zestawieniu z mocno wyhamowującą branżą stolarki należy uznać za dobry wynik.

Jakie macie plany na przyszłość?

Chcemy nadal umacniać swoją pozycję w branży poprzez dostosowywanie oferty do dynamicznie zmieniającego się rynku. Skupiamy się coraz mocniej  na ofercie wyrobów energooszczędnych i ich prawidłowym montażu. Uważam, że naszym zadaniem, jako właścicieli firmy, jest dopilnowanie, aby cały proces obsługi klienta przebiegał z jak największą dbałością o jakość usługi.

#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Jak Grupa OKNOPLAST obniżyła rotację pracowników? Studium przypadku

Jak Grupa OKNOPLAST obniżyła rotację pracowników? Studium przypadku

Jak w czasach coraz intensywniejszej rywalizacji o wysoko...

W sercu domu – dobieramy okno do kuchni

W sercu domu – dobieramy okno do kuchni

Projektując kuchnię, powinniśmy pomyśleć nie tylko o...

Nowości i francuskie tradycje na stoisku HENSFORT podczas BATIMAT 2019

Nowości i francuskie tradycje na stoisku HENSFORT podczas BATIMAT 2019

Jedną z najbardziej istotnych nowości prezentowanych na...

Produkty FAKRO sterowane przez sieć WiFi na targach BATIMAT w Paryżu

Produkty FAKRO sterowane przez sieć WiFi na targach BATIMAT w Paryżu

W dniach 04-08.11.2019 we Francji odbyło się jedno z...

DRUTEX zaprezentował ofertę na targach Batimat 2019

DRUTEX zaprezentował ofertę na targach Batimat 2019

DRUTEX już po raz 8 przedstawił swoją ofertę na...» Więcej na subportalu okna