Okna kobiecym okiem

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Okna kobiecym okiem

fot. OknoPlus

Okna kobiecym okiem


Okna kobiecym okiem

fot. OknoPlus

Okna kobiecym okiem

Okna kobiecym okiem

fot. OknoPlus

Okna kobiecym okiem

Okna kobiecym okiem

fot. OknoPlus

Okna kobiecym okiem

Okna kobiecym okiem

fot. OknoPlus

Okna kobiecym okiem

Kiedy dokonujemy wyboru okien do głosu dochodzi „męska” strona naszej osobowości – zwracamy uwagę na ich funkcjonalność, jakość i parametry techniczne. Ale ponieważ to wybór na najbliższe dwadzieścia lat, warto posłuchać też szeptów „kobiecego pierwiastka". Dlaczego najlepszych wyborów okien dokonują pary? Bo ich wybór to połączenie kwestii praktycznych i estetyki.


Czy funkcjonalność i styl mogą iść w parze?


Oczywiście nie chodzi o to, by wybrany model okien pasował do torebki. Okna są ważnym elementem budynku: wpływają na bilans energetyczny domu, poziom nasłonecznienia oraz bezpieczeństwo. Chronią przed chłodem, wiatrem, a we współczesnej architekturze stają się pełnoprawnym elementem ozdobnym fasady, często decydując o charakterze całości. Zrozumiałe jest zatem, że podczas ich zakupu w głównej mierze koncentrujemy się na walorach praktycznych. Jednak kiedy już znajdziemy okna o doskonałych właściwościach użytkowych i parametrach technicznych, czas skupić się na ich wyglądzie. 

Decydującą rolę w określeniu ostatecznego wyglądu idealnych okien zazwyczaj mają kobiety – ich poczucie estetyki, zdolność rozróżnienia subtelności odcieni kolorystycznych, dbałość o najdrobniejszy szczegół w połączeniu z praktycznością rozwiązań stają się na tym etapie nieocenione. Co jest istotne, gdy patrzy się na okna „kobiecym okiem”?

Kolor


Okna w uniwersalnym białym kolorze są zawsze w modzie. To wybór ponadczasowy – niezmiennie elegancki, a przy tym stonowany, dzięki czemu białe ramy pasują do budynków o różnym stylu oraz barwie elewacji. Jeżeli cenimy bezpieczne, sprawdzone rozwiązania, będą one z pewnością trafionym zakupem.

Z myślą o miłośnikach odważnym konceptów projektowych, stworzono okna w nieoczywistych dla nich kolorach. Listę otwierają szarości, antracyt i czerń. Podkreślą one minimalistyczny, a zarazem elegancki wygląd budynku. Możemy pójść jeszcze dalej, stawiając na ramy w wyrazistych barwach, m.in. w czerwieni, która nada elewacji niepowtarzalny wyraz. Nie zapominajmy również o szerokiej gamie oklein drewnopodobnych.

Wybór nie jest łatwy, prawda? Dla niezdecydowanych oraz ceniących nietuzinkowe rozwiązania zaprojektowano stolarkę dwukolorową. Jej wyróżnikiem są profile o różnej kolorystyce na zewnątrz i wewnątrz pomieszczenia. Tym samym łatwiej można dopasować je zarówno do elewacji, jak i wystroju wnętrz.

Kształt profilu


Każda kobieta wie, że na obraz całości stylizacji składają się wszystkie jej elementy. Nie inaczej jest w przypadku okien, gdzie o ich wyglądzie decyduje kilka zmiennych. Kolor ramy powinien bowiem współgrać z kształtem profilu, a te należy dobrać do bryły oraz stylu całego budynku. Do wyboru mamy profile wąskie i szerokie, proste i zaokrąglone.

Wąski, subtelny profil to więcej światła w pomieszczeniu – ale tylko kobieta w pełni doceni jego harmonię, kompozycję, finezję i wysublimowany kształt całości. Wybór: prosty czy zaokrąglony?

Detale: ubierz okna w biżuterię!


Okucia stają się funkcjonalną ozdobą każdego okna, jego swoistą biżuterią. Te elementy o typowo praktycznym zastosowaniu stały się detalami, którymi projektanci wyróżniają i ozdabiają przeszklenia, a tym samym cały dom. Wybierając klamki i pozostałe okucia w srebrnym lub złotym kolorze, dodamy oknom subtelnej elegancji. To drobny element, który ma ogromny wpływ na ostateczny odbiór całej kompozycji.

Dekoracyjne listwy, ukryte zawiasy – każdy detal ma znaczenie. Przykład? Listwa ozdobna, okalająca skrzydło okna od strony wewnętrznej, pozwala na uzyskanie wizualnego efektu zlicowania skrzydła z ramą.

Funkcjonalność i wysoka jakość okien może iść w parze z ich dopracowanym, estetycznym wyglądem. Takie modele pogodzą pragmatyczne wymagania z gustem i dobrym smakiem, wprowadzając zgodę w związku - na budowie i poza nią.

#wybor_stolarki, #okna_pvc

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Eko-Okna – rozwój stolarki drewnianej

Eko-Okna – rozwój stolarki drewnianej

W ofercie Eko-Okien, oprócz stolarki PVC i aluminiowej,...

HENSFORT realizuje projekt badawczo-rozwojowy o wartości 14 mln zł

HENSFORT realizuje projekt badawczo-rozwojowy o wartości 14 mln zł

HENSFORT realizuje projekt wdrożenia autorskiej...

Dzień dekarza, piknik i akcja #DumnyDekarz

Dzień dekarza, piknik i akcja #DumnyDekarz

Polskie Stowarzyszenie Dekarzy, które obchodzi w tym...

Okna na straży bezpieczeństwa

Okna na straży bezpieczeństwa

Z siedziby Eko-Okien docierają do nas informacje o...» Więcej na subportalu okna