| Wyświetleń:1071

Dobroplast: rola szkoleń w branży okien i drzwi

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Od tafli szkła przywiezionego do fabryki do oglądania przez nie pięknego widoku prowadzi bardzo długa droga: od projektu, poprzez wykonanie i dystrybucję. Aby wszystko zadziałało, wszyscy musimy się stale doskonalić i rozwijać... O roli szkoleń w branży stolarki otworowej opowiadają specjaliści z Fabryki Okien DOBROPLAST.

» Dla klienta liczy się jakość, cena i dobry kontakt ze sprzedawcą

Sprzedać okno i utrzymać się na rynku wcale nie jest łatwo. Duża konkurencja sprawia, że klienci stają się coraz bardziej wymagający. To dobrze. Wymusza to na producentach stałe podnoszenie jakości swoich produktów, a na sprzedawcach dopasowanie się do zmieniających się potrzeb. Korzystają na tym wszyscy. Branża budowlana w Polsce korzysta z tych samych rozwiązań, co inni producenci na świecie, a nasze wyroby w niczym nie ustępują produktom renomowanych, zachodnich firm. Często nawet to my zaczynamy wyznaczać nowe trendy, wskazywać kierunki rozwoju. Dlatego w tym procesie nie może zabraknąć szkoleń dla sprzedawców, którzy muszą być ekspertami i umieć odpowiedzieć na każdą potrzebę i pytanie klienta. 

» Okno, czyli szyba plus rama

Wcale nie tak łatwo jest dzisiaj wyprodukować okno. To skomplikowany proces technologiczny, którego produktem końcowym jest szyba zamontowana w ramie. Z pozoru okna niewiele się od siebie różnią. Ale to tylko pozory. Mogą być wykonane z różnych komponentów, ich przenikalność cieplna również może być różna. Poza tym ważne jest, gdzie będą wstawione. Inne okna są kupowane do mieszkań w blokach, inne do domów jednorodzinnych. Wszystko to oczywiście wpływa na ich cenę. Musimy wyjść z założenia, że klient nie musi się znać na materiałach budowlanych, ale my – producenci i sprzedawcy – musimy być ekspertami. Tylko wtedy wyjdzie on zadowolony ze sklepu, a nasz produkt będzie służył przez wiele lat i spełni jego wymagania. 

» Szkolenia, czyli droga do sukcesu

Drogą do sukcesu są szkolenia. Organizujemy je regularnie dla wielu współpracujących z nami dystrybutorów. W zależności od potrzeb proponujemy dwa rodzaje szkoleń: techniki sprzedaży i wiedza o produktach. Oba są ważne, ale z zupełnie innych powodów. Pierwsze oczywiście pomaga w sprzedaży, zwiększeniu liczby klientów, większej rozpoznawalności na lokalnym rynku, co oczywiście przekłada się na większy zysk dla dystrybutora. Drugie, równie ważne, jest związane z wiedzą o produktach, sposobie wytwarzania okien, ich cechach, odróżnieniu od konkurencji, a wreszcie o zaspokojeniu potrzeb klienta, który przychodzi tak naprawdę nie po szybę z ramą, ale po konkretny produkt, który odpowiada na jego potrzeby. 

» Bezpłatne, u klienta

Opracowaliśmy optymalny system, który pozwala nam szkolić w sposób ciągły pracowników naszej firmy oraz naszych partnerów handlowych. Szkolenia są przeprowadzane przez naszych trenerów wewnętrznych oraz trenerów z firmy UMRK. Mają oni duże doświadczenie i jednocześnie są na bieżąco z całym cyklem produkcyjnym i nowościami związanymi z wprowadzaniem nowych rozwiązań w zakresie naszych produktów. Szkolenia odbywają się w formie wykładów lub szkoleń w biurach/punktach sprzedaży. Bardzo często w czasie szkoleń trenerzy sami uczestniczą w rozmowach z klientami. A po szkoleniu można do nich zawsze zadzwonić, jeśli są jakieś pytania dotyczące procesu sprzedaży lub produktu. Oczywiście wszystkie szkolenia są bezpłatne dla dystrybutorów

» Przewaga nad konkurencją

Paradoksalnie cieszymy się, że mamy konkurencję. Nic bowiem tak nie wymusza rozwoju, jak ciągłe doskonalenie produktów. Wiemy, że nasze produkty muszą spełniać najwyższe normy, a jednocześnie odpowiadać na potrzeby klientów. To też jedna z korzyści, jaką odnosimy przez wprowadzenie systemu szkoleń. Mamy od razu informacje o tym, czego oczekują klienci, jak zmieniają się ich preferencje. To z kolei sprawia, że nasze firma jest jednym z liderów na rynku, a nasze okna są uważane za dobre jakościowo. 
#

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


Rezydencja Baboolal – amerykański sen w Chapel Hill

Rezydencja Baboolal – amerykański sen w Chapel Hill

Projekt amerykańskiej rezydencji zakładał stworzenie...

Premiera Systemów Neo – przegrody biurowe od ALUFIRE

Premiera Systemów Neo – przegrody biurowe od ALUFIRE

Produkty Neo Systems doskonale wpisują się w...

Ukryte zawiasy w nowej odsłonie – promocja Plastixal

Ukryte zawiasy w nowej odsłonie – promocja Plastixal

Plastixa informuje, że od 6.04.2021 r. trwa promocja na...

Pionowe okna FAKRO – dlaczego warto mieć je w swoim domu?

Pionowe okna FAKRO – dlaczego warto mieć je w swoim domu?

Duże przeszklenia dają nam możliwość kontaktu z...» Więcej na subportalu okna