| Wyświetleń:639

eco-lux, czyli jak mała firma może sprostać dużym wyzwaniom

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Julian Kramarz, współwłaściciel eco-lux

fot. eco-lux

Julian Kramarz, współwłaściciel eco-lux


Realizacja eco-lux

fot. eco-lux

Realizacja eco-lux

Realizacja eco-lux

fot. eco-lux

Realizacja eco-lux

Realizacja eco-lux

fot. eco-lux

Realizacja eco-lux

Realizacja eco-lux

fot. eco-lux

Realizacja eco-lux

Spółka eco-lux zajmuje się sprzedażą oraz świadczeniem usług w pełnym zakresie stolarki otworowej. Przedsiębiorstwo chce, aby oferowane przez nich produkty spełniały wszystkie oczekiwania klientów. Co robi, żeby tym oczekiwaniom sprostać? Zapytajmy Juliana Kramarza, współwłaściciela spółki eco-lux. 

Panie Julianie, zacznijmy od tego, jak powstała spółka eco-lux?

Była to wspólna decyzja mojego wspólnika i mnie, wynikająca ze zmęczenia pracą dla kogoś innego. Ja jako handlowiec, a mój wspólnik jako montażysta, pracowaliśmy w firmie o podobnym profilu działalności, więc postanowiliśmy otworzyć własną działalność i zająć się sprzedażą i montażem stolarki otworowej. 

Opłaciło się spróbować pracy „na swoim”?

Początki były trudne, bo nie dysponowaliśmy własnymi środkami finansowymi, a biuro, które mieliśmy na ul. Gryfińskiej w Dąbiu, wymagało kompleksowego remontu. Mimo to znajomi i ludzie z branży o nas pamiętali, więc zleceń nie brakowało. Udało nam się także szybko nawiązać współpracę z kluczowymi dostawcami, co też bardzo ułatwiło nam start. Trudno powiedzieć, czy nam się to opłaciło. Stale się rozwijamy i staramy dostosowywać do potrzeb rynku. Na pewno w tym, że w ogóle na tym rynku działamy, pomogły zaangażowanie, nacisk na jak najlepszy kontakt z klientem i profesjonalne wykonanie zlecenia. 

Duży nacisk kładziemy na profesjonalne i kompleksowe działanie. Zajmujemy się sprzedażą i montażem okien różnego rodzaju, choć specjalizujemy się w oknach skandynawskich – jako nieliczni oferujemy też okna PVC na ten rynek. Wykonujemy także dużo konstrukcji aluminiowych, a także montujemy osłony zewnętrzne i bramy. Każdy z naszych dostawców to producent oferujący stolarkę o wysokiej jakość, dlatego nie sprzedajemy w ogóle „tanich" towarów – umiemy jednak tak dostosować się do potrzeb klienta i tak skonfigurować ofertę, aby koszt inwestycji nie był dla niego zbyt wygórowany. 

A z jakimi producentami współpracujecie? 

AMBERLINE, KRISPOL, MALEC, BARTKOWIAK, WIKĘD, PROFIL, DRE, ASILO. W zasadzie to mamy produkty dla każdego typu odbiorcy. Montujemy stolarkę w nowo budowanych domach jednorodzinnych, ale obsługujemy także obiekty inwestycyjne oraz mieszkania. Nasza oferta jest tak skrojona, aby pasowała każdemu – nie ma u nas podziału na klienta lepszego  czy gorszego – staramy się, aby każdy, kto do nas trafi, był usatysfakcjonowany.


Reklama

A jakby Pan ocenił obecną sytuację na rynku?

Moim zdaniem na rynku panuje cały czas tendencja do spadku sprzedaży, i o tym mówi się głośno. Odbiorcy szukają coraz tańszych rozwiązań ze względu na coraz trudniejszą sytuację finansową, a to odbija się na nas, bo albo obniżamy marżę, albo tracimy danego klienta. Mam wrażenie, że z roku na rok jest coraz gorzej. Wystarczy ocenić to, co deweloperzy oferują w pakiecie podstawowym w swoich obiektach – co budowa, to niższy standard...

Jakie w związku z tym macie plany na przyszłość?

Nasze plany dotyczące oferty się nie zmieniają – nadal będziemy sprzedawać i montować stolarkę otworową. W ostatnim czasie pojawiło się natomiast dużo okazji do tego, aby dodatkowo oferować usługi budowlane, dlatego planujemy dodatkowo zatrudnić 4-osobową ekipę, która będzie się zajmowała tylko i wyłącznie obsługą inwestycji pod kątem szpachlowania, malowania i konstrukcji GK. 

To jest taki dodatkowy pomysł, który ma nam pomóc zwiększyć płynność firmy, bo wahania na rynku są tak duże, że przyda się coś stałego, nieuzależnionego od pory roku. Chcemy pozostać niedużą firmą obsługującą małe inwestycje i klientów indywidualnych. Planujemy się rozwijać pod kątem stolarki energooszczędnej, a stosowanie coraz cieplejszych rozwiązań uważamy za najważniejszy cel, bo rynek zdecydowanie tego od nas oczekuje.

#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Przygotuj dom na ocieplenie klimatu z OknoPlus

Przygotuj dom na ocieplenie klimatu z OknoPlus

Nawet jeśli tegoroczne lato nie rozpieszcza nas...

DRUTEX przenosi technologię laminowania na wyższy poziom

DRUTEX przenosi technologię laminowania na wyższy poziom

Jeden z największych producentów okien i drzwi w...

Case study FAKRO: stary młyn zyskał nowe, lepsze życie

Case study FAKRO: stary młyn zyskał nowe, lepsze życie

W miejscowości Dmosin Drugi dokonano transformacji...

Drutex S.A. sponsorem elitarnym Pucharu Europy w mini żużlu

Drutex S.A. sponsorem elitarnym Pucharu Europy w mini żużlu

DRUTEX S.A. został sponsorem elitarnym Pucharu Europy w...» Więcej na subportalu okna